Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Zaslúžené víťazstvo „belasých“

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 41. Gottwald, ŽK: 90.+ Kiss (Slovan), rozhodovali: Vnuk - Sluk, Vindiš, 3312 divákov

Zostavy:
Slovan: Kiss - Dobrotka, Hanek, Polgár, Szabó - Slovák, Chlebek, P. Sedlák, Mojský (65. Breznaník) - Gottwald (86. M. Kubala), Masaryk (77. Ibragimov)
Banská Bystrica: R. Zajac - Klučiar, Jelínek, Semeník, M. Pančík ml. - Ľ. Vyskoč, Peter Farkaš, Pečovský, Libič (80. Kulík) - Medveď (84. Velický), Rendla (73. Peter Ďurica)
Počiatočný nápor belasých hosťujúci hráči Dukly rýchlo eliminovali a miestami získali aj miernu územnú prevahu. Najrušnejšie bolo pred oboma bránkami pri rohových kopoch, ktorých pomer za prvý polčas bol 6:3. V 34. min si na dlhý center domáceho Mojského nabehol Gottwald, ale nikým netiesnený pálil ďaleko vedľa a pohneval si divákov. Svoju chybu však napravil o šesť minút neskôr. Najskôr krásnu strelu Sedláka z diaľky Zajac stihol vyraziť iba na rohový kop. Ten z ľavej strany tradične rozohral Mojský, obrana hostí loptu ponúkla voľnému Gottwaldovi, ktorý prízemnou strelou k žrdi rozvlnil sieť hostí - 1:0. Po zmene strán Dukla v pokuse o vyrovnanie nevystupňovala tlak, slovanisti však boli tiež neškodní, aj keď najmä Slovák a Sedlák sa usilovali podporiť útok. Od 77. min nastúpil na svoju domácu premiéru Uzbek Ibragimov, ale ani jemu sa nepodarilo zvýšiť skóre. V závere sa dopredu vysunul z obrany hosťujúci Semeník, napriek tomu odchádzali Bystričania z Tehelného poľa bez bodového zisku.

Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Slovana) „Po zápase v Žiline som očakával, že budeme hrať kombinačne lepšie, ale najmä v druhom polčase nám chýbala lepšia orientácia pre vytvorenie si gólových príležitostí. Nie som spokojný s predvedenou hrou, lebo sme schopní hrať lepšie.“
Ladislav Molnár (tréner B. Bystrice): „Nezaslúžili sme si prehrať, mali sme herne navrch, aj keď v útoku chýbala kvalita. Na našu hru sa už dalo pozerať, bola to už iná Dukla. Napokon o našej prehre rozhodla štandardná situácia, v ktorej domáci viac zabojovali o loptu.“

Ostatné výsledky: MŠK Žilina - MFK Košice 2:0 (1:0), FC Nitra - FC Senec 1:1 (0:0), MFK Ružomberok - Artmedia Bratislava 0:2 (0:1).

1. Žilina 16 12 2 2 39 : 9 38
2. Artmedia BA 16 11 2 3 32 : 17 35
3. Ružomber. 16 5 5 6 13 : 16 20
4. Nitra 16 6 2 8 11 : 15 20
5. Košice 16 6 1 9 17 : 25 19
6. Slovan BA 16 5 3 8 16 : 23 18
7. B. Bystrica 16 4 5 7 13 : 21 17
8. Senec 16 3 4 9 14 : 29 13