Až sedem rokov by si mal podľa rozsudku okresného súdu odpykať za mrežami 47-ročný Ján K., ktorého uznali vinným z falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov, falšovania verejnej listiny a ďalších trestných činov. Ján časť viny pripustil, no tvrdí, že peniaze nefalšoval.
Z dokazovania vyplýva, že Ján K. mal pomocou počítača a atramentovej tlačiarne vyrobiť tridsať bankoviek v hodnote päťsto korún a tridsať tisíckorunáčok. Z každých síce po dvadsaťšesť zlikvidoval v ohni, no zvyšok sa pokúsil dať do obehu. Sám aj prostredníctvom iného človeka. Hoci kancelársky papier je už na ohmat úplne iný ako papier na bankovky, nevraviac o tom, že falzifikáty postrádali akékoľvek náznaky ochranných prvkov, prekvapivo v niekoľkých prípadoch uspel. Okrem toho mal pomocou počítačovej techniky vytlačiť falošné preukazy pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, na ktoré cestoval po Slovensku, a sfalšoval i občianske preukazy a preukazy zdravotnej poisťovne. Na ne sa potom Alena H. a Marián N. (tých stíhali zvlášť) pokúsili na úver vybrať rôzny tovar a tiež v niekoľkých prípadoch uspeli. Okrem toho sa Ján K. spovedal z krádeže mobilného telefónu a nedovoleného ozbrojovania, pretože si zaobstaral samonabíjaciu pištoľ a náboje.
Ján výrobu falošných peňazí poprel. Policajtom sa vraj priznal iba preto, lebo to od neho chceli počuť a sľúbili mu, že ak sa prizná, pustia ho domov. Poprel i krádež mobilu. Priznal sa len k výrobe falošných preukazov.
Z falšovania peňazí ho usvedčoval bývalý druh jeho sestry, ktorého s falošnými peniazmi prichytili. Ale aj ten neskôr výpoveď zmenil – tvrdil, že falošnú tisíckorunáčku, ktorou sa pokúsil zaplatiť v obchode, dostal od človeka, ktorý medzičasom zomrel.
Ján K. trvá na tom, že s falšovaním peňazí nemá nič spoločné. Proti rozsudku sa odvolal. O jeho ďalšom osude teda ešte bude rozhodovať krajský súd.