Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

I. trieda

Tajovčania na zápas neprišli,Lučatín ich dobieha

Lučatín – Šalková 6:2 (2:1)
Technicky výborne hrajúci hostia toho domácim nedovolili veľa. Aj keď v 29. minúte prehrávali 2:0, rýchlymi brejkmi po krídlach sa v 60. minúte dostali znova do zápasu. Domáci môžu ďakovať šťastene, ktorá si na ich kopačky sadla v 68. minúte, pretože do čoho kopli, to skončilo v sieti. Hostia si za svoj dobrý výkon takú prehru nezaslúžili.
Góly: 24. I. Hruška, 29. M. Sedliak, 68., 72. Garaj, 87., 89. J. Sedliak - 41. Tuček, 60. Hrnčiar.
ŽK: I. Hruška.
Pred 100 divákmi rozhodoval Zeman.
LUČATÍN: Oboňa – Uhrík, Mokroš, M. Sedliak, Hraško, Sauka (72. Urva), Selecký, Hlinka, Garaj, I. Hruška.
ŠALKOVÁ: Vraneš – Pa. Dobrík (46. Štvrtníček), Pe. Dobrík, Kalman, Ratica (36. Hrnčiar), Gerö, Kupec, Ursíny, Tuček, Baran, Bursa.
Beňuš – Mýto 2:2 (0:0)
Vo vyrovnanom derby zápase mali v prvom polčase viac šancí domáci, ktorí boli aj bojovnejší, ale hostia zase technickejší, čo sa prejavilo v 48. minúte, keď išli do vedenia gólom Daniša. Domáci nezložili zbrane a v 60. a 65. minúte otočili strelecky disponovaným Kánom na 2:1. Hostia v 71. minúte vyrovnali na 2:2. V druhom polčase to bol útočný futbal z obidvoch strán. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. Hráči oboch mužstiev podali dobré výkony. Rozhodca svojimi rozhodnutiami rozhneval domácich aj hosťujúcich divákov.
Góly: 60., 65. P. Kán – 48. Daniš, 71. Kurek.
ŽK: 88. Janko, 53. Kán, 44. Lapin – 88. Kurek.
ČK: 90. Janko
Pred 250 divákmi rozhodoval Pavúk.
BEŇUŠ: Kochan – Plieštik, Janko, Lapin (85. Majerník), Vetrák (57. Peťko), Zelený, Kováčik (73. Necpál), Berčík, Šajgalík, Kán, Šperka.
MÝTO: Jurina – Húsenica (46. Daniš), Kerestény, Giertl, Botoš, Vrtal, Makuša, Sarvaš, Smola (70. Kurek), Vajs, Kučerák.

Heľpa – Badín 1:2 (0:1)
Vo výbornom zápase domáci zatlačili súpera pred vlastnú bránu, ale šance, ktoré si vypracovali, nevyužili, a po chybe domácej obrany a brankára išli hostia do vedenia. Domáci sa stále snažili vyrovnať, čo sa im však nedarilo. Až v 48. minúte po peknej akcii Košťála a následnom faule v pokutovom území domáci vyrovnali gólom z pokutového kopu na 1:1 a prevzali hru do svojich rúk. Ale rozhodca po neodpískanom faule na domáceho obrancu odpískal pokutový kop, ktorý hostia premenili v 53. minúte. Týmto pokutovým kopom vniesol rozhodca do zápasu nervozitu a zápas sa už len dohrával. Obe mužstvá si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.
Góly: Marko – Machala, Galát.
ŽK: Kukuľa, Bulava – Kubajda, Messerschmidt.
Pred 200 divákmi rozhodoval Kosec.
HEĽPA: Kánoš – Mi. Skladaný, Kukuľa (80. Bulava), Ďurajda (70. Bošeľa), Belan, Marko, Košťál, Riapoš, Mak, Berky, Pe. Skladaný.
BADÍN: Kubajda – Kováčik, Kulišiak, Dikacz, Messerschmidt, Kiedžuch (60. Hudec), Galát, Vigaš, Terem, Koreň, Machala (85. Iliaš).

Jakub – Nemecká 3:1 (1:1)
V nervóznom zápase zvíťazili domáci zaslúžene po zlepšenom výkone v druhom polčase, keď v 55. minúte dostal do vedenia domácich Račák utešenou strelou z voleja pod brvno. Víťazstvo domácich poistil v 70. minúte po peknej akcii dobre hrajúci Janík.
Góly: 16. Čipčala, 51. Račák, 70. Janík – 9. Šrot.
ŽK: Víglaský – Sojak, T. Kováč, Frčo.
Pred 150 divákmi rozhodoval Weiss.
JAKUB: Murgaš – Víglaský, Rubint, Náčin, Plavec, Porubský (80. Jeziorski), Čipčala, Balon (88. Kmeť), Janík, Račák, Prostredný (75. Koreň).
NEMECKÁ: Halgaš – Šrot, Ružinský, Sojak, T. Kováč, Lokša, Frčo (85. M. Kováč), Rosina, Vančo, Bartoš, Bobok.
Jasenie – Sl. Ľupča 1:1 (1:1)
Výsledok zápasu zodpovedá priebehu hry, domáci mali smolu, keď trafili pravú žrď bránky súpera. Zo strany oboch mužstiev bolo toto stretnutie vyrovnané.
Góly: J. Weisenbacher – Hrubý.
ŽK: H. Weisenbacher – Šimčík.
Pred 100 divákmi rozhodoval Gajdoš.
JASENIE: Havran – Sekáč, Kvačkaj, Mistrík, Černák, Kordík, Štulajter, Púpala (68. Halgaš), H. Weisenbacher, J. Weisenbacher, Jakubec (75. Čižmár).
SL. ĽUPČA: Žlkovan – Hrubý (53. Svintek), Plško, Mačkovič, Holécy, Oravec, Vlček (75. Hlaváč), Lipa, Šimčík, Fridrich, Majer.

Hronec mal voľno.
Zápas T. Č. Balog – Tajov sa nehral z dôvodu neúčasti hostí.

2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?

Partizánska cesta.

V meste pod Urpínom sa chystá najväčšia rekonštrukcia miestnych komunikácií za posledných desať rokov.

TASR 6 h
Taktické cvičenie dobrovoľných hasičov v Brezne.

Počuli ste minulý utorok sirény hasičských áut, prechádzajúce cez námestie v Brezne? Nestala sa žiadna tragická udalosť, išlo o taktické cvičenie.

MONIKA DOLŇANOVÁ 8 h

Na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

SITA 9 h
Stredoslovenské múzeum - ilustračné foto.

Tajomstvo stredovekého hradu Peťuša pri Zvolene odhalia na podujatí Stretnutie s minulosťou v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici.