I. trieda

Jakub doma prekvapil, v zápase nováčikov sa zrodila remíza

Podbrezová C – Šalková 2:4 (0:1)
Za nepriaznivého počasia videli diváci vyrovnané stretnutie domácich s favoritom. Hostia sa ujali vedenia v 19. minúte, do konca polčasu sa domácim nepodarilo vyrovnať. V 47. minúte hostia zvýšili na 0:2 po chybe domácej obrany. V 66. minúte domáci znížili na 1:2. V priebehu dvoch minút hostia zvýšili svoj náskok na 1:4. Domácim sa podarilo znížiť na 2:4 v 79. minúte, ale napriek zlepšenej hre v druhej časti hry sa im nepodarilo zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Hostia zvíťazili zaslúžene.
Góly: Hugec, Žilík – Bursa, Tuček, Baran, Ratica.
ŽK: Kostelný, Turňa, Hugec – Dobrík, Karas.
Pred 100 divákmi rozhodoval Caban.
PODBREZOVÁ C: M. Kupec– Vozár, Žilík, Vetrák, Kostelný, Baran, Ma. Kupec, Belko (37. Hugec), Sojak, Arandelovič, Turňa.
ŠALKOVÁ: Vraneš (10. Hrnčiar) – Pa. Dobrík, Pe. Dobrík, Kalman, Ratica, Čtvrtníček, Kupec, Bursa, Tuček, Baran, Karas.

T. Č. Balog – Lučatín 4:0 (1:0)
Domácich futbalistov z prvopolčasovej letargie neprebral ani vedúci gól v 29. minúte. Hostia pôsobili istejším dojmom, mali dve vyložené šance, no domáci gólman bol proti. Výkon hráčov z prvého polčasu nenasvedčoval rozdielnemu postaveniu mužstiev v tabuľke. Tatran po prestriedaní v druhej časti hry začal svižnejšie, avšak aj hostia mali dobré šance. Nakoniec skúsenejší Tatran získal prevahu, vytvoril si tlak na bránu hostí a zákonite prišli aj góly.
Góly: 29. Štulrajter, 76. Auxt, 84., 89. Kliment.
ŽK: Ďurčík.
Pred 250 divákmi rozhodoval Caban.
T. Č. BALOG: Úradník – S. Švantner, Štulrajter, Kováčik, Budovec, Auxt (83. Bartoš), Mi. Sitarčík, V. Švantner (46. Ma. Sitarčík), Vozár (70. Bartoš), Kliment, Koreň.
LUČATÍN: Oboňa – Lakomčík, Sedliak, Urva, Hraško, Sauka, Hruška, Hlinka, Kováč, Garaj, Ďurčík.

Beňuš – Hronec 2:3 (1:0)
Domáci v pozmenenej zostave začali dobre, keď v 5. minúte premenil jedenástku Kán. Hostia hrali technický futbal, boli domácim vyrovnaným súperom. V 57. minúte pre hostí vymyslel rozhodca pokutový kop. V 60. minúte sa domáci ujali vedenia gólom Šperku. V 74. minúte vyrovnali hostia na 2:2 a v 90. minúte rozhodli o zápase vo svoj prospech ďalším gólom. Hostia hrali pekný futbal.
Góly: Kán, Šperka – Kučerák, Pišoja, Kocúr.
ŽK: Vetrák.
Pred 150 divákmi rozhodoval Zeman.
BEŇUŠ: Kochan – Plieštik, Nosko, Lapin (50. Šajgalík), Peťko (78. Janko), Zelený, Kováčik (64. Necpal), Berčík, Vetrák, Kán, Šperka.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Antal (61. Hálka), Šnejt, Cibuľa (71. Oláh), Kocúr, Václavík, Repka, Pišoja, Meškan.

Heľpa – Tajov 1:1 (0:1)
Hostia súpera zaskočili hneď v 3. minúte strelením gólu, pričom domáci znervózneli a hra sa im nedarila, ako si predstavovali. Kazili veľa prihrávok, a keď sa už do šance dostali, zahodili ju. Do druhého polčasu, nastúpili s odhodlaním strhnúť zápas na svoju stranu a po vyrovnávajúcom góle sa im hra začala konečne dariť, ale pekné šance stále zostávali nevyužité. Hostia môžu byť s výsledkom veľmi spokojní a to hlavne vďaka svojmu brankárovi.
Góly: Oravkin – Bubeník.
ŽK: Kukuľa, Mak, Fedor – Kopic, Bíreš.
Pred 150 divákmi rozhodoval Mojžiš.
HEĽPA: Kánoš – Oravkin (63. Buša), Kukuľa, Ďurajda, Belan, Skladaný, Košťál, Riapoš, Mak, Berky (85. Bošeľa), Fedor.
TAJOV: Kurčík – Mažgut, Biely, Kopic, Wiesinger, Bíreš, Pipka, Styk, Bubeník, Horný (46. Muriň), Murgaš.

Jakub – Mýto 1:0 (0:0)
V obojstranne kvalitnom zápase domáci nevyužili ani tie najvyloženejšie šance a recept na výborne chytajúceho brankára hostí Jurinu našli až v samom závere zápasu. Po peknej akcii Čipčalu rozhodol stoper Rubint peknou strelou pod brvno.
Gól: 85. Čipčala.
ŽK: Slobodník – Matula.
Pred 130 divákmi rozhodoval Dírer.
JAKUB: Murgaš – Víglaský (89. Jeziorski), Rubint, Plavec, Slobodník, Porubský, Čipčala, Balon, Janík, Račák (90. Kmeť), Köre (82. Vrbiar).
MÝTO: Jurina – Husenica, Kerestény, Botoš, Kurek (58. Stančík), Makuša, Sarvaš, Sališ, Smola, Matula (72. Piliar), Kučerák.

Jasenie – Badín 0:2 (0:2)
Líder súťaže potvrdil svoje postavenie v tabuľke a hoci sa domáci všemožne snažili, hostia si odniesli 3 body. Z mužstva domácich sa páčil Černák, z mužstva hostí Galát, ktorý v druhom polčase zahodil tri čisté gólové príležitosti.
Góly: Dikacz, Galát.
ŽK: Kordík, Štulajter – Kováčik, Kiedžuch, Vigaš, Blaško, Hudec, Terem.
Pred 130 divákmi rozhodoval Riša.
JASENIE: Havran – Černák, Mistrík, Gondáš (85. Púpala), Jakubec (57. Sekáč), Kochan, Čatloš (79. Halgaš), Ju. Demeter, Štulajter, H. Weisenbacher, Kordík.
BADÍN: Makovník, Kováčik, Kulišak, Dikacz, Messerschmidt, Kiedžuch, Galát, Vigaš, Blaško (85. Masaryk), Koreň (61. Hudec), Machala (60. Terem).

Sl. Ľupča – Nemecká
3:0 (1:0)
Obe mužstvá predviedli priemerný futbal, hostia sa snažili uhrať lichotivý výsledok. Prvý gól dostali po brejku Urbančoka. V druhom polčase v snahe streliť gól otvorili domácim obranu, čo títo využili na strelenie dvoch gólov.
Góly: Urbančok, Huťka, Oravec.
ŽK: Šrot.
Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer.
SL. ĽUPČA: Žlkovan – Lipa, Mačkovič, Holécy, Plško, Maník, Majer, Oravec, Urbančok (Huťka), Fridrich, Šimčík (Hrubý).
NEMECKÁ: Halgaš – Ťažký (46. Ľ. Šrot), Pe. Šrot, Lokša, Sojak, Rosina, T. Kováč, Vančo, Bartoš, Bobok (46. Jablonksý), Frčo (70. M. Kováč).

1. Badín 21 19 2 0 76 : 14 56
2. T. Č. Balog 21 15 1 5 61 : 30 46
3. Šalková 21 11 3 7 52 : 33 36
4. Sl. Ľupča 21 11 1 9 34 : 37 34