Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

HOKEJ

Drámu bleskovo vyriešil Laštiak

Skóre zápasu otvorili mladí Trnavčania až v 17. min zásluhou Lužáka. Baranom sa ešte do prvej sirény podarilo vyrovnať – postaral sa o to kapitán Plavucha. Misky váh v prospech favorizovaných domácich naklonil po peknej akcii v 21. min Matej Češík po nezištnej prihrávke Šimčíka. Húževnatý súper sa snažil o vyrovnanie. V 24. min sa rozvlniť sieť za Stierankom nepodarilo po tvrdej strele Vadrnovi, vyšla však ďalekonosná strela Poláčka v 26. min a hralo sa odznova – 2:2. V 32. min zahodil veľkú príležitosť Baranov Češík a o tri minúty neskôr bekendom na druhej strane Stieranku vystrašil Hutár. V 41. min sa pred ležiacim Stierankom ocitol Stupka, no domáceho gólmana neprekonal. Od 43. min hrala Trnava nevýraznú presilovku, no na konci 44. min boli sily vyrovnané. V následnej presilovke sa Baranom nepodarilo vsietiť víťazný gól ani po Konderovej strele v dobrej pozícii. V 48. min strieľal Ján Babic iba do strážcu trnavskej svätyne. V 50. min si na trestnú lavicu sadol domáci Budaj, z čoho Trnavčania ťažili. V 51. min Feranec naklonil misky váh v prospech zverencov „exbystričana“ Novotného. Domáci Barani sa nevzdávali. V 55. min sa o vyrovnanie pokúšal Hanes, trafil však iba Šureka. O tretí gól domácich sa postaral v 56. min po Budajovej prihrávke Dian. Rozhodnúť o víťazstve mohol domáci kapitán Plavucha, ktorý sa v 57. min predral až pred Šureka. Plavucha sa v 58. min dostal na trestnú a medzi divákmi, aj na ľade, to vrelo, nervozita sa dala krájať, presilovky sa totiž dožadovali domáci. O pár sekúnd sa však po faule na Macejku sily na ľade vyrovnali. Na Šureka vyslali domáci v poslednej minúte tri tvrdé strely, ale rozhodnúť mohli po brejku Trnavčania – Stieranka však bol pozorný. Nasledovalo predĺženie, ktoré netrvalo dlho. Po niekoľkých sekundách hralo Novotného družstvo v oslabení, čo domáci potrestali. Už v 18. sekunde predĺženia rozhodol o víťazstve Baranov Laštiak.

I. liga - 44. kolo:
HC´05 Banská Bystrica - HK Trnava 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 20. Plavucha, 21. Češík, 56. Dian, 61. Laštiak - 17. Lužák, 26. Poláček, 51. Feranec

Hlasy:
Ján Šimčík, tréner B. Bystrice:
„Prví štyria majú voľno, sú automaticky štvrťfinalisti, teda to sme dosiahli a teraz pôjdeme pravdepodobne na Považskú Bystricu. Vzhľadom na to, že sú choroby, hráči dostali až tri dni voľno. Budeme pracovať na všetkých herných činnostiach, ktoré nám nejdú. Potrebujeme viac zodpovednosti v hre dozadu. Taktiež budeme zdokonaľovať tie herné činnosti, ktoré idú.“
Jindřich Novotný, tréner Trnavy:
„Sme v tejto súťaži s mladým mužstvom, dnes sme opäť boli v zostave so siedmimi juniormi a dlho sa nám darilo Bystričanom vzdorovať. Sme radi, že sme uhrali bod, sme so zápasom spokojní. Snažíme sa získať formu na play-off. Tieto ťažké zápasy sú vyložene o tom, ako na tom sme. Myslím si, že po fyzickej stránke vládzeme a budeme sa skôr musieť sústrediť na taktickú stránku, lebo tým, že sú to mladí, neskúsení chlapci, tak robia chyby a dnes detto – urobili sme chyby, po ktorých sme dostali góly.“

Ostatné výsledky: Prešov - Nové Zámky 8:3 (4:0, 4:1, 0:2), Trebišov - Piešťany 4:6 (1:2, 0:1, 3:3), Humenné - Senica 2:3 (1:0, 1:1, 0:2), Spišská Nová Ves - Prievidza 10:1 (6:1, 2:0, 2:0), Detva - Topoľčany 4:8 (0:3, 3:4, 1:1), Kežmarok - Považská Bystrica 7:3 (1:2, 3:0, 3:1), Ružomberok - Ružinov 3:6 (1:4, 2:2, 0:0).