Vypadnutie futbalistov Dukly Banská Bystrica vo štvrťfinále Slovenského pohára s rezervou Ružomberka minulý týždeň stále rezonuje v klube. Vedenie sa chcelo do európskeho pohára dostať práve cez slovenský, lebo postavenie mužstva v ligovej tabuľke veľké nádeje nedáva.
V ligovom zápase proti vedúcej Žiline mali Bystričania poslednú šancu výkonom, prístupom a výsledkom ospravedlniť sa. Aj keď bojovali, prehre nezabránili a prišiel tvrdý trest. Mužstvo dostalo kolektívnu pokutu vo výške 2,5 milióna korún. ,,Vyčerpali sme všetky iné možnosti, teraz prišiel čas na takýto trest. Ani toto však nemusí byť definitívne riešenie. Výkony hráčov budeme naďalej dlhodobo pozorne sledovať a na konci sezóny prehodnotíme ich zmluvy. Ak uznáme, aj počas ročníka. Na druhej strane dobrými výkonmi a výsledkami majú možnosť všetko napraviť,“ povedal majiteľ klubu Ján Kováčik.
Realizačný tím na čele s trénerom Ladislav Molnárom má stále dôveru vedenia klubu, aj keď tiež sú škodní. ,,Za úspech v Slovenskom pohári sme mali aj my sľúbené prémie. Hráči si však dobrými výkonmi môžu peniaze zarobiť. Na druhej strane ak niekto bude pokračovať v nevýrazných výkonoch, môže byť preradený do béčka,“ povedal L. Molnár, ktorý si podobnú pokutu nepamätá. ,,Keď som hrával v Košiciach, blížila sa k tomu, ale takúto vysokú sme nedostali.“
Hráči si uvedomujú, že do nepríjemnej situácie sa dostali sami, sami sa z nej chcú vyhrabať. ,,Čakali sme finančný postih, takú vysokú pokutu však nie. Prišli sme vlastne o peniaze, ktoré sme mali sľúbené za víťazstvo v pohári. Chceme všetko napraviť, znovu začať vyhrávať, neostáva nám nič iné. Potrebujeme sa naštartovať, aby sme ďalšiu sezónu rozbehli lepšie a dostali sa do futbalovej Európy,“ povedal Marek Seman.
Podľa vnútroklubových predpisov majú hráči sľúbené prémie za každé víťazstvo. Koľko zápasov musia vyhrať, aby sa im pokuta vrátila? ,,Aby sme ostali na nule, museli by sme vyhrať približne deväť stretnutí,“ odpovedal M. Seman. Do konca ligového ročníka ostáva deväť kôl.