Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

I. trieda

Tajovčania sa dotiahli na Lučatín, Mýto „bombardovalo“

Šalková – Badín 0:3 (0:0)
V dlho očakávanom šlágri domáca Šalková držala taktovku iba v prvom polčase. Premenením šancí domáci mohli zvrátiť vývoj stretnutia, no nepodarilo sa im to.
Góly: 51. Slobodník, 67. Machala, 86. Hudec.
ŽK: 25. Peržel – 67. Machala.
Pred 200 divákmi rozhodoval Dírer.
ŠALKOVÁ: Hrnčiar – Pa. Dobrík, Pe. Dobrík, Kalman, Ratica, Tuček, Peržel, Baran, Paršo (63. Karas), Bursa, Kupec.
BADÍN: Iliaš – Kováčik, Kulišiak, Dikacz, Messerschmidt, Kiedžuch, Slobodník (81. Hudec), Vigaš, Blaško, Koreň (46. Galát), Machala (74. Donoval).

SkryťVypnúť reklamu

Mýto – Nemecká 11:0 (4:0)
Domáci hráči svoju prevahu zúročili gólmi a mužstvo Nemeckej povzbudené ostatnými výhrami deklasovali vysoko 11:0. V slušne hranom zápase mali domáci jednoznačnú prevahu, čo prejavili aj gólmi a zasľúžene vyhrali.
Góly: Daniš 2, Kučerák 2, Sarvaš 2, Giertl 2, Smola, Kerestény, Matula.
ŽK: Makuša – Šrot, Bartoš.
Pred 80 divákmi rozhodoval Hláčik.
MÝTO: Jurina – Husenica, Kerestény, Botoš, Kurek, Makuša (Giertl), Sarvaš, Daniš (Matula), Smola, Mi. Vrtal, Kučerák.
NEMECKÁ: Halgaš – Šrot, M. Batroš, Ľ. Bartoš (Gajdoš), O. Bartoš (Kováč), Lokša, Frčo, Rosina, Vančo (Jablonský), Bobok, Pe. Šrot.

Tajov – Sl. Ľupča 2:0 (0:0)
Domáci sa do súpera pustili s veľkou chuťou a hostia musia ďakovať svojmu brankárovi Žlkovanovi, že polčas sa skončil 0:0. V druhom polčase sa hra vyrovnala a zápas sa zlomil až v samotnom závere. V 81. minúte si na centrovanú loptu nabehol Mažgut a hlavou otvoril skóre stretnutia. V 87. minúte sa sám oproti súperovmu brankárovi ocitol Kopic a nezaváhal – 2:0.
Góly: 81. Mažgut, 87. Kopic.
ŽK: Šimčík.
Pred 150 divákmi rozhodoval Berko.
TAJOV: Kurčík – Murín, Mažgut, Biely, Porubský, Wiesinger, Kopic, Murgaš, Pipka, Styk, Horný.
SL. ĽUPČA: Žlkovan – Hrubý, Svintek, Plško, Mačkovič, Holécy, Oravec (85. Fridrich), Lipa, Šimčík, Majer, Laštiak.

Hronec – Jasenie 1:0 (0:0)
V Hronci sa hral zápas zrelý na remízu, hralo sa viac-menej medzi šestnástkami, lebo obidve mužstvá hrali dosť nesústredene, veľa šancí si nevytvorili, a dokonca aj tie, ktoré prišli, trestuhodne zahadzovali. Keď sa zdalo, že zápas sa skončí remízou, šťastie sa usmialo na domácich. V 87. minúte sa po hrubej chybe obrany hostí ujali vedenia gólom Pišoju.
Góly: Pišoja (Hronec).
ŽK: Ju. Sarvaš, Kocúr, Gajdoš – Černák, Kordík, Štulajter.
Pred 300 divákmi rozhodoval Krahulec.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Šnejt, Sarvaš, Cibuľa, Kocúr (74. Hálka), Bartoš (70. Oláh), Gajdoš, Pišoja, Meškan.
JASENIE: Havran – Krčmár, Gondáš, Černák, Kordík, Mistrík, Kochan (89. Halgaš), Čatloš, Demeter (67. Púpala), Štulajter, H. Weisenbacher.

Lučatín – Jakub 1:5 (1:1)
Futbalovejší hostia slabo hrajúcim domácim nedovolili takmer nič. Po nerozhodnom prvom polčase pochovali ambície domácich zo štandardných situácii, z ktorých zvýšili už na 1:3. V psychickej pohode hrajúci hostia po pekných akciách zvýšili gólmi Vrbiara a Račáka na konečných 1:5.
Góly: I. Hruška - Račák 2, Porubský, Plavec, Vrbiar.
ŽK: Selecký.
Pred 120 divákmi rozhodoval Zeman.
LUČATÍN: Muránsky – Kováč, Ľ. Hruška, Mokroš, Urva, Sauka (64. Sobkovčík), Sedliak, Selecký, Hlinka, I. Hruška (80. Ďurčík), Zbyňovský.
JAKUB: Murgaš – Víglaský, Slobodník, Náčin, Plavec, Porubský, Čipčala, Janík (85. Jeziorski), Andrejko (28. Balon, 69. Vrbiar), Račák, Prostredný.

Podbrezová C – Heľpa 6:1 (3:1)
V tomto zápase bolo jasne badať prevahu Podbrezovčanov. Nešportové správanie hostí zapríčinilo až dve červené karty na ich strane. Rozhodcovia zápas zvládli dobre, napriek tomu, že chýbal jeden postranný rozhodca.
Góly: 21. Kostelný, 27., 37. Haviar, 63. Arandelovič, 73., 83. Harvanka – 45. Skladaný.
ŽK: 41. Perniš, 41. Arandelovič – M. Kukuľa, Pe. Skladaný, Ďurajda.
ČK: 33. Berky, 85. Ďurajda.
Pred 120 divákmi rozhodoval Gajdoš.
PODBREZOVÁ C: Perniš – Ostrihom, Žilík, J. Kostelný, Vetrák, M. Kostelný, Harvanka, Švidraň, Soják, Arandelovič, Haviar, Baran, Belko, Hauer.
HEĽPA: Búlava – M. Bošeľa, Kukuľa, J. Ďurajda, Belan, M. Skladaný, Košťál, Riapoš, Mak, Berky, P. Skladaný, Buša, V. Ďurajda, A. Bošeľa.

T. Č. Balog – Beňuš 4:2 (2:0)
Rýchle dva góly v úvode stretnutia poznačili priebeh prvého polčasu. Domáci sa upokojili, mali hru pod kontrolou, ich hrotoví hráči hosťujúcej obrane aj naďalej „podkurovali“. Hostia za nimi nechceli zaostať a rýchlymi výpadmi neraz narobili domácim problémy. Hostia do druhého polčasu nastúpili s úmyslom zmeniť pre nich nepriaznivý stav. Znížili na rozdiel jedného gólu, ich brankár Kochan zabránil svojimi zákrokmi ďalším domácim gólom, aby nakoniec vyrobil fatálnu chybu, čím Tatranu umožnil streliť tretí gól. Víťazstvo domáceho Tatrana s rozdielom dvoch gólov je plne zaslúžené.
Góly: 5., 67. Kliment, 11., 86. Štulrajter – 60. B. Janko, 80. Betka (11m).
ŽK: Budovec, Potkány, Koreň – Plieštik.
Pred 400 divákmi rozhodoval Riša.
T. Č. BALOG: Medveď – S. Švantner, Štulrajter, V. Švantner (86. Auxt), Budovec, Potkány, Mi. Sitarčík (33. Ma. Sitarčík), P. Švantner, Vozár (67. Bartoš), Kliment, Koreň.
BEŇUŠ: Kochan – Plieštik, Janko, Lapin, Necpal (46. Boško), Zelený, Kováčik, Berčík (35. Betka), Šajgalík, Kán, Šperka.
1. Badín 17 15 2 0 65 : 12 47
2. T. Č. Balog 18 12 1 5 53 : 29 37
3. Šalková 17 9 3 5 44 : 26 30
4. Sl. Ľupča 18 10 0 8 31 : 35 30