Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Do finále suverénne Jakub, podbrezovská rezerva o bronz

Líder druhej triedy skončil bez bodu na chvoste, spálené šance s Tajovom ho boleli

Slovenská Ľupča – Jakub 1:3 (1:2)
Góly: M. Patráš – Andrejko 2, M. Janík.
V úvodnom stretnutí sa hral výborný zápas z obidvoch strán. Skóre finálového turnaja otvoril M. Patráš, no Andrejko dvomi presnými zásahmi ešte do polčasu otočil skóre v prospech Jakuba. V ruhom polčase Jakub už taktickou hrou nepúšťal súpera do vážnejších šancí. M. Janík tretím gólom spečatil víťazstvo Jakubčanov.

Braväcovo – Tajov 0:2 (0:0)
Góly: J. Varecha, P. Bíreš.
Prvý polčas sa hralo vyrovnané stretnutie so šancami na obidvoch stranách. V 9. min po chybnej rozohrávke Roháča v 10. min netrafil do prázdnej bránky Bánik. O minútu mali Braväcovčania ďalšiu vyloženú príležitosť, ktorú nepremenili. Polčas sa skončil bezgólovo. Tajov nakoniec vyhral 2:0 gólmi Varechu a Bíreša, aj keď herne neoslnil, naopak Braväcovo doplatilo na mizériu pri premieňaní čistých gólových príležitostí.

Jakub - Podbrezová C 5:2 (2:1)
Góly: Janík, Andrejko 2, Porubský, Prostredný - Hauer, Švidraň.
ŽK: Plavec (Jakub)
Jakubčania si zásluhou Janíka a Andrejka vypracovali dvojgólové vedenie. V ôsmej minúte prvého polčasu sa vývoj zdramatizoval, keď po šťastnom teči znížil ostrostrelec Hauer. V 11. min zvýšil Porubský – 3:1. Šancu na zníženie mal v 15. min Hauer, brankár Jakuba však stál na mieste. Marek Prostredný sa v 16. min prekľučkoval obranou železiarov a do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Jakuba a Jakubčania sa tak míľovými krokmi priblížili k finálovej účasti. V 19. min kozmeticky výsledok upravil Švidraň. Pol minútu pred koncom zvýšil na konečných 5:2 Andrejko.

Slovenská Ľupča – Braväcovo 6:1 (3:1)
Góly: J. Urbančok, M. Patráš 3, J. Šimčík - Bubelíny
Zápas sa začal zaujímavo, keď už v 3. sekunde dal Urbančok najrýchlejší gól turnaja – 1:0. V druhej minúte ten istý hráč z vyloženej šance nastrelil iba žŕdku. V 6. min Patráš z priameho kopu zvýšil na 2:0 a následne v 8. minúte Ján Šimčík zvýšil na 3:0. Pol minúty pred polčasom zásluhou Bubelínyho vykresali Braväcovčania šancu na dobrý výsledok. V 12. min zvýšil 14 Ľupča na 4:1. V 13. min už na 5:1 zvyšoval Patráš a ten istý hráč 10 sekúnd pred koncom spečatil na 6:1.

Tajov – Podbrezová C 4:8 (2:5)
Góly: M. Chromek 2, Roháč, Pipka – R. Švidraň 3, R. Hauer 2, P. Turňa 2, M. Hugec.
V 1. minúte z prvého útoku otvoril skóre Chromek. V 3. min mal veľkú príležitosť Chromek. Nečakaný zvrat nastal od 4. min, keď Podbrezová piatimi gólmi za sebou dokonale otočila skóre zápasu, z čoho sa Tajovčania nestačili ani čudovať. Na začiatku druhej časti hry síce Tajov znížil na 3:5, ale ich súper znova dokázal gólovo odpovedať. V 16. min znížil Roháč na 7:4, no Podbrezová C si už víťazstvo nenechala ujsť.

Slovenská Ľupča – Tajov 4:3 (2:3)
Góly: M. Patráš 2, M. Lipa, D. Mačkovič - M. Chromek 2, J. Šimčík (vlastný).
V mimoriadne dôležitom stretnutí viedol Tajov v prvom polčase už 3:0 a zdalo sa, že si do tabuľky pripíšu tri body. Potom však Ľupčania dokázali do polčasu znížiť na rozdiel gólu, keď sa po strelách z priamych kopov nemýlil Lipa a hneď po ňom Mačkovič. Po obrátke strhli dvomi ďalšími gólmi víťazstvo na svoju stranu.

Braväcovo - Podbrezová C
3:4 (2:2)
Góly: Brenkus, Zelenčík, Baník – Hauer 4
Už v úvode sa do vedenia dostala podbrezovská rezerva gólom Hauera. Braväcovo otočilo ešte v prvom polčase, keď sa do streleckej listiny zapísali Brenkus a hneď po ňom aj Zelenčík. V poslednej minúte prvého polčasu vyrovnával v páde a z ťažkého uhla druhým gólom v stretnutí Hauer. Po prestávke úroveň horehronského derby neupadla. Hralo sa na plné obrátky. Vedenie na stranu Braväcova strhol Baník – na opačnej strane pred Hauerom zachraňoval Martinec a hneď po ňom pred tým istým strelcom Lupták.
Jakub – Tajov 8:2 (5:1)
Góly: Komora, Murín – D. Balon 4, Andrejko, Kmeť, Janík, Porubský.
V stretnutí, v ktorom nešlo prakticky o nič, si suverénny víťaz skupiny A schuti zastrieľal a deklasoval Tajov šesťgólovým rozdielom.

Slov. Ľupča – Podbrezová C
0:4 (0:1)
Góly: Hauer 3, Kostelný.
V priamom súboji o druhé miesto v tabuľke dominovali Horehronci aj vďaka Hauerovi, ktorý strelil tri góly svojho mužstva. Víťazstvo spečatil dve sekundy pred koncom Kostelný.
1. Jakub 4 4 0 0 24 : 6 12
2. Podbrez. C 4 3 0 1 18 : 12 9
3. Sl. Ľupča 4 2 0 2 11 : 11 6
4. Tajov 4 1 0 3 11 : 20 3
5. Braväcovo 4 0 0 4 5 : 20 0
Do finále postúpil Jakub, do zápasu o tretie miesto postúpila Podbrezová C.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pred dom Zajacovcov chodí líška, je to vždy zážitok

Občas si pobehá aj s mačkami. Je to veľká maškrtnica, neraz si na lúku odnesie celý hrniec.

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.