Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

II. trieda BB

V šlágri kola zvíťazila Dúbravica a predbehla Medzibrod

H.Pršany – Riečka 0:3 (0:0)
Prvý polčas by mohol byť charakterizovaný množstvom nevyužitých šancí. V druhom polčase už domácim ubudlo síl, čo sa prejavilo v prihrávkach dopredu, čo bolo korunované troma gólmi.
Góly: 55.Šimčík, 63. Petráň, 83. Šimčík.
ŽK: Sitka, Kalina.
Pred 60 divákmi rozhodoval Krupa.
H.PRŠANY: Jarko – Črieh M., Tokár, Piš, Zachar ( 81.Kalika), Dobrota, Zmajkovič, Latinák, Novacký, Pejko (46. Búri), Čief (53. Sitka). RIEČKA: Petráň - M. Petráň, M. Karlík (46. L. Sopko), Necpal, Šporka, Sanitrár, Sásik, Hromada, Šimčík, Snopko (68. Spišiak), Šustek (68. Šporka ).
Strelníky – Mičiná 2:3 (2:1)
Zápas dobrej úrovne. Po inkasovanom „prepotenom“ prvom góle sa domáci rozohrali a začínali mať aj prevahu. Po nutnom prestriedaní zostavy mal zase prevahu súper, no bojovnosťou mohli domáci znovu zápas otočiť vo svoj prospech, čo sa im nakoniec nepodarilo.
Góly: 14. Majer, 32. Roman.
ŽK: 34. Sláva, 54. Hrušovský, 88. Zachar.
Pred 70 divákmi rozhodoval Hikker.
STRELNÍKY: R. Majer - Moncoľ, Du. Majer, Roman , M. Majer ml., Matyó, Moncoľ, Ľ. Čief, R. Čief , M. Majer st., Filadelfi.
MIČINÁ: Krnáč – Vránsky, Považanec, I. Marko (79. Štubniak), Noga, Sláva, Ďurič, Prostredník, Martinec, Hrušovský, M. Marko (46.Zachar).

Hiadeľ – Harmanec 1:1 (1:0)
Zápas sa od začiatku javil ako prvý jarný zápas s kopou nepresností na oboch stranách. V poli bola hra vyrovnaná. Domáci sa ujali vedenia z pokutového kopu a hostia po prestávke zvýšili dôraz a podarilo sa im aj vyrovnať. Bol to priemerný zápas.
Góly: 30. Vajs (11m.), 84. Bodinger.
ŽK:Mlynarčík – Grajzer, Bodinger.
Pred 50 divákmi rozhodoval Suchý.
HIADEĽ: Huska - Mlynarčík, Chomič, Brna, Fúdor, R. Fúdor, Vaic, Nosár (85.Balík), M. Brna, Štefanovie, Brodzek.
HARMANEC: Danko – P. Rečkovič, Grajzer, Kohút, Čaba, Sloh, Babjak, Rečkovič, Katko, Bodinger, Mi. Rečkovič (60. Martiška).

Hronsek – St. Hory 0:3 (0:1)
Zápas priemernej úrovne, hostia využili všetky chyby domácich a potrestali ich troma gólmi. Šance, ktoré si domáci vytvorili, nepremenili. Víťazstvo hostí je zaslúžené, lebo prejavili väčšiu vôľu.
Góly:37. Brhlík, 55. Chrastina, 78. Žabka.
ŽK: Bystriansky, Jaďuď.
Pred 60 divákmi rozhodoval Koreň.
HRONSEK: Kíšik - Tešlár, Majer, Bystriansky, Dian, Maruškin, Tupý, Jaďuď, Šulek, Ma. Martinec (55.Tomaška), Martin Martinec, (46. Potančok).
ST.HORY: Jaroušek - Antoš, Štulajter, Murgaš, Brhlík, Antal, Gavalda, Štrba, Kováč, Chrastina, Babjak,

Dúbravica – Medzibrod
1:0 (1:0)
Od začiatku to bol bojovný zápas, hraný oboma stranami na ťažkom teréne. Bol to zápas ktorý zodpovedal prvému jarnému kolu, o čom svedčí aj výsledok, ktorý sa zrodil už v začiatku zápasu.
Góly:7. Habányi.
ŽK: Holík.
Pred 200 divákmi rozhodoval Dráždik.
DÚBRAVICA: Chramec – Dvorovenko, Pinka, Smädo, Kohút (65.Holík), Maľa, Makan, P. Majer, Mesteš, Kováč, Habányi.
MEDZIBROD: Tonhauzer – Zeman, Plávek, Huťka, Prievalský, Lupták, Smida (12.Zázrivec), Sokol, Gelemach, Hirka, Huťka.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 086

V národnej kultúrnej pamiatke priblížia históriu veže, bude v nej aj podlažie venované generálovi M. R. Štefánikovi.

3 h

V novom zariadení vznikne osem pracovných miest.

3 h
Ondřej Chvěja (FK Pohronie)

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v ďalšom prípravnom zápase prehrali s FK Pohronie 2:3.