Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

IV. liga - juh

Zaslúžené víťazstvo Seliec nad Hliníkom rozdielom triedy

Ružiná - Brusno 2:0 (2:0)
Domáci začali zápas aktívne. Vypracovali si množstvo gólových príležitostí, z ktorých však premenili iba dve. Prvý gól padol po akcii zľava, keď Domík šikovne potiahol loptu do pokutového územia a rozumne preloboval brankára hostí. O dve minúty nato Rudkaj unikol pomedzi dvoch hráčov súpera a v šestnástke bol faulovaný. Z nariadeného pokutového kopu Kučera bezpečne poistil vedenie. V druhom dejstve domáci nepochopiteľne poľavili. Hostia sa snažili o zvrátenie výsledku. Defenzíva domácich ich však do čistej šance nepustila, a tak polčasový výsledok zostal nezmenený.
Góly: 21. Domík, 23. Kučera. ŽK: Líška, Kanásd, Domík, Rudkej – Ernek. Pred 200 divákmi rozhodoval Pocklan. BRUSNO: Kajda – Gregor, Ernek, Švidraň, Turanský, Luptovčiak, Vaník, Kováč, Hauer (83. Francisty), Smida, Pipich (78. Sopko).

Podlavice – FK Jesenské 0:0
Napriek veľmi dobrému výkonu mladého domáceho mužstva zápas skončil bezgólovou remízou. V prvom polčase nepremenili dobré šance Giertl a Rackovský, v druhom opäť Giertl, a ani striedajúci Navrátil. V 91. min sa domáci dožadovali pokutového kopu, ale rozhodca sporný moment neposúdil ako faul.
ŽK: Rackovský – Šinglár, Pred 250 divákmi rozhodoval Kuteľ. PODLAVICE: Lukáč – Samuelčík, Šimčík (62. Štulajter), Šatánek (81. Šanko), Tkáč, Uhliarik, Snekal (69. Navrátil), Rackovský, Zátroch, Giertl, Zvalo. Trener: Bačík.

Selce – Hliník 5:2 (2:1)
Domáci nastúpili na zápas s odhodlaním prekonať streleckú smolu, čo sa im podarilo už v 8. min po góle dobre hrajúceho Matonoka. Ďalšie dva brejky na zvýšenie stavu nevyužil Pokoš, keď neprekonal dobre chytajúceho brankára hostí. V 30. min hostia z ojedinelého brejku vyrovnali Murínom, no vzápätí Matonok v 35. min strhol vedenie na domácu stranu. Z prvého útoku druhého polčasu hostia šťastne vyrovnali, no vzápätí Mořingl z priameho kopu zvýšil na 3:2. V 78. min po najkrajšej akcii Mořingl z pol hriska trafil opustenú bránu a zvýšil tak na 4:2. V 87. min po rohovom kope Pokoš spečatil víťazstvo dobre hrajúcich domácich hráčov. Obe mužstvá strelili v zápase po jednej žrdi. Za prevedený výkon si domáci víťazstvo plne zaslúžili .
Góly: 8. a 35. Matonok, 49. a 78. Mořingl, 87. Pokoš – 30. Murín, 46. Šopa. ŽK: Rakyta, Kmeť, Matonok – Necpal, Pilnik. ČK: Koniar. Pred 250 divákmi rozhodoval Bencúr. SELCE: Čavoj – Pokoš (87. Kučera), Adam, Homola, Rakyta, Pinter, Túry (75. Rusko), Kmeť, Mořingl, Strečok, Matonok. Tréner: Pinter.

Ostatné výsledky 9. kola: Revúca - N. Baňa 0:3 (0:2), Švec 2, Slávka. Ružiná - Brusno 2:0 (2:0), Domík, Kučera (11m). Selce - Hliník 5:2 (2:1), Matonok 2, Mořingl 2, Pokoš - Murín, Šopa. V. Krtíš - Tisovec 3:0 (1:0), Šár 3. Tomášovce - Poltár 1:1 (1:0), Randlísek - Püspöky. Hajnáčka - Kalinovo 1:0 (0:0), Sendrei. Podlavice - Jesenské 0:0 (0:0).
14. Revúca 9 1 0 8 10 : 18 3
Program 10. kola (7. októbra o 14.30 hod.): Kalinovo – Podlavice, Brusno – Selce.