Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Z klubových kuchýň

Pre problémy s kolenami nastúpi omladina

Na Starých Horách majú dva veľké problémy. Mužstvo je prestarnuté, väčšina sú tridsiatnici a navyše štyria z nich sú zranení. A celé kvarteto maródov - Martin Debnár, Michal Maďar, Martin Ulehla a Jaromír Brhlík – majú problémy s kolenami. „Po tridsiatich rokoch života je to už opotrebovanie a ide to aj vekom a nekvalitnými ihriskami,“ povedal Martin Ulehla, jeden zo zranených hráčov a zároveň kapitán a predseda klubu. „Nebolo to spôsobené súbojmi.“ Aj pre lazaret v mužstve sú na Starých Horách nútení omladzovať kolektív. Už počas jarnej časti sa predstavia štyria mladí – útočníci Peter Hromada a Ján Chovanec, obranca Branislav Olejár a stredný záložník Ján Antal. „Máme veľkú maródku, teda veľká spokojnosť nie je. Máme veľa zranených hráčov a museli sme to teda doplniť mladými,“ povedal Ulehla. Starohorci okrem mladých posíl nebudú na jar brať nikoho zvonku. Svoj cieľ nepokaziť si dobré meno budú realizovať s kádrom, ktorý majú k dispozícii. „Máme dosť široký káder, teda hrať budú naši chlapci. Nechceli by sme si pokaziť dobré meno, lebo posledné roky sme boli hore. Chceme dať možnosť mladým hráčom, lebo sme už dosť prestarnuté mužstvo.“
Družstvo Starých Hôr, ktoré opúšťa iba Trizna, ešte trénovať nezačalo, ale podľa Ulehlu to nevadí, veď všetci hráči hrávajú halový futbal. „S tréningami začneme až v polovici marca, myslím si, že to netreba siliť,“ dodal kapitán a predseda klubu Martin Ulehla.

Strelecké prebudenie Dukly so Zlínom
V ďalšom zo série prípravných zápasov Dukla dnes zvíťazila nad českým ligistom zo Zlína v pomere 3:0 po polčase 2:0. Dukla proti súperovi zo susedného Česka podala jeden z najkvalitnejších výkonov v zimnom prípravnom období. Ten sa jej v prvom polčase podarilo podčiarknuť aj dvomi gólmi po štandardných situáciách. Tretí presný zásah pridal v druhom polčase striedajúci Medveď.

Zostava Dukly:
Zajac - Pančík, Semeník, Jelínek, Kotrys - Vyskoč, Pečovský, Velický, Seman - Kulík, Rendla.
V druhom polčase striedali: Medveď (Rendla), Farkaš (Jelínek), Klučiar (Kotrys), Libič (Kulík), Ďurica (Pečovský), Saini (Vyskoč).
Posledný prípravný zápas pred začiatkom jarnej časti ligy odohrá Dukla v sobotu 24. februára 2007 na pôde maďarského FC Újpest.

V poslednom prípravnom zápase pred jarnou časťou aktuálneho ročníka Corgoň ligy zvíťazila Dukla na pôde Dunajskej Stredy 1:0 gólom Kulíka v 39. minúte. Zostava Dukly I. polčas: Boroš - Farkaš, Semeník, Jarabica, Kotrys - Saini, Semen, Pečovský, Libič - Medveď, Kulík. Zostava Dukly II. polčas: Boroš - Farkaš, Jelínek, Jarabica, Pančík - Saini, Velický, Ďurica, Libič - Medveď (60. Vyskoč), Tuna.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 554

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

3 h
Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.