Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

HÁDZANÁ

Banskobystričanky krok od osemfinále Challenge Cupu

Hádzanárkam ŠKP Banská Bystrica sa vydaril vstup do európskych pohárových súťaží 2006/2007, keď sa vo svojom úvodnom vystúpení tešili z hladkého víťazstva. Zverenkyne trénera Štefana Kelemena zdolali v sobotňajšom prvom stretnutí 3. kola Challenge Cupu české družstvo DHK Zora Olomouc 33:21 (15:13) a odplatili mu tak osemgólovú prehru zo vzájomného duelu v ženskej interlige (WHIL). Banskobystričanky majú tak pred odvetou, ktorá sa bude hrať na Morave v sobotu 13. 1. o 17.30 h, veľmi sľubnú východiskovú pozíciu na postup do osemfinále.
Challenge Cup - ženy - 3. kolo - prvý zápas (odveta 13. 1. 2007 o 17.30 h):
ŠKP HK Banská Bystrica (SR) - DHK Zora Olomouc (ČR) 33:21 (15:13)
Zostava a góly B. Bystrice: Ivánková, Šariková - Kollárová 12/5, Szabová 6, Hajíčková 3, Bencsöová, Rumanovská 1, Tobiášová 7, Štetáková 4, Vidiečanová, Mitrovičová, K. Lapinová, Krnáčová, Chebanová
Najviac gólov za Olomouc: Šašková a Dostálová po 5
Pok. hody: 8/5 - 6/4, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Markovská a Vutov (obaja Bulh.), 400 divákov
Domácim nevyšiel úvod, nedarila sa im streľba a nepremieňali ani vyložené príležitosti. Navyše brankárku Ivánkovú ešte v štyroch prípadoch zachránila žrď. Oloumoučanky, ktoré nastúpili bez skúsenej opory medzi troma žrďami Černej, tak dokázali držať so súperom krok. Až v závere I. polčasu získali Banskobystričanky vedenie 13:10, hostia však vzápätí vyrovnali. V poslednej minúte pred prestávkou sa domácim hráčkam podarilo získať dvojgólový náskok 15:13. Začiatok druhého polčasu bol poznačený mnohými technickými chybami. Zverenkyne trénera Kelemena nevyužili dve presilovky, v ktorých nielenže nedali gól, ale inkasovali. Napriek tomu si udržiavali tesné vedenie. Od 45. min však zapli na vyššie obrátky a rýchlymi kombinačnými akciami definitívne zlomili odpor súpera. Olomouc nedokázal využiť ani trojnásobnú presilovku, paradoxne počas nej dostal gól od Rumanovskej. V drese hostí sa nedarilo kanonierke Růžičkovej, autorke len troch presných zásahov. Banská Bystrica napokon vyhrala vysoko o 12 gólov 33:21.

Hlasy:
Štefan Kelemen (tréner B. Bystrice): „Bol to pohľadný a veľmi dobrý zápas. Vysoko hodnotím nasadenie mojich hráčok, podržala nás aj brankárka Ivánková. Hádzaná v našom podaní mala šmrnc, bol to pravý pohárový duel, aj keď sa o našom výraznom víťazstve rozhodlo až v poslednej pätnásťminútovke. Do Olomouca pôjdeme s tým, že sa začína od stavu 0:0. Napriek 12-gólovému náskoku nemôžeme povedať, že sme už postúpili.“
Lubomír Krejčíř (tréner Olomouca): „Diváci boli svedkami dobrého stretnutia, v ktorom sme do 45. min držali so súperom krok a predviedli solídny výkon. Potom sa však prejavila lepšia kondícia domácich hráčok, ktoré na rozdiel od nás dokázali odohrať celý duel v tempe aj s potrebným dôrazom.“

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Archeológ predstaví tajomstvá ukryté v meste pod Urpínom online

Záchranné archeologické výskumy v Banskej Bystrici uskutočnené v posledných piatich rokoch predstaví archeológ Martin Kvietok v Stredoslovenskom múzeu (SSM).

Archeológ Martin Kvietok

Železiarne Podbrezová nebudú zriaďovať samostatné testovacie miesto

Firma má minimálne výpadky zamestnancov v dôsledku ochorenia COVID-19 a zvláda ich riešiť bez väčších problémov.

Verejní zdravotníci sa na plošnom testovaní podieľajú nepriamo

Ich úlohou je posudzovanie priestorov určených na odber, spracovávanie údajov z testovania a kontaktovanie pozitívnych osôb.

Testovanie na nový koronavírus.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.