Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Zápas zvratov rozhodol Kožička

Novohradčanov najviac zmrazil svojím premiérovým gólom zadák Kožička

Gólový sumár na góly bohatého stretnutia otvoril až v 30. min Lučenčan Staško. V 38. min mohli domáci vyrovnať potom, ako sa Svintek dostal k lopte po rohovom kope, jeho strela však mierila vysoko nad bránu. Ani v 41. min nemal hosťujúci kapitán Michalík veľa práce, Vaculčiakova strela nemala potrebnú razanciu. Podbrezovčania mali miernu prevahu, ktorú tesne pred polčasom zúžitkovali na vyrovnávajúci gól. V 44. min sa po dlhom spracovávaní Svintekovej prihrávky presadil Masár, ktorý zblízka nedal Michalíkovi šancu – 1:1. Domáci dohrávali polčas v útočnej nálade, prestávka im však nepomohla. Už v 46. min sa druhýkrát presadil Staško a poslal znovu Novohradčanov do vedenia. „Áno, áno, dobre!“ ozýval sa prenikavý hlas hosťujúceho kapitána Michalíka po celom stíchnutom breznianskom štadióne. Dôležitou pre domácich bola 50. minúta. Po ľavej strane výborne do pokutového územia prenikol striedajúci Turňa a Gonosovi neostalo nič iné ako „zatiahnuť záchrannú brzdu“. Nasledovala penalta, ktorú pohodlne premenil kapitán Kentoš. V 57. min domáci brankár Hanák nebral ohľad na to, že je rodákom z Lučenca, a ataku- júcemu Foltánovi to takmer vysvetlil ručne-stručne. Po vyrovnávajúcom góle celkovo ukazoval pomyselný barometer nervozity dosť vysoké číslo. Do dobrého stretnutia sa votrela pasáž plná nedovolených zákrokov. Ozývali sa aj občasné hlasné pokriky novohradských hráčov na rozhodcu – „Sudca, daj mu kartu!“
Za nerozhodného stavu chceli obidve mužstvá vyhrať, no viac z hry mali domáci. Hosťujúci kormidelník Rusnák sa v 82. min poriadne rozčertil – predsa len, nervozita narastala a on chcel, aby práve jeho tím, ktorý dvakrát viedol, vsietil ten víťazný. Jeho túžba však ostala nevyslyšaná. Domácemu trénerskému mágovi Jánošovi sa podaril husársky kúsok. Útočníka Masára, ktorý sa pýtal striedať, nahradil v 80. min vysokým zadákom Kožičkom. Práve ten nečakane zariadil výhru podbrezovských čarodejníkov – už po piatich minútach na ihrisku si nabehol na Pančíkov center a zaknihoval tak svoj premié- rový gól v drese železiarov. Hostia sa už na záverečný zdrvujúci nápor nezmohli, a tak si viacerí spokojní fanúšikovia odchádzajúc povedali: „Tak sme už hádam zachránení.“ Čas na vyrovnanie Novohradčania nevyužili, akoby si šetrili sily na krik do rozhodcu pri odchode do kabín. Tam sa najviac „darilo“ hlavne Rusnákovi, krotiť ho museli usporiadatelia. O pár minút však už bol pokojný a domáci Svintek, ktorý okolo neho prechádzal, mu s úsmevom povedal: „Pán tréner, už dávno som vás takéhoto nevidel.“

Podbrezová - Lučenec 3:2 (1:1)
Góly: 44. Masár, 52. J. Kentoš (11 m), 85. Kožička - 30. a 46. Staško.
ŽK: 32. Svintek, 57. T. Pančík - 38. R. Mihálik, 48. Szegedi, 52. Gonos, 58. Foltán, 75. Domík, 81. Drugda.
Pred 950 divákmi rozhodoval Gocník
Podbrezová: Hanák – Kentoš, Gajdošík – Ličko, Svintek, Pančík, Novisedlák (37. Konček) – Šrobár (44. Turňa), Vaculčiak – Masár (80. Kožička), Chomistek.
Lučenec: Michalík – Domík, Adám, Staško (75. Rohovský), Szegedi (78. Viskup), Chalupka, Gonos, Foltán, Drugda (86. Csányi), Kamendy, Mihálik.
Hlasy:
Anton Jánoš, tréner Podbrezovej: „Bol to zápas zvratov s celkom slušnou úrovňou. Ihrisko je takéto, bohužiaľ. Ale počul som, že v Lučenci je ešte menej kvalitné ako tu, teda s tým sa budeme musieť vysporiadať my, keď tam budeme. Ale čo sa týka herného prejavu jedného alebo druhého družstva, tak to bola na túto súťaž veľmi dobrá úroveň. Myslím si, že aj ľudia boli spokojní.“
Vladimír Rusnák, tréner Lučenca: „Diváci videli vynikajúce stretnutie s obrovským nasadením. Niektoré technické nedostatky vyplývali z terénu. Zvolili sme dosť náročný spôsob, myslím si, že na domácich to platilo. Dali sme dva góly, no bohužiaľ sme dostali tri. Gratulujem trénerovi Jánošovi, že vyhrali. Mrzí ma, že sme nezískali aspoň bod.“
Ostatné výsledky: Humenné - Prešov 0:0, T. Teplice - D. Streda 1:0 (0:0), Košice B - Michalovce 0:0.

2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 415

Na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

SITA 52m
Stredoslovenské múzeum - ilustračné foto.

Tajomstvo stredovekého hradu Peťuša pri Zvolene odhalia na podujatí Stretnutie s minulosťou v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici.