Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

HC 05 v úvode s víťazstvom

Banskobystrickí hokejisti úspešne vstúpili do prvej hokejovej ligy. V úvodnom dueli bodovali naplno a zo Senice išli v piatok vo víťaznej nálade.

Domácich Záhorákov porazili 3:2 a v utorok si brúsia zuby na Trnavu. Zápas odohrajú na domácom štadióne.

Dukla Senica - Ban. Bystrica
2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Góly: 41. Kubrický (Vaškovič, Ružička), 60. Vaškovič (tr.str.) - 19. a 51. M. Babic, 18. J. Babic.
Pred 450 divákmi rozhodoval Müller - Stano, Ma. Markovič. Vylúčení 3:5 na 2 min. Presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

Domáci začali proti favoritovi nebojácne a patrilo im aj úvodných 12 minút stretnutia. Hostia po prvýkrát poriadne ohrozili domáceho brankára Fumača až v 13. min. Po dvoch nevyužitých presilovkách stačila hosťom hneď prvá, aby sa ujali vedenia J. Babicom. O minútu už bolo 0:2, keď presne mieril M. Babic. Druhá tretina bola z domácej strany najslabšia a hostia si mohli svoje vedenie niekoľkokrát poistiť. Domáci predviedli v 27. min. jedinú krásnu akciu, keď po ideálnej prihrávke Vaškoviča spálil tutovku Edo Šimek. Do poslednej tretiny zaradil tréner Kaláber Vaškoviča ku Kubrickému s Ružičkom a po ich spolupráci sa o už o 42 sekúnd v poslednej tretine menilo skóre, keď puk do siete dotlačil Jozef Kubrický - 1:2. Domáci potom poriadne pritlačili, až tak, že v 46. min. musel tréner hostí Chudý zobrať oddychový čas. Keď v 51. min. v čistej šanci neuspeli Kubrický s Vaškovičom, prišiel trest z protiútoku z hokejky M. Babica. Z ďalších šancí sa domáci dočkali až 15 sekúnd pred koncom, keď Tomaška úmyselne posunul bránku a Ľubomír Vaškovič z trestného strieľania poriadne vytočil brankára Stieranku - 2:3.
Na stretnutí prítomný Dárius Rusnák, kapitán československých majstrov sveta 1985, ktorý sledoval svojho syna v drese hostí: „Stretnutie sa mi páčilo a malo aj zaujímavý priebeh. Po počiatočnom tlaku domácich sa začali presadzovať hostia a po dvoch tretinách zaslúžene viedli. Po znížení na 1:2 sa zápas ešte zdramatizoval, no myslím si, že o ten jediný gólik boli hostia lepší.“

Zostava
Banskej Bystrice:
Brankár: Michal Stieranka - 1. formácia: Miroslav Brumerčík, Miroslav Pitschmann - Ján Šimčík, Igor Majeský, Michal Longauer. 2. formácia: Mojmír Lániček, Ján Tomaška - Ján Babic, Michal Babic, Martin Domian. 3. formácia: Dárius Rusnák, Peter Maček - Slavomír Matuška, Anton Pitschmann, Matúš Hanes. 4. formácia: Lukáš Kozelnický, Jaroslav Kokavec - Michael Šmálik, Marián Lunter