I. trieda

Jakub a Riečka stále bez bodu, budú meniť trénerov?

Nemecká – Priechod
4:4 (1:2)
Góly: 27. a 31. Rosina, 59. Vančo, 90. Bartoš – 20. Chromek, 31. Ivanič, 54. Kucka, 89.Štelclo
ŽK: Chaban
V zápase si prišli na svoje diváci, ktorí videli hokejový výsledok. Hostia z Priechodu boli technickejší, domáci hráči zase nahrádzali futbalové nedostatky bojovnosťou. Nemecká musela počas celého zápasu stále doťahovať jednogólové vedenie hostí. Keď priechodania strelili v 89. minúte štvrtý gól, zdalo že je rozhodnuté, ale domáci Ondrej Bartoš v poslednej minúte krížnou strelou znovu vyrovnal. Remíza je spravodlivým vyjadrením priebehu zápasu.
Nemecká: J. Vančo – Búda, Koštial, Sojak, Kováč, Lokša, O. Bartoš, Rosina, L. Bartoš62 Bobok, jablonský(79. ťažký), M. Vančo.
Priechod: Voskár – Chromek, Kmeť, Dobrík(83. Barla), Mašgut, Slobodník, Štelclo, Kucka, Ivanič, Chaban, Kováč.
Pred 200 divákmi rozhodoval Turňa.

Braväcovo – Hronec
4:0 (0:0)
Góly:Frenkus, 60 Švančara 77 Radols 85 Banik
ŽK: Hálka,Pišoja
Prvý polčas sa hral vyrovnaný zápas s dvomi peknými šancami domácich. Druhý polčas mal úplne iný scenár ako prvý. Domáci dostali technických hostí pod stály tlak, dali štyri pekné góly. Niekoľko šanci Braväcova zostalo ešte nevyužitých, preto je víťazstvo domácich úplne zaslúžené.
Braväcovo: Pestrinec – Bubelíny, Krajan, Radols, Švančara, Vajda(83. Šperka), Srnka, Brenkus, M. Gašperan, J. Gašperan(64. Srnka, Zelenčík(72. Baník).
Hronec: Radovič – Frim, Kučerák, R. Gajdoš(74. Hálka), Sarvaš(66. Kováčik), Cibuľa, Kocúr, Václavík, J. Gajdoš, Pišoja, Meškam.
Pred 250 divákmi rozhodoval Zázrivec.

Lučatín – Riečka 2:1 (1:1)
Góly: 17. I. Hruška, 60. J. Sedliak - 31. Šírka
ŽK: P. Hraško, M. Sedliak - Plavucha,
ČK: Ráno
Domáci po vysokej prehre v Šalkovej chceli ukázať, že vedia hrať futbal. V prvom polčase po zahodení niekoľkých šancí sa ujali vedenia po góle Ivana Hrušku. Hostia po chybe domácej obrany vyrovnali na 1:1. V druhom polčase sa štýl hry nezmenil, avšak domáci mali viac vôli po víťazstve, čo sa prejavilo využitým priamym kopom Sedliaka.
Lučatín: Citara – Urva(87. Kováč), L. Hruška, Mokroš, Hraško, J. Sedliak, M. Sedliak, Selecký, Hlinka(46. Sauka), I. Hruška, Garaj.
Riečka: I. Petráň - M. Petráň, Sásik, Širka, Ráno, Pataj, Necpal, Plavucha, Sanitrar(75. Karlík), Hromada, Seleštiansky.
Pred 120 divákmi rozhodoval Mukera.
Jasenie – Šalková 1:3 (1:1)
Góly: 28. J. Weisenbacher – 17. a 58. a 80. Jančiar,
ŽK: Kochan, Štulrajter – Ratica
Hostia, obrazne povedané, z dvoch šancí dali tri góly, kdešto domáci trpia naďalej na premieňanie stopercentných gólových šancí. Inak vyrovnaný zápas sa musel divákom páčiť, a vzhľadom na to, že hlavný rozhodca rozhodoval zápas sám, zvládol ho na jednotku.
Jasenie: Ďuriš – Zemeter, Gondáš, Mistrík, Kordik, Jakubec(85. Parobek), Malček, Kochan(83. Šaling), Štulajter, J. Weisenbacher, H. Weisenbacher(88. Gaboň).
Šalková: Vraneš – Pa. Dobrík(80. Ursíny), Pe. Dobrík, Najdek, Ratica, Kupec, Lübek, Baran, Tuček, Bursa (84. Šimčík), Jančiar.
Pred 120 divákmi rozhodoval Dírer.

Mýto – Heľpa 2:0 (2:0)
Góly: 10. Daniš, 38. Klesken
ŽK: Ďurajda, Skladaný.
Mýto začalo s veľkým tlakom. A Daniš už v 10. minúte otvoril skóre stretnutia. Po góle hostia prevzali iniciatívu, ktorú sa im nepodarilo gólovo vyjadriť. V 38. minúte z trestného kopu najlepším hráčom stretnutia Kleskenom uzatvorili skóre zápasu. Heľpanom sa i napriek zvýšenému úsiliu a hernej prevahe nepodarilo zmeniť výsledok stretnutia.
Mýto: Kurty – Husenica(79. Vrtal), Kerestény, Giertl, Botoš(73. Kurek), Chaban, Sarvaš, Daniš, Klesken, Vais, Kučerák(49. Smola).
Heľpa: Málik – Oravkyn, M. Skladaný, Ďurajda(79. Pa. Skladaný), Beláň, Kukuľa, Košťál, Riapoš, Mak(49. Pe. Skladaný), Puška, P. Skladaný.
Pred 100 divákmi rozhodoval Králka.

Jakub – Beňuš 2:4 ( 2:3)
Góly: 19. Rubint 11M, 32. Plavec – 6. a 41. Šajgalík, 33. Čutka, 61. Vozár
ŽK: Janík, Rubint, Čipčala, Plavec – Vozár, Berčík.
Domáci po nepremenení viacerých šancí podľahli bojovne hrajúcim hosťom. Zápas sa mohol pre domácich vyvíjať lepšie, ak by v 33. minúte Račák premenil samostatný nájazd na brankára hostí. Následne hostia z protiútoku vyrovnali na 2:2.
Jakub: Adam – Porubský, Balon, Lačný(73. Andrejko), Náčin(66. Kmeť), Janík, Račák, Palúch, Rubint, Čipčala, Plavec,
Beňuš: Kupec – Vetrák, Nosko, Čutka, Peťko, Vozár, Kováčik, Berčík, Šajgalík (87. Boško), Janko, Necpal.
Pred 150 divákmi rozhodoval Zeman.
Sl. Ľupča – T. Č. Balog
3:0(1:0)
Góly: Benák, Urbančok, Sandány,
ŽK: Brna – Sitarčík, Štulrajter
Zápas bol slušnej úrovni, útoky sa niesli na obidvoch stranách mužstiev.
Sl. Ľupča: Žlkovan – Plško, Mačkovič, Majer, Urík, Lakomčík (Svetlík), Kostúr, J. Beňák, R. Beňák (Lipa), Urbančok, Sandány (Brna).
T. Č. Balog: Medveď- Sitarčík, Štulrajter, Kováčik (46. Podkalný), Budovec (57. Auxt), Turňa, S. Švantner, P. Švantner, Vozár, Kliment, Koreň (76. Pečovský).

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 714

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 7 h
Máme záujem nielen naštartovať spoluprácu regionálnych firiem s vedecko-výskumnými subjektami, ale aj akcelerovať budovanie inovačného ekosystému v kraji,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter (vpravo).

Pripravené sú inovačné poukážky vo výške od dvetisíc eur až do 15-tisíc eur.

(TS) 9 h
Karatisti sa po dlhšom čase zúčastnili súťaže Pohár SŠŠ v karate.

Banskobystrické CMK si zo súťaže odnieslo 27 medailí.

LL 10 h

V okrese Brezno hrozí prívalová povodeň. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.