Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

I. trieda

Tajovčania na zápas neprišli,Lučatín ich dobieha

Lučatín – Šalková 6:2 (2:1)
Technicky výborne hrajúci hostia toho domácim nedovolili veľa. Aj keď v 29. minúte prehrávali 2:0, rýchlymi brejkmi po krídlach sa v 60. minúte dostali znova do zápasu. Domáci môžu ďakovať šťastene, ktorá si na ich kopačky sadla v 68. minúte, pretože do čoho kopli, to skončilo v sieti. Hostia si za svoj dobrý výkon takú prehru nezaslúžili.
Góly: 24. I. Hruška, 29. M. Sedliak, 68., 72. Garaj, 87., 89. J. Sedliak - 41. Tuček, 60. Hrnčiar.
ŽK: I. Hruška.
Pred 100 divákmi rozhodoval Zeman.
LUČATÍN: Oboňa – Uhrík, Mokroš, M. Sedliak, Hraško, Sauka (72. Urva), Selecký, Hlinka, Garaj, I. Hruška.
ŠALKOVÁ: Vraneš – Pa. Dobrík (46. Štvrtníček), Pe. Dobrík, Kalman, Ratica (36. Hrnčiar), Gerö, Kupec, Ursíny, Tuček, Baran, Bursa.
Beňuš – Mýto 2:2 (0:0)
Vo vyrovnanom derby zápase mali v prvom polčase viac šancí domáci, ktorí boli aj bojovnejší, ale hostia zase technickejší, čo sa prejavilo v 48. minúte, keď išli do vedenia gólom Daniša. Domáci nezložili zbrane a v 60. a 65. minúte otočili strelecky disponovaným Kánom na 2:1. Hostia v 71. minúte vyrovnali na 2:2. V druhom polčase to bol útočný futbal z obidvoch strán. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. Hráči oboch mužstiev podali dobré výkony. Rozhodca svojimi rozhodnutiami rozhneval domácich aj hosťujúcich divákov.
Góly: 60., 65. P. Kán – 48. Daniš, 71. Kurek.
ŽK: 88. Janko, 53. Kán, 44. Lapin – 88. Kurek.
ČK: 90. Janko
Pred 250 divákmi rozhodoval Pavúk.
BEŇUŠ: Kochan – Plieštik, Janko, Lapin (85. Majerník), Vetrák (57. Peťko), Zelený, Kováčik (73. Necpál), Berčík, Šajgalík, Kán, Šperka.
MÝTO: Jurina – Húsenica (46. Daniš), Kerestény, Giertl, Botoš, Vrtal, Makuša, Sarvaš, Smola (70. Kurek), Vajs, Kučerák.

Heľpa – Badín 1:2 (0:1)
Vo výbornom zápase domáci zatlačili súpera pred vlastnú bránu, ale šance, ktoré si vypracovali, nevyužili, a po chybe domácej obrany a brankára išli hostia do vedenia. Domáci sa stále snažili vyrovnať, čo sa im však nedarilo. Až v 48. minúte po peknej akcii Košťála a následnom faule v pokutovom území domáci vyrovnali gólom z pokutového kopu na 1:1 a prevzali hru do svojich rúk. Ale rozhodca po neodpískanom faule na domáceho obrancu odpískal pokutový kop, ktorý hostia premenili v 53. minúte. Týmto pokutovým kopom vniesol rozhodca do zápasu nervozitu a zápas sa už len dohrával. Obe mužstvá si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.
Góly: Marko – Machala, Galát.
ŽK: Kukuľa, Bulava – Kubajda, Messerschmidt.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kosec.
HEĽPA: Kánoš – Mi. Skladaný, Kukuľa (80. Bulava), Ďurajda (70. Bošeľa), Belan, Marko, Košťál, Riapoš, Mak, Berky, Pe. Skladaný.
BADÍN: Kubajda – Kováčik, Kulišiak, Dikacz, Messerschmidt, Kiedžuch (60. Hudec), Galát, Vigaš, Terem, Koreň, Machala (85. Iliaš).

Jakub – Nemecká 3:1 (1:1)
V nervóznom zápase zvíťazili domáci zaslúžene po zlepšenom výkone v druhom polčase, keď v 55. minúte dostal do vedenia domácich Račák utešenou strelou z voleja pod brvno. Víťazstvo domácich poistil v 70. minúte po peknej akcii dobre hrajúci Janík.
Góly: 16. Čipčala, 51. Račák, 70. Janík – 9. Šrot.
ŽK: Víglaský – Sojak, T. Kováč, Frčo.
Pred 150 divákmi rozhodoval Weiss.
JAKUB: Murgaš – Víglaský, Rubint, Náčin, Plavec, Porubský (80. Jeziorski), Čipčala, Balon (88. Kmeť), Janík, Račák, Prostredný (75. Koreň).
NEMECKÁ: Halgaš – Šrot, Ružinský, Sojak, T. Kováč, Lokša, Frčo (85. M. Kováč), Rosina, Vančo, Bartoš, Bobok.
Jasenie – Sl. Ľupča 1:1 (1:1)
Výsledok zápasu zodpovedá priebehu hry, domáci mali smolu, keď trafili pravú žrď bránky súpera. Zo strany oboch mužstiev bolo toto stretnutie vyrovnané.
Góly: J. Weisenbacher – Hrubý.
ŽK: H. Weisenbacher – Šimčík.
Pred 100 divákmi rozhodoval Gajdoš.
JASENIE: Havran – Sekáč, Kvačkaj, Mistrík, Černák, Kordík, Štulajter, Púpala (68. Halgaš), H. Weisenbacher, J. Weisenbacher, Jakubec (75. Čižmár).
SL. ĽUPČA: Žlkovan – Hrubý (53. Svintek), Plško, Mačkovič, Holécy, Oravec, Vlček (75. Hlaváč), Lipa, Šimčík, Fridrich, Majer.

Hronec mal voľno.
Zápas T. Č. Balog – Tajov sa nehral z dôvodu neúčasti hostí.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
  2. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Pomník československým vojakom dokončili, slávnosť odsunula korona

Na zhotovení kópie pamätníka, ktorý nechali komunisti po Víťaznom februári rozobrať, sa podieľala slovenská aj česká strana.