Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

II. trieda BB

Staré Hory v derby „pohltili“ Harmančanov

Harmanec – St. Hory 0:1 (0:1)
V derby zápase kola boli od začiatku aktívnejší hostia až do polčasu. Po ruke domácich kopal pokutový kop Antal, zásluhou čoho sa dostali do vedenia. Po polčase domáci prebrali iniciatívu, hrali aktívnejšie, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Ešte pred rokom Starohorčania uvažovali o fúzii s Harmancom, tentokrát si dovolili poraziť ich, dokonca na vlastnej pôde.
Góly: 5. Antal (pok. kop.)
ŽK: Babjak, Bodinger, - Štrba, ČK: 71. Chrastina.
Pred 150 divákmi rozhodoval Waiss.
HARMANEC: Danko – Matejka, P. Rečkovič, Kohút, Grajzer, D. Rečkovič, Babjak, Martiška, Katko, Murgaš (40. Slančík), Bodinger. ST. HORY: Jaroušek – Antoš, Štulajter, Murgaš, Antal (87. Chovanec), Žabka (89. hromada), Štrba, Gavalda, Kováč, Chrastina, Babjak.

Riečka – Mičiná 2:1 (1:1)
Riečka narazila na veľmi zdatného a pohyblivého súpera, ktorý domácich zaskočil začiatkom zápasu, keď už v štvrtej minúte bolo s prispením domáceho hráča 1:0. Bol to prvý gól, ktorý inkasoval brankár Riečky Ivan Petráň po 364 minútach. Riečka sa nachádza v tabuľke na prvom mieste aj vďaka nemu. Riečka bola od druhého polčasu dôraznejšia, čo nakoniec spečatil výsledok.
Góly: 2. Marko, 10. J. Sanitrár, 59. Plavucha.
ŽK: Hrušovský.
Pred 150 divákmi rozhodoval Dráždik.
RIEČKA: I. Petráň - Širka, Necpal, Pataj, Snopko, Sanitrár (70. Spišiak), Šporka (46. Plavucha), Sásik, Petráň, Šimčík, Hromada (82. Krahulec). MIČINÁ: Krnáč – Vránsky, Považanec, I. Marko, Hrušovský, Saktor, Ondrejka, Murín, M. Marko, Prostredník, Ďurík (30. Belaj).

Hiadeľ – Medzibrod 0:5 (0:1)
Domácemu tímu chýbali štyria hráči zo základnej zostavy, napriek tomu bola hra vyrovnaná až na góly. Z piatich šancí favorizovaní hostia využili všetky a zaslúžene vysoko zvíťazili.
Góly: 24. Chválik, 48. Hirka,75. Huťka, 75. Smida, 87. Kováčik.
Pred 200 divákmi rozhodoval Koctúr.
HIADEĽ: Huťka - Mlynarčík, Kováčik, Brna, M. Fúdor (80. Krnáč), Fúdor, Vajs, Chomič, Štefanovie, Ma. Štefanovie, Strhák (78. Kostúr). MEDZIBROD: Tonhajzer – Pe. Sokol, Plavec, Huťka, Sokol (69. Huťka), Smida, Chválik (82. Kováčik), Lupták, Kelemach, Hirka (67.Zeman), Prievalský.

Baláže – Malachov 2:1 (0:0)
Prvý polčas duelu na Balážoch bol vyrovnaný, po ňom domáci vystriedali hráčov a určovali priebeh stretnutia. V 65. min sa v skrumáži po rohovom kope dobre zorientoval Kenický, ktorý skóroval - 1:0. V 78. minúte sa hostia prehrešili rukou v pokutovom území. Z následného pokutového kopu zvýšil Rumanovský. V závere sa ešte hosťom podarilo skorigovať konečný výsledok, keď zásluhou Kapustu z poslednej minúty znížili na 2:1.
Góly: 65. Kenický, 78. Rumanovský – 90. Kapusta.
Rozhodoval Jánoš.
BALÁŽE: Kostiviar – Dian, Číž (46. Hrdina), Čunderlík, Heric, Čermák, Koctúr, Latinák (65. Rumanovský), Karcel, Rusko, Kenický. MALACHOV: O. Dvorský – Chmelík, Cimerman (46. Kapusta), Klimo, Čief, Daniš, Matoušek, Sanitra (80. Lörinc), L. Dvorský, Sečkár, Caban (68. Bobor).

Strelníky – Dúbravica 3:0 (2:0)
Zápas sa začal od prvej minúty vo svižnom tempe. V ďalších minútach pribudlo veľa nervozity na kopačkách aktérov oboch tímov. V 12. minúte odpískal rozhodca pokutový kop. Úspešným exekútorom bol Matyó - 1:0. V 29. minúte sa domáci znova dočkali pokutového kopu a strelcom sa znova stal Matyó - 2:0. V 78. minúte spečatil výsledok krásnym gólom Miroslav „Cyro“ Majer. Do konca zápasu sa už stav nezmenil, a tak si domáci ustrážili zaslúžené víťazstvo bez inkasovaného gólu.
Góly: Matyó 2 (obidva z 11m), Miroslav „Cyro“ Majer.
ŽK: 46. Drako, Majer.
Pred 70 divákmi rozhodoval Žubor.
STRELNÍKY: Radovan Majer - Filadelfi, Ma. Moncoľ, Mi. Moncoľ, Du. Majer, Matyó, Čief, Kapusta, Mir. „Cyro“ Majer, Rad. Majer, Debnár. DÚBRAVICA: Chramec - Dvorenko, Pinka, Smedo, Krahulec (46. Kohút), Mala, Habány, Drako, Majer, Nesteš (70. Kocka), Kováč.
Ostatné výsledky 18. kola: H. Pršany – Podkonice 0:0 (0:0).

5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 961

Registračný formulár je otvorený aj počas celého dnešného dňa.

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.