Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

I. trieda

Jakub dostal nakladačku, Nemecká si „podala“ Jasenie

Šalková – Sl. Ľupča 2:3 (0:1)
Nedáš – dostaneš. Toto nepísané pravidlo sa na domácej pôde Šalkovej doslova potvrdilo. Nepremenené šance z prvého polčasu stáli domácich očakávané tri body.
Góly: 58. (11m), 66. Tuček – 40., 71. Šimčík, 75. Urbančok.
ŽK: 61. Vaník
Pred 150 divákmi rozhodoval Berko.
ŠALKOVÁ: Vraneš – Pa. Dobrík, Pe. Dobrík, Kalman, Ratica, Lübeck, Taras (62. Ursíny), Tuček, Baran, Bursa (71. Kaščák).
SL. ĽUPČA: Žlkovan – Plško, Mačkovič, Holécy, Oravec, Huťka (69. Urbančok), Lipa, Šimčík, Fridrich, Majer, Vaník.

Nemecká – Jasenie 5:0 (1:0)
V Nemeckej sa hral výborný zápas najmä zo strany domácich, ktorí podali najlepší výkon v sezóne. Takmer celých 90 minút hrali rýchly atletický futbal a okrem piatich gólov zahodili ešte množstvo gólových šancí. Pochvalu si zaslúžia všetci domáci hráči za kolektívny výkon. Týmto víťazstvom urobila Nemecká veľmi dôležitý krok k záchrane.
Góly: 30., 46. Rosina, 51., 63. Vančo, 68. Frčo.
Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer.
NEMECKÁ: Halgaš – Ťažký (65. Jablonský), Ružinský, Sojak, Lokša, Kováč, Rosina, Vančo (65. Bobok), Šrot, Bartoš (71. Kováčik), Chrčo.
JASENIE: Havran – Sekáč, Gondáš (66. Halgaš), Černák, Kordík, Jakubec (55. Kvačkaj), Kochan, Čatloš, Demeter, Štulajter (80. Púpala), Weisenbacher.

Badín – Jakub 9:1 (4:0)
Hostia držali krok s domácimi len do 30. minúty. Po vylúčení hráča hostí M. Slobodníka sa hra hostí rozpadla, domáci ovládli zápas a po pekných akciách zaslúžene zvíťazili.
Góly: Koreň 3, Machala 3, Galát 2, Hudec – Janík.
ŽK: Masaryk.
ČK: M. Slobodník.
Pred 150 divákmi rozhodoval Caban.
BADÍN: Iliaš – Kováčik, Dikacz, Messerschmidt (60. Hudec), Kulišiak, Kiedžuch (46. Terem), J. Slobodník, Vigaš (65. Masaryk), Galát, Koreň, Machala.
JAKUB: Murgaš – Víglaský (53. Prostredný), Rubint, M. Slobodník, Plavec, Náčin, Čipčala, Balon (64. Kmeť), Janík, Račák, Köre (46. Porubský).

Mýto – Heľpa
5:0 (2:0)
V obojstranne vyrovnanom zápase domáce mužstvo využilo gólové šance a zaslúžene zvíťazilo.
Góly: Kučerák 2, Makuša 2, Sarvaš.
ŽK: Botoš, Matula – Riapoš, V. Ďurajda.
Pred 140 divákmi rozhodoval J. Sitarčík.
MÝTO: Juriňa – Husenica (53. Mi. Vrtal), Kerestény, Botoš, Giertl, Makuša, Sarvaš (81. Matula), Daniš, Smola (Piliar), Ma. Vrtal, Kučerák.
HEĽPA: Kánoš, Pa. Oravkin (30. A. Bošeľa), Skladaný, Ďurajda, Pa. Oravkin, Buša, Košťál, Riapoš, M. Bošeľa (5. V. Ďurajda), Berky, Pe. Skladaný.

Tajov – Beňuš 0:1 (0:0)
V dôležitom zápase o záchranu domáci nevyužili ani jednu z niekoľkých dobrých príležitostí, a tak prišiel trest z hlavy Kováčika v 75. minúte a Beňuš si odviezla z Tajova všetky body.
Góly: 75. Kováčik.
ŽK: Mažgut.
Pred 80 divákmi rozhodoval Zeman.
TAJOV: P. Kurčík – Mažgut, Biely, Kopic, Ursíny (42. Weisinger(79. Rončák)), Pipka, Vaterka, Bubeník, Styk (46. Styk), Horný, Murgaš.
BEŇUŠ: Kochan – Plieštik, Nosko, Oceľ, Necpál (46. Zoško), Zelený, Kováčik (90. Hanko), Berčík (79. Majerník), Šajgalík, Janko, Šperka.

Hronec – T. Č. Balog
3:3 (1:2)
Bol to zápas dobrej úrovne. Pred ligovou návštevou predviedli obe mužstvá oku lahodiaci futbal a remíza je spravodlivá.
Góly: Meškan 2, Cibuľa – R. Štulajter 2, M. Sitarčík.
ŽK: Kováčik, Koreň.
Pred 350 divákmi rozhodoval Mišány.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Sarvaš, Šnejt, Cibuľa (88. Oláh), Kocúr, Václavík, Antal (60. Repka), Pišoja, Meškan.
T. Č. BALOG: Úradník – S. Švantner, R. Štulajter, Kováčik, Budovec, Auxt (70. Pečovský), Mi. Sitarčík, V. Švantner (87. Ma. Sitarčík) Vozár (77. Potkány), Kliment, Koreň.
Družstvo Podbrezovej C sa odhlásilo zo súťaže, Lučatín mal voľno.(son)
ŠTK po skončení súťaže odráta Jakubu tri body.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

3 h
Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.

Starostlivosť o pacientov s ochorením Covid-19 na OAIM - Oddelenie anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici v Galante.

Na Slovensku však pribudlo takmer 200 obetí koronavírusu.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.