Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Obhajca prvenstva B. Krnáč: Odchádzam!

Prečo tipovací suverén odišiel? Je skutočným dôvodom práca v Mníchove?


Obhajca prvenstva z ostatných dvoch edícií tipovacej ligy Branislav Krnáč prekvapil. Do súťaže sa zatiaľ nezapojil - jeho tiket sme nenašli ani pri vyhodnotení druhého kola. Nenávidený obhajca, kvôli ktorému už niektorí chceli prestať v našej súťaži tipovať, prezradil príčiny svojej neúčasti v súťaži. Odišiel za prácou do nemeckého Mníchova. Legenda tipovačky teda zrejme v súťaži nebude figurovať, aj keď v priebehu rozhovoru viackrát naznačil, že zvažuje možnosť posielať svoje tipy z Nemecka. Nuž teda, nechajme sa prekvapiť. S Branislavom Krnáčom, ktorý sa ospravedlnil za to, že raz kvôli tipovačke prišiel do našej redakcie ako veľká voda, sme sa rozprávali aj o tom, že skončil so selčianskym futbalom a na Slovensko si odskočil kvôli rozvodu. V láske podľa jeho slov nemá také šťastie ako v tipovaní, verí však, že sa to časom zmení.

Skryť Vypnúť reklamu

Mnohí čitatelia našej obľúbenej súťaže očakávali, že budete obhajovať prvenstvo. A niektorí už kvôli tomu aj chceli prestať tipovať. Prečo ste sa do súťaže nezapojili?
- Tešil som sa na obhajobu, veľmi som chcel súťažiť, ale išiel som za prácou do Mníchova.
Nechceli ste to nejako skombinovať?
- Aj o tom som uvažoval. Chcel som to nejako skombinovať s priateľkou, ale neviem, či by ju to bavilo. Je ešte nejaká možnosť cez nejakého kamaráta, ale asi už nie, lebo viac-menej sa teraz venujem novej práci a všetkému okolo nej.
Viacerí boli v očakávaní vášho vysvetlenia. Nebolo to aj preto, že vás už nebavili reči o tom, že súťaž údajne ovplyvňujete?
- Nie (smiech). Čo sa týka údajného ovplyvňovania, dohôd a niečoho podobného, sú to iba výmysly. Nič nebolo dohadované ani ovplyvňované. Bolo to iba v náhode a o šťastí. Budem rád, keď to teraz vyhrá nejaký môj známy alebo kamarát, či niekto, kto mi držal palce a nemyslel si, že som podvádzal.
Nebude vám tipovačka v Nemecku chýbať?
- Chýbať určite bude. Teraz som z Nemecka prišiel iba na chvíľku a kamaráti sa ma hneď pýtali, prečo nepodávam tikety a že sa o mne často píše vo vašich novinách. Myslím, že bude dobré, ak tam na nejaký čas pobudne nový líder, ako napríklad pán Magura zo Šumiaca alebo pán Mesík zo Seliec, ktorí sú skutočne dobrí tiperi. Budem rád, keď bude lídrom aj niekto iný ako ja. Som rád, že ma v novinách spomeniete a že ste na mňa nezabudli. Želám si, aby vyhral ten najlepší.
Teda neboli v hre nejaké vyhrážky od vašich neprajníkov, aby ste sa už do súťaže nezapájali?
- Nie, nikto sa mi nevyhrážal, iba ma niektorí kamaráti podpichovali. Pýtali sa, kto mi tie tikety vlastne vypisuje. Ale žiadne vyhrážanie nebolo. Bolo to iba v tom, že každý, kto si v Selciach ráno kúpil noviny a stretol ma, mal nejakú poznámku. Ale iba so žartom a iba v dobrom.
Aký bol recept na vaše úspechy?
- Je to iba o šťastí. Tak, ako aj v stávkových kanceláriách, nedá sa tipovať jednoznačne na favoritov. Zápasy, ktoré vyberáte do ponuky, sú dosť zložité, aj keď si viacerí povedia, že tento alebo tento zápas je jednoznačný. Sú aj hrdinovia, ktorí po prečítaní výsledkov jednoznačne povedia, že oni to takto jednoznačne predpokladali. Ale ja hovorím, nech si podá tiket, nech je to čierne na bielom, a až vtedy môže dokázať, že to tak predpokladal. Nech to skúsi každý. Je to veľký zážitok, zábava a v podstate krásny šport. Veď nikto neprehrá žiadne peniaze, maximálne príde o poštovné. A keď chytí dobrý tiket, tak sa potom o ňom píše v novinách. Nech to skúsi každý, veď je to zábava. Nech nikoho neodradí, že je niekto dlhodobým lídrom. Veď ani mne sa prvý rok nedarilo, až potom to prišlo a skončil som druhý, no až neskôr prišli víťazstvá.
Budete v tipovaní ešte po návrate pokračovať?
- Keď sa vrátim na Slovensko, určite budem tipovaciu ligu pozorne sledovať a samozrejme aj tipovať. Nemám prečo prestať. Teraz som skončil iba preto, že som odišiel do zahraničia. Keby som však mal možnosť otravovať niekoho z môjho okolia esemeskami, aby to za mňa vypĺňal, tak by som to urobil aj napriek tomu, že už prešli 3 kolá. Aj keby som mal skončiť posledný, určite by som pokračoval.
Teda uvažujete o takejto možnosti?
- Uvažujem, ale nechcel by som týmto nikoho zaťažovať. Možno, že až časom, možno si to rozmyslím od ďalšieho kola, možné je všetko. Dokonca aj to, že dnes (piatok) ešte stihnem tipnúť a poslať kupón. Teda teoreticky celú súťaž ešte môžem aj vyhrať.
Teda nechávate to ešte otvorené?
- Momentálne som na Slovensku, teda otvorené je všetko. (smiech).
Hovorieva sa, že kto nemá šťastie v láske, má šťastie v hre a naopak. Ako je to vo vašom prípade?
- Konkrétne v tipovacej lige to šťastie mám. Hazard však neobľubujem. Už som skúšal hodiť nejakú tú mincu do automatu, ale nebolo to zvlášť výnosné. A šťastie v láske? Je trinásť hodín a ja akurát idem z okresného súdu, kde sa so mnou manželka rozviedla. Navyše priateľka odo mňa tiež odišla. Teda veľa šťastia v láske nemám. Viac šťastia bolo v hre, v láske vôbec.
Možno sa to teraz zmení, keď na čas skončíte s tipovaním v tipovačke...
- Bol by som veľmi rád, keby sa to obrátilo, ale nedávam tomu veľké šance.
Viacerí tiperi budú vaším rozhodnutím nezapojiť sa zrejme nadšení... Veď prichádzajú o veľkého konkurenta, čím sa im viac otvorí cesta k úspechu...
- Budem rád, keď sa zapojí čo najviac ľudí. Nech je ich tam trebárs aj na dve strany. Táto súťaž je vynikajúca myšlienka. Zapojil som sa do prvej takejto súťaže. Budem rád, keď svojím odchodom prilákam nových tiperov, ale začať môžem hocikedy a nie je vylúčené, že dnes nepodám tiket. Ale na skončenie s tipovaním podľa mňa nikto nemá dôvod. Reči o podvode sú samozrejme iba rečami. Budem rád, keď bude tipovať čo najviac ľudí.
Viacerí chceli s tipovaním údajne skončiť práve kvôli vám...
- Nechápem ľudí, ktorí si myslia, že túto súťaž je možné ovplyvňovať. Síce aj ja som raz mal také podozrenie, bolo to asi pred dvoma rokmi, keď som mal pred pánom Magurom dvojbodový náskok, v poslednom kole som chytil deväť bodov, teda nemalo mi čo ujsť, ale môj tiket sa stratil. Tiež som mal podozrenie, či niekto nezariadil, aby sa môj tiket stratil. Ale je to nezmysel. Podozrievanie je pre človeka prirodzené. Keď vidí, že prehrá, hľadá chybu v nejakej manipulácii.
Boli ste s pánom Magurom potom v kontakte?
- Nie. Chcel som sa s ním stretnúť pri preberaní cien a mal som chuť povedať mu, čo to urobil (smiech). Podozrieval som aj vášho predchodcu. Ospravedlňujem sa, že som vtedy prišiel do redakcie ako veľká voda.
Cítite sa ako nechcená osoba v tipovacej lige?
- Cítim sa v pohode. Tipoval som, vyhral som, a keby som tipoval aj teraz, tak samozrejme by som opäť chcel obsadiť tú najvyššiu priečku. A možno, že si to rozmyslím a ešte sa zapojím. A ak tým niekoho demotivujem, tak bohužiaľ. Keď sa niekto nevie preniesť cez to, že je niekto lepší, tak nech tipuje za peniaze a nech hovorí, čo urobili tí hráči na ihrisku, nie ten, čo ho porazil v tipovačke. V podstate by som ešte mohol stihnúť 3. kolo a myslím si, že v tejto tipovačke 10 či 20 bodov o ničom nerozhoduje. Nehovorím, že by som zvíťazil, ale možnosť zapojiť sa ešte zvážim.
Čo bolo pre vás pri tipovačke najväčšou motiváciou? Ceny, alebo postavenie medzi tipermi?
- Bolo to určite postavenie medzi tipermi. Tipoval som aj za peniaze, no nedarilo sa mi. Motiváciou bolo však najmä podpichovanie a hecovanie zo strany môjho okolia. Viackrát sme sedeli pri pive a viacerí ma podpichovali, že ich už nebaví každý utorok o mne čítať v novinách (smiech). Ale necítil som, že by to bolo neprajné.
Neskúsite nejaké tipovanie v Nemecku?
- Tam som si odišiel zarobiť a neviem o tom, že by tam nejaká podobná súťaž v novinách prebiehala. Je tam iba klasické tipovanie. Skúsil som podať dvakrát – raz som vyhral, druhýkrát to už nevyšlo. Sledujem nemecký futbal, chcel som ísť aj na zápas štvrťfinále ligy majstrov Bayern Mníchov – AC Miláno, ale nezohnal som už lístky.
Pôsobili ste v selčianskom futbale ako vedúci mužstva. Skončili ste aj s tým?
- Ukončil som svoje pôsobenie. Odstúpil pán predseda klubu, ako aj celý výbor. Nefungovalo to ani v kabíne. Hráči nemali medzi sebou také vzťahy, aké by som si predstavoval. Bol som vedúci mužstva, no nedokázal som to skĺbiť. Nechal som možnosť niekomu inému, ktorý to dokáže. Sú to mladí dobrí chalani, hoci niekedy na seba nevrlí. Tým, ktorí ostali, prajem veľa šťastia, odhodlania a trpezlivosti. Nech sa im splní to, o čom snívajú. Vyzývam tiež všetkých, ktorí môžu selčianskemu futbalu pomôcť, nech tak urobia. Každá pomoc je vítaná.
Nad Hajnačkou nedávno vyhrali 7:0.
- Počul som o tom. Pán Ľubomír Rusko v tom zápase vsietil 5 gólov. Gratulujem mu k tomu. Keď som počul o výsledku 7:0, nechcel som veriť vlastným ušiam. Bol som na zápase v Hajnačke, aj preto som nemohol uveriť tomu, že tentoraz vyhrali takto hladko. Selce majú dobrý káder, keby boli všetci zdraví a scelili kolektív, tak by neokupovali také priečky, aké okupujú teraz.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 7. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 8. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 24 856
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 17 466
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 941
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 266
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 594
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 764
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 714
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 687
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 393
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 024
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Tréner Chudý skončil, prichádza Poikonen

Po desiatich rokoch na banskobystrickej lavičke ďalší tréner z Fínska

Tuuka Poikonen

Monument v Majeri môže získať prestížnu európsku cenu

V uplynulom období získal Monument na vojnovom cintoríne niekoľko významných ocenení na domácej scéne, teraz má šancu bodovať na medzinárodnej úrovni.

Bystrica hľadá zdravotníkov na plošné testovanie

Skríningové testovanie sa v meste uskutoční cez víkend.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.

Firmy regiónu testujú aj vo vlastnej réžii

Prísne opatrenia na zvládnutie nákazy prijali aj v spoločnosti Elektro Recycling v Slovenskej Ľupči. V Železiarňach Podbrezová sa mení situácia zo dňa na deň.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov

Ohrození sú zamestnanci z oblasti poštových služieb, ide o avizované prepúšťanie v Slovenskej pošte.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Už ste čítali?