Nedeľa, 14. august, 2022 | Meniny má Mojmír

Badínčania suverénne, o druhé miesto bojovali Šalková a Závadka

Badín – Závadka 11:3 (5:1)
Góly: Machala 2, Koreň 2, Slobodník 2, Donoval, Kiežduch, Kulišiak – Dudáš, Gál 2.
V 5. min zvyšoval Machala a v 6. min už na 3:0 Koreň a ten istý exekútor v 9. min upravil na 4:0. Minútu pred koncom znížil kanonier Dudáš. V 15. min Donoval zvyšoval už na 7:1 a zápas sa blížil k debaklu. Dve minúty pred koncom Slobodník zvyšoval už na 10:2. Z priameho kopu zvýšil v 20. min Kulišiak a o pár sekúnd kozmeticky Gál uzavrel skóre stretnutia na 11:3.

Šalková – Baláže 4:3 (3:1)
Góly: T. Tuček 2, Dobrík, Baran – Kenický, Latinák, Slobodník.
V 3. min skóre otvoril pohotovou strelou Baran. Hrala sa otvorená hra, ktorá viac švedčila Šalkovej. Už v polčase viedli 3:1 a po prestávke rozielom troch gólov 4:1. Hostia sa však nevzdávali, znížili na rozdiel gólu, avšak tri body si zo zápasu odniesli domáci.

SkryťVypnúť reklamu

Heľpa – Závadka 2:4 (1:2)
Góly: Berky, Belaň – Dudáš 3, Kubica.
Horehronské derby prinieslo futbal dobrej kvality s prekvapujúcim výsledkom. Favorizovaná Heľpa prehrávala 0:2, avšak v druhej časti sa im podarilo vyrovnať na 2:2. Zdalo sa, že skóre otočia. Proti tomu však bol najlepší hráč zápasu Dudáš, ktorý strelil hetrik a na posledný gól prihral Kubicovi. Výhra Závadky je zaslúžená.

Badín – Baláže 6:4 (3:1)
Góly: Kiežuch 2, Galát, Donoval, Machala, Kulišiak - Latinák, Dian, Kenický.
Domáci vstúpili do druhého zápasu náporom a rýchlo sa ujali trojgólového vedenia. Hostia odpovedali ešte do polčasu gólom Latináka na 1:3. V druhej časti hry si favorit s prehľadom udržiaval gólový odstup a bez problémov si pripísal ďalšie tri body do tabuľky.

Šalková – Heľpa 5:4 (1:2)
Góly: Baran 2, Paršo, Bursa, Tuček – Berky, Kukuľa, Belan, Mak
Horehronci zaskočili Šalkovú rýchlou kombinačnou hrou a po dvoch vydarených protiútokoch viedli 2:0. Šalkovej sa hra nedarila, kombinácia im viazla. Pred prvou sirénou sa ujala strela Paršu a tak sa prvý polčas skončil 2:1 v prospech Šalkovej. No už v úvode druhého polčasu Šalková po rýchlych akciách otočila na 3:2. Hra bola otvorená a po góle Maka na 3:3 sa začínalo oznova. V 18. min Bursa priklonil misky váh na stranu Šalkovej, avšak o minútu neskôr Heľpa vyrovnala. V strhujúcom závere Tuček gólom 30 sekún pred koncom rozhodol o tesnom víťazstve Šalkovej v zatiaľ najlepšeom zápase finálovej skupiny B.

Závadka – Baláže 5:2 (3:0)
Góly: Nosko 2, Kubica 2, Gál – Chaban, Koctúr
ŽK: Gál (Závadka)
Závadka mala v 5. min veľkú šancu, skóre však otvoril až v 6. min po prihravke Dudáša Nosko – 1:0. Strela Kubicu v 7. min mierila vedľa. Nosko pridal v 10. min druhý presný zásah Závadky. P. Strečok mohol v 10. min znížiť, P. Strečok mieril do žŕdky. Nosko v 12. min mohol zvýšiť, proti však bola žŕdka. V 15. min najprv Kubica chladnokrvne zvýšil už na 4:0 a v 17. min pridal piaty gól dobre hrajúcej Závadky Gál. V 18. min mohol zvýšiť Telgarsky, trafil iba žŕdku. Baláže znížili v 19. min Chabanom a Koctúr minútu pred koncom upravil na konečných 5:2.
Badín – Šalková 5:0 (1:0)
Góly: Galát 2, Donoval 2, Blaško.
ŽK: J. Blaško (Badín) - Baran, Dobrík, M. Kalman (Šalková)
Hneď v úvodných sekundách tohto šlágra dovtedy neporazených družstiev mal Badínčan Galát šancu už v 5. sekunde. Obidve mužstvá, uvedomujúc si dôležitosť zápasu o postup do finále, potom hrali zo zabezpečenej obrany, avšak Badín mal v poli územnú prevahu. V 6. min po ideálnej Kulišiakovej prihrávke Koreň netrafil loptu do prázdnej bránky Šalkovej. Po peknej Machalovej prihrávke v 8. minúte otvoril skóre Galát. Na 2:0 v 12. min zvýšil Blaško. O minútu neskôr krásnou ďalekonosnou bombou do vinkla zvýšil už na 3:0 pre papierového favorita duelu. Badín nakoniec vyhral vysoko 5:0, keď ďalšie presné zásahy pridali Donoval a Galát.

Heľpa – Baláže 3:4 (1:3)
Góly: Košťál, M. Bošeľa, Belan – Chaban 2, Dian, Slobodník
Skóre otvoril v 2. min Košťál. V ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná, šancí sa rodilo málo. Záver polčasu však patril Balážom, ktorí gólmi Chabana, Diana a Slobodníka otočili vo svoj prospech – 3:1. V druhej časti hry zvýšil v 16. min Chaban už na 4:1. V 19. min znížil M. Bošeľa. V závere na rozdiel jediného gólu znížil Belan, no na vyrovnanie už neostal žiadny čas.

Šalková – Závadka 4:4 (2:3)
Góly: Bursa 2, Baran 2 - Dudáš 3, Kubica.
Skóre nečakane otvorili zásluhou Kubicu hráči Závadky a naďalej tlačili. V 3. min druhý gól pridal Dudáš a o pár sekúnd dobiedzal pre bránkou Pokoš. Rysovalo sa veľké prekvapenie. V 5. min znížil Bursa. Šalkovčania, hrajúci netradične v červených dresoch, pôsobili zaskočeným dojmom. Neskôr zvýšil Dudáš, ale o pár sekúnd znížil Baran – 2:3. Veľkú šancu v 12. min nevyužil Pokoš. Krásnym vinklom však výborne hrajúci Dudáš v 3. min zvýšil na 4:2 pre Horehroncom. Bursa v 14. min znížil a dráma pokračovala. Ten istý hráč mohol v 15. min vyrovnať, brankár Závadky bol proti. V 16. min išiel Dudáš sám na bránku, no nedal. V 16. min však prišlo vyrovnanie na 4:4, o čo sa postaral Baran. Paršovi v 17. min zlikvidoval brankár Petrovič 2 vyložené gólové šance. Hektický záver stretnutia o druhé miesto v skupine priniesol dramatické situácie pred obidvoma bránami. V závere Šalková zatlačila, no ďalší gól už nepridala. Sedem sekúnd pred koncom na druhej strane mohol rozhodnúť Dudáš, zápas sa však skončil zaslúženou remízou.

Badín – Heľpa 4:2 (1:2)
Góly: Dikacz, Machala, J. Blaško, Donoval - Mak, Takacs
Heľpania začali proti papierovému favoritovi z nižšej triedy odhodlane. Na druhej strane Machala mohol otvoriť skóre. To sa v 5. min zásluhou Maka podarilo Heľpe. V 7. min pridal druhý gól Horehroncov Takacs. V deviatej min znížil Dikacz. Po prihrávke Galáta mohol v 11. min znížiť Machala. To sa mu však podarilo až o pár sekúnd. V 14. min dal Blaško tretí gól Badínčanov a v hale bolo veselšie.Na 4:2 zvyšoval Donoval v 16. min. V 18. min Belan trafil iba žŕdku. Znížiť v 19. min mohol Berky, brankár domácich však bol proti. 20 sekúnd pred koncom mohol víťazstvo poistiť Machala, na dvakrát však brankára Heľpy neprekonal.
1. Badín 4 4 0 0 26 : 9 12
2. Šalková 4 2 1 1 13 : 16 7
3. Závadka 4 2 1 1 16 : 19 7
4. Baláže 4 1 0 3 13 : 18 3
5. Heľpa 4 0 0 4 11 : 17 0