Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Obhajca prvenstva B. Krnáč: Odchádzam!

Prečo tipovací suverén odišiel? Je skutočným dôvodom práca v Mníchove?


Obhajca prvenstva z ostatných dvoch edícií tipovacej ligy Branislav Krnáč prekvapil. Do súťaže sa zatiaľ nezapojil - jeho tiket sme nenašli ani pri vyhodnotení druhého kola. Nenávidený obhajca, kvôli ktorému už niektorí chceli prestať v našej súťaži tipovať, prezradil príčiny svojej neúčasti v súťaži. Odišiel za prácou do nemeckého Mníchova. Legenda tipovačky teda zrejme v súťaži nebude figurovať, aj keď v priebehu rozhovoru viackrát naznačil, že zvažuje možnosť posielať svoje tipy z Nemecka. Nuž teda, nechajme sa prekvapiť. S Branislavom Krnáčom, ktorý sa ospravedlnil za to, že raz kvôli tipovačke prišiel do našej redakcie ako veľká voda, sme sa rozprávali aj o tom, že skončil so selčianskym futbalom a na Slovensko si odskočil kvôli rozvodu. V láske podľa jeho slov nemá také šťastie ako v tipovaní, verí však, že sa to časom zmení.

Skryť Vypnúť reklamu

Mnohí čitatelia našej obľúbenej súťaže očakávali, že budete obhajovať prvenstvo. A niektorí už kvôli tomu aj chceli prestať tipovať. Prečo ste sa do súťaže nezapojili?
- Tešil som sa na obhajobu, veľmi som chcel súťažiť, ale išiel som za prácou do Mníchova.
Nechceli ste to nejako skombinovať?
- Aj o tom som uvažoval. Chcel som to nejako skombinovať s priateľkou, ale neviem, či by ju to bavilo. Je ešte nejaká možnosť cez nejakého kamaráta, ale asi už nie, lebo viac-menej sa teraz venujem novej práci a všetkému okolo nej.
Viacerí boli v očakávaní vášho vysvetlenia. Nebolo to aj preto, že vás už nebavili reči o tom, že súťaž údajne ovplyvňujete?
- Nie (smiech). Čo sa týka údajného ovplyvňovania, dohôd a niečoho podobného, sú to iba výmysly. Nič nebolo dohadované ani ovplyvňované. Bolo to iba v náhode a o šťastí. Budem rád, keď to teraz vyhrá nejaký môj známy alebo kamarát, či niekto, kto mi držal palce a nemyslel si, že som podvádzal.
Nebude vám tipovačka v Nemecku chýbať?
- Chýbať určite bude. Teraz som z Nemecka prišiel iba na chvíľku a kamaráti sa ma hneď pýtali, prečo nepodávam tikety a že sa o mne často píše vo vašich novinách. Myslím, že bude dobré, ak tam na nejaký čas pobudne nový líder, ako napríklad pán Magura zo Šumiaca alebo pán Mesík zo Seliec, ktorí sú skutočne dobrí tiperi. Budem rád, keď bude lídrom aj niekto iný ako ja. Som rád, že ma v novinách spomeniete a že ste na mňa nezabudli. Želám si, aby vyhral ten najlepší.
Teda neboli v hre nejaké vyhrážky od vašich neprajníkov, aby ste sa už do súťaže nezapájali?
- Nie, nikto sa mi nevyhrážal, iba ma niektorí kamaráti podpichovali. Pýtali sa, kto mi tie tikety vlastne vypisuje. Ale žiadne vyhrážanie nebolo. Bolo to iba v tom, že každý, kto si v Selciach ráno kúpil noviny a stretol ma, mal nejakú poznámku. Ale iba so žartom a iba v dobrom.
Aký bol recept na vaše úspechy?
- Je to iba o šťastí. Tak, ako aj v stávkových kanceláriách, nedá sa tipovať jednoznačne na favoritov. Zápasy, ktoré vyberáte do ponuky, sú dosť zložité, aj keď si viacerí povedia, že tento alebo tento zápas je jednoznačný. Sú aj hrdinovia, ktorí po prečítaní výsledkov jednoznačne povedia, že oni to takto jednoznačne predpokladali. Ale ja hovorím, nech si podá tiket, nech je to čierne na bielom, a až vtedy môže dokázať, že to tak predpokladal. Nech to skúsi každý. Je to veľký zážitok, zábava a v podstate krásny šport. Veď nikto neprehrá žiadne peniaze, maximálne príde o poštovné. A keď chytí dobrý tiket, tak sa potom o ňom píše v novinách. Nech to skúsi každý, veď je to zábava. Nech nikoho neodradí, že je niekto dlhodobým lídrom. Veď ani mne sa prvý rok nedarilo, až potom to prišlo a skončil som druhý, no až neskôr prišli víťazstvá.
Budete v tipovaní ešte po návrate pokračovať?
- Keď sa vrátim na Slovensko, určite budem tipovaciu ligu pozorne sledovať a samozrejme aj tipovať. Nemám prečo prestať. Teraz som skončil iba preto, že som odišiel do zahraničia. Keby som však mal možnosť otravovať niekoho z môjho okolia esemeskami, aby to za mňa vypĺňal, tak by som to urobil aj napriek tomu, že už prešli 3 kolá. Aj keby som mal skončiť posledný, určite by som pokračoval.
Teda uvažujete o takejto možnosti?
- Uvažujem, ale nechcel by som týmto nikoho zaťažovať. Možno, že až časom, možno si to rozmyslím od ďalšieho kola, možné je všetko. Dokonca aj to, že dnes (piatok) ešte stihnem tipnúť a poslať kupón. Teda teoreticky celú súťaž ešte môžem aj vyhrať.
Teda nechávate to ešte otvorené?
- Momentálne som na Slovensku, teda otvorené je všetko. (smiech).
Hovorieva sa, že kto nemá šťastie v láske, má šťastie v hre a naopak. Ako je to vo vašom prípade?
- Konkrétne v tipovacej lige to šťastie mám. Hazard však neobľubujem. Už som skúšal hodiť nejakú tú mincu do automatu, ale nebolo to zvlášť výnosné. A šťastie v láske? Je trinásť hodín a ja akurát idem z okresného súdu, kde sa so mnou manželka rozviedla. Navyše priateľka odo mňa tiež odišla. Teda veľa šťastia v láske nemám. Viac šťastia bolo v hre, v láske vôbec.
Možno sa to teraz zmení, keď na čas skončíte s tipovaním v tipovačke...
- Bol by som veľmi rád, keby sa to obrátilo, ale nedávam tomu veľké šance.
Viacerí tiperi budú vaším rozhodnutím nezapojiť sa zrejme nadšení... Veď prichádzajú o veľkého konkurenta, čím sa im viac otvorí cesta k úspechu...
- Budem rád, keď sa zapojí čo najviac ľudí. Nech je ich tam trebárs aj na dve strany. Táto súťaž je vynikajúca myšlienka. Zapojil som sa do prvej takejto súťaže. Budem rád, keď svojím odchodom prilákam nových tiperov, ale začať môžem hocikedy a nie je vylúčené, že dnes nepodám tiket. Ale na skončenie s tipovaním podľa mňa nikto nemá dôvod. Reči o podvode sú samozrejme iba rečami. Budem rád, keď bude tipovať čo najviac ľudí.
Viacerí chceli s tipovaním údajne skončiť práve kvôli vám...
- Nechápem ľudí, ktorí si myslia, že túto súťaž je možné ovplyvňovať. Síce aj ja som raz mal také podozrenie, bolo to asi pred dvoma rokmi, keď som mal pred pánom Magurom dvojbodový náskok, v poslednom kole som chytil deväť bodov, teda nemalo mi čo ujsť, ale môj tiket sa stratil. Tiež som mal podozrenie, či niekto nezariadil, aby sa môj tiket stratil. Ale je to nezmysel. Podozrievanie je pre človeka prirodzené. Keď vidí, že prehrá, hľadá chybu v nejakej manipulácii.
Boli ste s pánom Magurom potom v kontakte?
- Nie. Chcel som sa s ním stretnúť pri preberaní cien a mal som chuť povedať mu, čo to urobil (smiech). Podozrieval som aj vášho predchodcu. Ospravedlňujem sa, že som vtedy prišiel do redakcie ako veľká voda.
Cítite sa ako nechcená osoba v tipovacej lige?
- Cítim sa v pohode. Tipoval som, vyhral som, a keby som tipoval aj teraz, tak samozrejme by som opäť chcel obsadiť tú najvyššiu priečku. A možno, že si to rozmyslím a ešte sa zapojím. A ak tým niekoho demotivujem, tak bohužiaľ. Keď sa niekto nevie preniesť cez to, že je niekto lepší, tak nech tipuje za peniaze a nech hovorí, čo urobili tí hráči na ihrisku, nie ten, čo ho porazil v tipovačke. V podstate by som ešte mohol stihnúť 3. kolo a myslím si, že v tejto tipovačke 10 či 20 bodov o ničom nerozhoduje. Nehovorím, že by som zvíťazil, ale možnosť zapojiť sa ešte zvážim.
Čo bolo pre vás pri tipovačke najväčšou motiváciou? Ceny, alebo postavenie medzi tipermi?
- Bolo to určite postavenie medzi tipermi. Tipoval som aj za peniaze, no nedarilo sa mi. Motiváciou bolo však najmä podpichovanie a hecovanie zo strany môjho okolia. Viackrát sme sedeli pri pive a viacerí ma podpichovali, že ich už nebaví každý utorok o mne čítať v novinách (smiech). Ale necítil som, že by to bolo neprajné.
Neskúsite nejaké tipovanie v Nemecku?
- Tam som si odišiel zarobiť a neviem o tom, že by tam nejaká podobná súťaž v novinách prebiehala. Je tam iba klasické tipovanie. Skúsil som podať dvakrát – raz som vyhral, druhýkrát to už nevyšlo. Sledujem nemecký futbal, chcel som ísť aj na zápas štvrťfinále ligy majstrov Bayern Mníchov – AC Miláno, ale nezohnal som už lístky.
Pôsobili ste v selčianskom futbale ako vedúci mužstva. Skončili ste aj s tým?
- Ukončil som svoje pôsobenie. Odstúpil pán predseda klubu, ako aj celý výbor. Nefungovalo to ani v kabíne. Hráči nemali medzi sebou také vzťahy, aké by som si predstavoval. Bol som vedúci mužstva, no nedokázal som to skĺbiť. Nechal som možnosť niekomu inému, ktorý to dokáže. Sú to mladí dobrí chalani, hoci niekedy na seba nevrlí. Tým, ktorí ostali, prajem veľa šťastia, odhodlania a trpezlivosti. Nech sa im splní to, o čom snívajú. Vyzývam tiež všetkých, ktorí môžu selčianskemu futbalu pomôcť, nech tak urobia. Každá pomoc je vítaná.
Nad Hajnačkou nedávno vyhrali 7:0.
- Počul som o tom. Pán Ľubomír Rusko v tom zápase vsietil 5 gólov. Gratulujem mu k tomu. Keď som počul o výsledku 7:0, nechcel som veriť vlastným ušiam. Bol som na zápase v Hajnačke, aj preto som nemohol uveriť tomu, že tentoraz vyhrali takto hladko. Selce majú dobrý káder, keby boli všetci zdraví a scelili kolektív, tak by neokupovali také priečky, aké okupujú teraz.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 6. Magazín SME Ženy už v predaji
 7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 9. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 10. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 37 461
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 25 595
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 18 378
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 740
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 250
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 047
 7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 13 779
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 501
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 238
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 033
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Koronavírus Banskobystrický kraj: Starostka Baďana varí členom tímu obed (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Pilotné testovanie v Bardejove.

Na jedno z odberových miest v Bystrici zatiaľ neprišiel zdravotník, treba počítať s posunom

Pred odbernými miestami sa tvoria dlhé rady, ľudia sú však trpezliví.

Takýto rad sa tvoril ráno v Jakube.

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.
.

Banská Bystrica nemá dostatok zdravotníkov na plošné testovanie

Primátor Ján Nosko vyzval zdravotníkov, aby sa hlásili na regionálnom veliteľstve vo Zvolene

Ilustračné foto

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na nitrianskom letisku núdzovo pristál vrtuľník americkej armády

Dôvodom neplánovaného pristátia bolo zlé počasie.

Pozitívne testovaný starosta: Najhoršia bola bolesť chrbta

Určite nepodceňujte situáciu. Toto nie je chrípka, odkazuje starosta kysuckej obce.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Primátor Kysuckého Nového Mesta čaká odpoveď od armády

V liste upozornil na to, že celoplošné testovanie nemôžu za takýchto podmienok zvládnuť.Problémom je aj firma Schaeffler s tisíckami zamestnancov.

Už ste čítali?