Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Domáci potešili svojich fanúšikov, postúpili

Badínčania sa natrápili s Podkonicami, postup si v poslednom zápase „pravdy“ zabezpečili aj Tajovčania

Tajov – Dúbravica 8:6 (2:2)
Góly: M. Murgaš 2, P. Roháč, M. Chromek 3, Z. Muríň 2 - J. Nesteš 2, Habány, T. Kováč, Ľ. Pinka, D. Kohút, ŽK: P. Rončák (Tajov) – R. Habány, J. Mala, P. Majer (Dúbravica),
V úvodných minútach sa hrala nepresná hra prerušovaná častými faulami. Skóre otvoril až v 9. min Dúbravičan Nesteš. V 13. min vyrovnával Marián Murgaš. V 15. min naklonil misky váh na stranu Tajovčanov Roháč. V 18. min vyrovnal Habány. Po polčase to však bola iná hra. Najprv sa do gólového trháku dostal Tajov, ale Dúbravica s pribúdajúcim časom zápas zdramatizovala gólmi, keď mladého gólmana Kurčíka prekonávali najmä strelami z diaľky. O výsledku však už bolo rozhodnuté a góly Muríňa a Nesteša v poslednej sekunde iba prikrášlili výsledok.

Badín – Podkonice 6:3 (1:2)
Góly: J. Donoval 3, P. Koreň 2, D. Kiedžuch, – M. Barla 2, J. Pavlák, ŽK: J. Barla (Podkonice).
Stretnutie sa začalo očakávaným náporom domácich, no góly aj vďaka dobre chytajúcemu Sihelskému neprichádzali. O menší šok sa postaral M. Barla. Ten poslal Podkoničanov v prvom polčase do dvojgólového vedenia. Na jeho góly odpovedal v prvom polčase iba Donoval. Po prestávke domáci skóre otočili a na ich kopačky si sadla pohoda. Päť minút pred koncom z priameho kopu znížil Pavlák a hostia vycítili šancu. V poslednej minúte poslal do dvojgólového vedenia Badínčanov Donoval a domácim stačilo udržať loptu pod kontrolou, navyše hetrik si v posledných sekundách hry zapísal Donoval.

Badín – Dúbravica 14:5 (5:2)
Góly: J. Blaško 2, N. Dikacz, D. Kiedžuch 3, J. Donoval 2, P. Kulišiak, R. Terem, R. Galát, J. Koreň, J. Bubeník, J. Messerschmidt – Ľ. Pinka 2, T. Kováč 2, D. Kohút,
V druhej minúte otváral J. Blaško a v 4. min zvyšoval Dikacz. Badínčania postupne zvýšili svoj náskok na 5:0. V 16. min znížil Pinka a v 19. min Kováč. V druhom polčase sa náskok favorita zvýšil po presných zásahoch Kulišiaka a Koreňa. Po peknej Kiežduchovej prihrávke chladnokrvne do prázdnej bránky zvýšil Blaško. V 28. min dali domáci už desiaty gól a o všetkom bolo rozhodnuté. V 34. min zvyšoval Kiedžuch svojím tretím gólom už na 12:3, ale o minútu T. Kováč svojím gólom „prezradil“, že Dúbravica sa ešte nevzdáva. Následne ich však schladil Bubeník a v samotnom závere aj Galát.

Tajov – Podkonice 5:6 (4:3)
Góly: J. Moravčík, M. Murgaš, R. Styk, P. Bíreš, V. Horný – V. Ivan 2, Ma. Kukučka, J. Pavlák 2, M. Barla. ŽK: P. Roháč, P. Bíreš, M. Murgaš, J. Moravčík (Tajov), ČK: V. Ivan (Podkonice)
Keďže Dúbravica prehrala obe stretnutia, na palubovke sa stretli mužstvá bojujúce o druhú postupovú priečku. Lepšie začal Tajov a po góle Moravčíka sa ujal vedenia. Aj keď o niekoľko minút vyrovnal Ivan, Tajov sa po niekoľkých akciách dostal do vedenia 3:1. Pokonice vrátil o hry gólom z priameho kopu Pavlák, na druhej strane rozvlnil sieť Bíreš, ale na rozdiel gólu opäť stiahol Pavlák. Hneď po zmene strán sa podarilo vyrovnať Kukučkovi a začalo sa hrať odznova. V 24. min mohol dať piaty gól Bíreš, jeho prienik však zmenu skóre nepriniesol. Až Horný v 26. min pridal piaty gól Tajova, no už o niekoľko sekúnd vymietol kút tajovskej brány Ivan. Ten však už o niekoľko sekúnd neudržal nervy a po nešportovom zákroku videl červenú kartu. V 30. min opečiatkoval žŕdku Sihelského bránky Roháč. V presilovke hrajúci Tajovčania sa snažili dať rozhodujúci gól, no Sihelský viackrát zachránil. Na druhej strane mal v 36. min obrovskú šancu Paulák. V 37. min mohli rozhodnúť Styk s Murgašom, Sihelský však bol proti. Dve minúty pred koncom nečakane o víťazstve Podkoníc rozhodol Barla. Záverečnému zdrvujúcemu náporu Tajova už Podkonice odolali a aj veľkú šancu 9 sekúnd pred koncom vyriešil Sihelský, ktorý zachránil pred Mažgutom. Bol to zatiaľ najdramatickejší zápas v priebehu turnaja.

Podkonice – Dúbravica 5:8 (3:4)
Góly: J. Barla, M. Barla 2, J. Caban, A. Pančík - J. Nesteš, J. Mala, D. Kohút 2, A. Drako, R. Habány 2, T. Kováč, ŽK: J. Mala (Dúbravica).
Zápas sa začal v pokojnom tempe. Šancí bolo málo a bezgólové skóre sa menilo až po Nestešovej strele. Podkoničania sa do šancí dostávali sporadicky, aj keď na postup potrebovali bezpodmienečne naplno bodovať. O vyrovnanie sa postaral J. Barla v 12. minúte. Sily však začali opúšťať oba celky. Na strane Podkoníc „hrala“ technika, na strane Dúbravice pohyb. Dúbravicu poslal opäť do vedenia Mala a na 1:3 vzápätí zvýšil Kohút. Ešte v tej istej minúte dokázal po peknej akcii znížiť M. Barla. Do polčasu skórovali ešte Drako a na strane Podkoníc Caban. Po prestávke sa oba celky snažili nakloniť misky váh na svoju stranu, ale šťastena žičila Dúbravici, ktorá sa dostala do štvorgólového vedenia.

Tajov – Badín 9:9 (6:6)
Góly: Rončák, Chromek 3, Mažgut, M. Murgaš 3, Bíreš – Machala 4, Kiedžuch, Koreň 3, P. Kulišiak.
V zápase pravdy, ktorý nebol len o víťaza skupiny, ale aj konfrontáciou minuloročných postupujúcich z II. triedy s aktuálnym lídrom tejto súťaže. Účet otvoril Tajovčan Rončák, kontroval Machala. Potom misky váh naklonil na stranu Badína Machala. V 5. min vyrovnával Chromek, ale už o niekoľko sekúnd boli znova domáci vo vedení zásluhou Koreňa. Za sedem minút padlo až 6 gólov. Tajovčania svoj cieľ poraziť Badín začali napĺňať v 9. min, keď najprv na 4:3 zvýšil 3. gólom Chromek a o chvíľu po samostatnom nájazde Mažgut už na 5:3 pre Tajov. V 12. min zdramatizoval Kulišiak – 4:5. V 13. minúte bolo zrazu vyrovnané, o čo sa postaral rýchly Machala. Koreň v 15. min zvýšil na 6:5, ale v 17. min zásluhou M. Murgaša dráma pokračovala – 6:6. V 23. min znova vyhrávali Badínčania zásluhou Machalu. V 24. min zásluhou P. Murgaša bolo znova vyrovnané. P. Murgaš vsietil ôsmy gól, o pár sekúnd neskôr znova vyrovnal Koreň. V 31. min. po peknej akcii dal deviaty badínsky gól Machala. Ten mohol v 33. min pridať už svoj piaty gól v zápase, ale trafil iba žŕdku. V 16. min z nečakanej strely vyrovnal Bíreš – 9:9. Tri minúty pred koncom šancu nepremenil Terem a následne ani Galád. V závere sa už v najlepšom zápase dňa nikomu nepodarilo vsietiť víťazný gól.

1. Badín 3 2 1 0 29 : 17 7
2. Tajov 3 1 1 1 22 : 21 4
3. Dúbravica 3 1 0 2 19 : 27 3
4. Podkonice 3 1 0 2 14 : 19 3

Najlepší strelci – skupina B: 6 gólov: P. Koreň (Badín), M. Chromek (Tajov), 5 gólov: J. Donoval, D. Kiedžuch (Badín), M. Barla (Podkonice), 4 góly: R. Machala (Badín), M. Murgaš (Tajov), D. Kohút, T. Kováč (Dúbravica),...