Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Rakytovce skončili po lepšom výkone ako Dukla

So Slovenským pohárom sa rozlúčili aj futbalisti druholigových Rakytoviec. Doma privítali lídra prvej futbalovej ligy Tatran Prešov.

Hoci hostia prišli do mestskej časti Banskej Bystrice s béčkom, vyhrali 3:0.

FK Rakytovce 85 (II.) - Tatran Prešov (I. liga) 0:3 (0:1), do 3. kola SP postupuje Prešov.
Góly: 27. a 90. E. Takáč, 76. Jurky (vlastný), ŽK: 11. Jurky - 32. Haničák, 67. Leško, 84. T. Šimko, rozhodovali: Valášek - D. Hrčka, Chládek, 450 divákov.
Hostia prišli do Rakytoviec s B – tímom. Ten sa veľmi nemusel nadrieť na jednoznačné víťazstvo. Domáci podali snaživý výkon, kombinačne oveľa lepší ako banskobystrická Dukla v pohárovom zápase v Ružomberku, no nepremenené šance ich stáli lepší, možno aj remízový výsledok. Po chybe Čabalu, ktorý dával malú domov, dotlačil loptu do siete Takáč a bolo 0:1. V druhom polčase Rakytovčania mohli vyrovnať, dve vyložené šance nepremenil v 54. a v 56. minúte Jobko. Hlavne tá druhá ho mrzela, keď sa v päťke zoči – voči výbornému brankárovi hostí Buchtovi nepresadil. Ten loptu vyrazil nohami. Pršovčania takticky prečkali tlak domácich futbalistov a v závere sa dostali do brejkových situácií. Tie využili a postúpili do tretieho kola SP.
A čo k zápasu povedal tréner Rakytoviec Miloš Targoš?
Chceli sme tento zápas vyhrať ako každý, no nepodarilo sa nám to. Súper nás zaskočil rýchlym pohybom, hlavne v prvých 15 minútach sme museli striasť zo seba nervozitu. Potom sa zápas vyvíjal v náš prospech. Vypracovali sme si šance, ale žiaľ bohu sme ich nedokázali zúžitkovať. V druhom polčase sme sa snažili o ofenzívnejší prejav, čo sa nám darilo. Vypracovali sme si dve vyložené gólové príležitosti. Najväčšiu zahodil Jobko. Brankár Buchta tiež vychytal niektoré naše strely. Napokon som pristúpil k tomu, že som postavil troch útočníkov v snahe streliť gól. Nepodarilo sa nám to. Útočili sme s väčším počtom hráčov a obrana bola pootváraná. Dostali sme tak z rýchlych protiútokov dva góly.
Do Rakytoviec prišlo prakticky béčko Prešova...
Áno, bolo to vlastne prešovské béčko. Áčko hralo majstrovský zápas predtým a tí hráči zostali doma. Vedeli sme, že prídu k nám s b – tímom. Pre nich je prioritou postup do Corgoň ligy. No aj v béčku majú veľa kvalitných futbalistov, hrajú prakticky takú ligu ako my. Dorast je tam dlhodobo kvalitný. Mladosť, dravosť, behavosť - tá predčila v pohárovom zápase skúsenosť.
Čo by ste mohli svojim zverencom teda vytknúť?
Niektoré individuálne chyby. Prvý gól sme im darovali po katastrofálnej chybe ľavého obrancu. To by sa nemalo stať. Súper nemal šancu prvý polčas a vyhrával 1:0. Keby to bolo opačne, premenili by sme šance my, inak by sa vyvíjal zápas. Súper by musel otvárať obranu a my by sme si na to počkali.
Rakytovce majú za sebou niekoľko kvalitných zápasov, nielen dva v Slovenskom pohári, ale aj v druhej lige. Čo vám ukázali?
My si na druhú ligu iba zvykáme, lebo je to kvalitnejšia súťaž ako vlani tretia. Hrá sa tam rýchlejšie, tvrdšie, agresívnejšie. Veľa bodov nazbieraných nemáme, musíme sa preto pripravovať v pokoji na najbližšie majstrovské zápasy. Odohrali sme naozaj kvalitné zápasy so silnými súpermi, i keď sme s nimi nevyhrali. Napríklad s béčkom Ružomberka. So žilinským B - tímom sme dostali vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Pozerali sme videozáznam a nebol tam žiadny faul. Dotlačili ich do toho rozhodcovia. Ale na to sa nebudeme vyhovárať. Sme amatérske mužstvo, všetci hráči chodia do práce a prvoradé je u nich zamestnanie. Tam si zarábajú na živobytie. Futbal je pre nich len nejaká nadstavba. Ťažko nám je preto súperiť hlavne s béčkami, v ktorých sú profesionálni futbalisti a trénujú päť – šesťkrát v týždni. My trénujeme dva-trikrát. Som rád, že mám v týždni niektorých hráčoch aspoň dvakrát na tréningu.

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 242

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

35m

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

1 h
Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.

Bude mať ešte kto do straníckej centrály v Banskej Bystrici - Novom svete chodiť?

Viacerí členovia Kotlebovcov po spore s predsedom zvažujú odchod zo strany.