Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

HOKEJ

Famózny výkon v presilovkovom stretnutí

Barani s favoritom síce od 5. min po góle Gajdoša prehrávali, do prvej sirény sa im však vďaka Plavuchovmu gólu podarilo vyrovnať. V 25. min pridal druhý gól domácich Macejka, o minútu neskôr však vyrovnal Frank. Dovtedy to bol zápas hokejovejších hostí a bojovnejších domácich. Neskôr však hokejové umenie ukázali aj Barani a zaplnené publikum viackrát roztlieskali. Bystričania ešte raz prehrávali, ale bolo to posledný- krát v zápase. Od 33. min hrali Kežmarčania presilovku 4 na 3. Netrvalo dlho a využili ju zásluhou Sadikiho. Pekná akcia po osi Michal Babic – Ján Babic – Malček v 35. min nevyšla. V presilovke Baranov od 37. min to dobre myslel Šimčík, jeho strelu z pravej strany netečoval ani Češík, ani Longauer. Od 38. min hrala vďaka nedisciplinovaným hosťom Bystrica presilovku 5 na 3 a gól visel vo vzduchu. Postaral sa oň Dian v 38. min po nádhernej akcii Ivičiča a Kondera. V 40. min oslabil východniarov ďalší hráč a domáci chceli dať dôležitý gól do šatne. Iba 9 sekúnd pred druhým klaksónom sa o pekný gól do vinkla postaral Dian – 4:3. V tretej tretine Banskobystričania pokračovali v dobrom tempe. V 48. min famózne zvýšili na rozdiel troch gólov. V 48. min najprv Budaj vsietil dôležitý gól na 5:3 a o pár sekúnd neskôr po Češíkovej prihrávke zvyšoval Šimčík už na 6:3. Od 50. min hrali domáci ďalšiu presilovku, túto však nevyužili. Naopak, iskierku nádeje pre favorizovaných hostí vykresal Hopjak, po nevinnej akcii znížil na 6:4. V tej istej minúte sa k puku dostal Frank, domáci gólman Stieranka však vyrazil. V 56. min ako nôž maslom prešiel obranou hostí Macejka, brankára hostí Klempu však neprekonal. V 59. min sa ho lišiacky snažil prekonať Šimčík, obišiel bránu a spoza nej chcel zariadiť siedmy gól domácich. Dian v poslednej minúte ešte tvrdou strelou preveril Klempu. Zápas sa dohrával za zaslúženého potlesku domácich fanúšikov divákov.
Michal Albert, foto autor

I. liga - 33. kolo:
HC´05 Banská Bystrica - MHK Kežmarok 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
Góly: 38. a 40. Dian, 17. Plavucha, 25. Macejka, 48. J. Budaj, 48. Šimčík - 5. P. Gajdoš, 26. Frank, 33. Sadiki, 53. Hopjak.

Hlas po zápase:
Ján Šimčík st., tréner B. Bystrice: „Myslím, že to bolo jedno zo špičkových stretnutí, a keď si vezmeme, že hráči obidvoch tímov išli z plnej záťaže, tak divák sa mal na čo dívať. Myslím, že v play-off budú takéto zápasy na zápasovom poriadku. Je to už súťaž v súťaži. Náhodou sa jeden zápas nevydarí, mužstvo znervóznie a už je zle. Teda bude to o stopercentnej obrane, brejkoch, a o trpezlivosti a nezlomnej vôli.“

Ostatné výsledky: Trebišov - Spišská Nová Ves 1:5 (0:0, 0:4, 1:1), Ružinov - Považská Bystrica 5:4 po samostatných nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0, 1:0), Trnava - Topoľčany 2:1 (0:0, 0:1, 2:0), Nové Zámky - Prievidza 3:2 (1:0, 2:1, 0:1), Piešťany - Dukla Senica 8:0 (1:0, 4:0, 3:0), Prešov - Humenné 4:1 (0:1, 2:0, 2:0), Ružomberok - Detva 5:7 (0:1, 3:4, 2:2).

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.