Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

III. liga stred

V šlágri kola Rakytovčania vyhrali v Dolnej Ždani

Brusno - Rudinská 1:0 (0:0)
Gól: 62. Beňák. ŽK: Jančík, Kováč - Hodoň, Hornák. Rozhodoval Ondák, 220 divákov.
BRUSNO: Sokol - Jančík, Beňák, Lehocký, Bošela, Sedliak, Gregor, Sokol M., Chudík, Jančiar (80. Vaník), Kováč. Tréner: Ľubomír Lehocký.
RUDINSKÁ: Žák - Lisko, Kotrč, Riboň, Hornák, Zuziak, Brodňan, Hodoň, Tvrdý, Genčúr, Súkeník. Tréner: Michal Luciak.
V kvalitnom, avšak obojstranne nervóznom stretnutí mali domáci viac z hry v druhom polčase, keď jediný gól zo skrumáže strelil Beňák. Naviac Jančiar v 60. min z vyloženej pozícii nastrelil žrď a Kováč chcel hlavičkou prekvapiť brankára, ktorý reflexívne vyrazil.

D. Ždaňa - Rakytovce 0:2 (0:1)
Góly: 45. Fojtík, 61. Jobko. Rozhodoval Pocklan, 340 divákov.
D. ŽDAŇA: Gašpir - Krivjančin, Varecha, Kukučka, Sekereš, Sepeši, Urgela Rastislav (86. Rendek), Pinka, Demko (67. Urgela S.), Chrappa, Dulaj (46. Zuberník). Tréner: Ivan Dolinský.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Čabala, Mala, Fojtík (86. Turák), Turčan, Hric, Jobko (87. Repčin Mar.), Jarkulič, Gašpar, Schmidtmayer (90. Repčin Mir., Kovalčík. Tréner: Miloš Targoš.
V 9. a 13. min zahodil dve šance Kukučka a hostia trestali v 45. min z priameho kopu Fojtíkom. V 55. min po vysunutí Sepešiho, zahodil šancu Sekereš a o minútu nastrelil Chrappa žrď. Hostia rýchlym protiútokom dali v 61. min na 0:2 Jobkom. Domáci už len tlačili, ale hlavičky Zuberníka, Sekereša a Krivjančina skončili nad bránou. Pekný futbal mužstiev z čela tabuľky.

K. N. Mesto - Králiky 2:0 (0:0)
Góly: 81. Kľago Michal, 90. Záhradník. ŽK: Paulus, Kohút, Šebík - Pagáč, Beňák, Huťka. Rozhodoval Hreus, 350 divákov.
K. N. MESTO: Brišš - Pecko, Paulus, Kľago Michal, Vlček R.(89. Vlček M.), Boris (46. Mahút), Záhradník (90+Kľago Mir.), Golian, Kohút, Šebík, Ondrušek. Tréner: Vladimír Goffa.
KRÁLIKY: Škubák - Pagáč, Ondrejka, Martinec, Zlevský, Klinec, Beňák, Caban, Lenárd, Belko, Huťka. Tréner: Tomáš Pagáč.
Hra už od začiatku nabrala na rýchlom tempe, keď už v 9. min mali domáci šancu, dostať sa do vedenia a vzápätí ale Huťka prehlavičkoval bránu domácich. V závere prvého polčasu domáce mužstvo zvýšilo tlak na bránu hostí, keď v 44. min Kľago Mich. nedokázal z bezprostrednej blízkosti prekonať brankára hostí.
V 81. min Kľago Mich. prekonal brankára a dostal domácich do vedenia - 1:0. V 84. min Golian nastrelil tyč. Po samostatnom úniku Záhradník sa prebojoval až pred brankára a dosiahol druhý gól domácich.

Kremnička - D. Strehová 1:1 (0:0)
Góly: 51. Bíreš - 80. Gluch. ŽK: Snitka. Rozhodoval Staník, 200 divákov.
KREMNIČKA: Juračka - Nemec, Snitka, Dzúrik, Tomčík (75. Kollár), Šprika, Tišliar, Kuric, Bíreš (84. Giertl), Hejčík, Palkovič. Tréner: Stanislav Baláž.
D. STREHOVÁ: Skopal - Zachar, Krnáč, Karasy, Gluch, Szabo (73. Žingor), Ivičič, Paľaga (90. Kminiak), Chromek M., Máč, Chromek F. Tréner: Milan Benčok.
Bolo to vyrovnané stretnutie a deľba bodov je spravodlivá.

Ostatné výsledky 21. kola: MFK Lokomotíva Zvolen – Jednota Bánová 0:0, R. Sobota B - Liet. Lúčka 0:3 (0:1), Námestovo - Bytča 1:2 (1:1), Krásno n/K - Žilina B 1:0 (0:0).

1. Žilina B 21 14 4 3 58 : 16 46
2. D. Ždaňa 21 13 5 3 42 : 20 44
3. Rakytovce 21 11 5 5 45 : 24 38
4. Kremnička 21 11 4 6 38 : 20 37
5. D. Strehová 21 9 9 3 37 : 21 36
6. Bánová 21 9 5 7 41 : 26 32
7. Králiky 21 8 7 6 24 : 25 31
8. Kys. N. M 21 8 3 10 42 : 37 27