I. trieda

Jakub a Riečka stále bez bodu, budú meniť trénerov?

Nemecká – Priechod
4:4 (1:2)
Góly: 27. a 31. Rosina, 59. Vančo, 90. Bartoš – 20. Chromek, 31. Ivanič, 54. Kucka, 89.Štelclo
ŽK: Chaban
V zápase si prišli na svoje diváci, ktorí videli hokejový výsledok. Hostia z Priechodu boli technickejší, domáci hráči zase nahrádzali futbalové nedostatky bojovnosťou. Nemecká musela počas celého zápasu stále doťahovať jednogólové vedenie hostí. Keď priechodania strelili v 89. minúte štvrtý gól, zdalo že je rozhodnuté, ale domáci Ondrej Bartoš v poslednej minúte krížnou strelou znovu vyrovnal. Remíza je spravodlivým vyjadrením priebehu zápasu.
Nemecká: J. Vančo – Búda, Koštial, Sojak, Kováč, Lokša, O. Bartoš, Rosina, L. Bartoš62 Bobok, jablonský(79. ťažký), M. Vančo.
Priechod: Voskár – Chromek, Kmeť, Dobrík(83. Barla), Mašgut, Slobodník, Štelclo, Kucka, Ivanič, Chaban, Kováč.
Pred 200 divákmi rozhodoval Turňa.

Braväcovo – Hronec
4:0 (0:0)
Góly:Frenkus, 60 Švančara 77 Radols 85 Banik
ŽK: Hálka,Pišoja
Prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas s dvomi peknými šancami domácich. Druhý polčas mal úplne iný scenár ako prvý. Domáci dostali technických hostí pod stály tlak, dali štyri pekné góly. Niekoľko šanci Braväcova zostalo ešte nevyužitých, preto je víťazstvo domácich úplne zaslúžené.
Braväcovo: Pestrinec – Bubelíny, Krajan, Radols, Švančara, Vajda(83. Šperka), Srnka, Brenkus, M. Gašperan, J. Gašperan(64. Srnka, Zelenčík(72. Baník).
Hronec: Radovič – Frim, Kučerák, R. Gajdoš(74. Hálka), Sarvaš(66. Kováčik), Cibuľa, Kocúr, Václavík, J. Gajdoš, Pišoja, Meškam.
Pred 250 divákmi rozhodoval Zázrivec.

Lučatín – Riečka 2:1 (1:1)
Góly: 17. I. Hruška, 60. J. Sedliak - 31. Šírka
ŽK: P. Hraško, M. Sedliak - Plavucha,
ČK: Ráno
Domáci po vysokej prehre v Šalkovej chceli ukázať, že vedia hrať futbal. V prvom polčase po zahodení niekoľkých šancí sa ujali vedenia po góle Ivana Hrušku. Hostia po chybe domácej obrany vyrovnali na 1:1. V druhom polčase sa štýl hry nezmenil, avšak domáci mali viac vôli po víťazstve, čo sa prejavilo využitým priamym kopom Sedliaka.
Lučatín: Citara – Urva(87. Kováč), L. Hruška, Mokroš, Hraško, J. Sedliak, M. Sedliak, Selecký, Hlinka(46. Sauka), I. Hruška, Garaj.
Riečka: I. Petráň - M. Petráň, Sásik, Širka, Ráno, Pataj, Necpal, Plavucha, Sanitrar(75. Karlík), Hromada, Seleštiansky.
Pred 120 divákmi rozhodoval Mukera.
Jasenie – Šalková 1:3 (1:1)
Góly: 28. J. Weisenbacher – 17. a 58. a 80. Jančiar,
ŽK: Kochan, Štulrajter – Ratica
Hostia, obrazne povedané, z dvoch šancí dali tri góly, kdešto domáci trpia naďalej na premieňanie stopercentných gólových šancí. Inak vyrovnaný zápas sa musel divákom páčiť, a vzhľadom na to, že hlavný rozhodca rozhodoval zápas sám, zvládol ho na jednotku.
Jasenie: Ďuriš – Zemeter, Gondáš, Mistrík, Kordik, Jakubec(85. Parobek), Malček, Kochan(83. Šaling), Štulajter, J. Weisenbacher, H. Weisenbacher(88. Gaboň).
Šalková: Vraneš – Pa. Dobrík(80. Ursíny), Pe. Dobrík, Najdek, Ratica, Kupec, Lübek, Baran, Tuček, Bursa (84. Šimčík), Jančiar.
Pred 120 divákmi rozhodoval Dírer.

Mýto – Heľpa 2:0 (2:0)
Góly: 10. Daniš, 38. Klesken
ŽK: Ďurajda, Skladaný.
Mýto začalo s veľkým tlakom. A Daniš už v 10. minúte otvoril skóre stretnutia. Po góle hostia prevzali iniciatívu, ktorú sa im nepodarilo gólovo vyjadriť. V 38. minúte z trestného kopu najlepším hráčom stretnutia Kleskenom uzatvorili skóre zápasu. Heľpanom sa i napriek zvýšenému úsiliu a hernej prevahe nepodarilo zmeniť výsledok stretnutia.
Mýto: Kurty – Husenica(79. Vrtal), Kerestény, Giertl, Botoš(73. Kurek), Chaban, Sarvaš, Daniš, Klesken, Vais, Kučerák(49. Smola).
Heľpa: Málik – Oravkyn, M. Skladaný, Ďurajda(79. Pa. Skladaný), Beláň, Kukuľa, Košťál, Riapoš, Mak(49. Pe. Skladaný), Puška, P. Skladaný.
Pred 100 divákmi rozhodoval Králka.

Jakub – Beňuš 2:4 ( 2:3)
Góly: 19. Rubint 11M, 32. Plavec – 6. a 41. Šajgalík, 33. Čutka, 61. Vozár
ŽK: Janík, Rubint, Čipčala, Plavec – Vozár, Berčík.
Domáci po nepremenení viacerých šancí podľahli bojovne hrajúcim hosťom. Zápas sa mohol pre domácich vyvíjať lepšie, ak by v 33. minúte Račák premenil samostatný nájazd na brankára hostí. Následne hostia z protiútoku vyrovnali na 2:2.
Jakub: Adam – Porubský, Balon, Lačný(73. Andrejko), Náčin(66. Kmeť), Janík, Račák, Palúch, Rubint, Čipčala, Plavec,
Beňuš: Kupec – Vetrák, Nosko, Čutka, Peťko, Vozár, Kováčik, Berčík, Šajgalík (87. Boško), Janko, Necpal.
Pred 150 divákmi rozhodoval Zeman.
Sl. Ľupča – T. Č. Balog
3:0(1:0)
Góly: Benák, Urbančok, Sandány,
ŽK: Brna – Sitarčík, Štulrajter
Zápas bol slušnej úrovni, útoky sa niesli na obidvoch stranách mužstiev.
Sl. Ľupča: Žlkovan – Plško, Mačkovič, Majer, Urík, Lakomčík (Svetlík), Kostúr, J. Beňák, R. Beňák (Lipa), Urbančok, Sandány (Brna).
T. Č. Balog: Medveď- Sitarčík, Štulrajter, Kováčik (46. Podkalný), Budovec (57. Auxt), Turňa, S. Švantner, P. Švantner, Vozár, Kliment, Koreň (76. Pečovský).

2. Get our subscription and support the Online Charity Auction
  3. Ako overiť či máte aktívny druhý pilier?

Víťazná pohárová premiéra volejbalistiek Brusna

Volejbalistky VK Pirane Brusno zvíťazili v prvom zápase šestnásťfinále Challenge Cup nad španielským tímom Sanaya Libby´s La Laguna.

Úspešný dvojblok, v akcii Lenka Kvasnová a Ana Clara.

Na cestách opatrne, môže sa tvoriť poľadovica

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno platí výstraha prvého stupňa pred tvorbou poľadovice.

Zásah polície na Uhlisku: Po vzájomných nezhodách skončil 43-ročný muž v nemocnici

Policajti zasahovali v nedeľu skoro ráno v banskobystrickej časti Uhlisko. Pred domom na Družstevnej ulici došlo k nezhodám medzi dvomi mužmi vo veku 43 a 38 rokov.