Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

I. trieda

Remízové kolo postihlo aj vedúcu Šalkovú i Beňuš

Lučatín – Priechod 3:3 (2:3)
Domáci asi stratili rešpekt pred súperom, otvorili obranu a technicky vyspelí hostia po rýchlych brejkoch už v 20. minúte viedli 3:0. Domáci sa svojou bojovnosťou vrátili do zápasu gólom Hlinku a v 38. minúte, keď Turčan z 20. metrov peknou strelou upravil na 2:3. Druhý polčas nabral na obrátkach, domáci vsadili na bojovnosť, ktorá bola korunovaná vyrovnávajúcim gólom Turčana, ktorý po sóle z polovice ihriska vyrovnal na konečných 3:3. V posledných minútach mohli víťazstvo na svoju stranu zvrtnúť obidve mužstvá.
Góly: 20. Hlinka, 38. a 82. Turčan - 10. a 20. Bíreš, 15. Slobodník. ŽK: Turčan – Slobodník, Bíreš. Pred 200 divákmi rozhodoval Caban. Lučatín: Sitara – Uhrík (46. Urva), L. Hruška, Turčan, Hraško, Hlinka, Sedliak, Selecký, Garaj, I. Hruška, Náter (80. Kováč), Priechod: Chromek – Kopic, Slobodník, Strečok, Babjak, Stelclo, Vajda, Kucka, Barla (79. Kováč), Bíreš (89. Lamper), Ivanič.

Jasenie – Braväcovo 2:2 (1:2)
Hostia môžu hovoriť o stopercentnej úspešnosti, pretože z dvoch striel na bránu docielili dva góly. Domáci začali zápas vo veľkom štýle, a už v 7. minúte otvorili skóre perfektnou hlavičkou Černak. To však domácich príliš upokojilo čo využili hostia v 27. minúte a tečovanou strelou zo šestnástich metrov vyrovnali stav zápasu. Domáci naďalej platonicky tlačili, ale boli to hostia, ktorí peknou strelou do šibenice išli do vedenia v 36. minúte zápasu. Druhý polčas bol jasne v réžií domácich, ale zo sústavného tlaku využili len jednu šancu na vyrovnanie v 68. minúte Weisenbacherom Jánom. Hostí podržal brankár Martinec, no domáci útočníci si môžu spytovať svedomie pri nepremenených šanciach.
Góly: 7. Černák, 68. J. Weisenbacher – 27. Radoc, 36. Baník. ŽK: Martinec, Radoc, Srnka, Lupták. Pred 100 divákmi rozhodoval Mecele. Jasenie: Povrazník – Demeter, Gondáš, Mistrík, Piliar, Kordík, Černák(46. Malček), Parobek(67. Gaboň), Štulajter(88. Jakubec), J. Weisenbacher, H. Weisenbacher, Braväcovo: Martinec – Ja. Kašperan(90. Bubelíny), Krajan, Radoc, Švančara(76. Fillo), Vajda, Srnka, Brenkus, Mi. Kašperan, Lupták, Baník.
Mýto – Nemecká 2:0 (0:0)
V zápase dobrej úrovne domáce mužstvo nevyužilo gólové šance. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáce mužstvo vystupňovalo územnú prevahu a strelilo po pekných akciách dva góly.
Góly: 73. Vais, 88. Kučerák. ŽK: Kleskeň, Botoš – Rosina, Klimčík. Pred 60 divákmi rozhodoval Baka. Mýto: Kürty – Smola(59. Giertl), Kerestény, Botoš, Caban, Makuša, Sarvaš(86. Ma. Vrtal), Daniš(67. Mi. Vrtal), Kleskeň, Vais, Kučerák. Nemecká: Halgaš – Klimčík, Koštial, Soják, Kováč, Logša, Bartoš, Rosina, Búda(33. Šrot), Jablonský, Vančo.

Jakub – Hronec 4:3 (1:1)
Góly: 28. Palúch, 57. Rubint, 59. Janík, 72. Golis – 40. Pišoja(11M), 64. Frimm, 78. Kocúr. ŽK: Golis – Cibuľa, Pišoja. Pred 120 divákmi rozhodoval Mukera. Jakub: Adam – Víglašský(83. Porubský), Jeziorsky, Balon, Náčin, Janík(87. Kohár), Köre(46. Golis), Palúch, Plavec, Čipčala, Rubint, Hronec: Radovič – Frimm, Kučerák, Halka, Sarvaš(46. Gajdoš), Cibuľa, Kocúr, Šnejt, Olách, Pišoja, Meškan.
Domáci futbalisti vyhrali zaslúžene nad hráčmi z Hronca, ktorí sa nevzdávali a stále doťahovali náskok domácich. Jakub sa ujal vedenia v 28. minúte krásnou strelou Palúcha zo šestnástich metrov do šibenice. Hostia vyrovnali v závere polčasu pekným gólom Pišojom. V druhom polčase domáci v priebehu pätnástich minút strelili tri góly. Hostia po štandartných situáciách znížili na rozdiel jedného gólu a tým zdramatizovali zápas až do konečného hvizdu.

Sl. Ľupča – Riečka 0:3 (0:2)
V priebehu prvých desiatich minút zatlačili hostia domácich na vlastnú polovicu, z čoho si dali dva vlastné góly. Aj keď sa domáci usilovali zvrátiť stav, hostia udržali výsledok do polčasu, ktorý skončil 2:0. V druhom polčase márne dobíjali domáci bránu hosti. Hráči z Riečky znepríjemňovali prácu obrancom z Lupče až do samého konca, mali veľa pekných akcií, z ktorých sa im podaril vsietiť jeden gól.
Góly: Hromada 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Dírer.

T. Č. Balog – Šalková 1:1 (0:0)
Celý prvý polčas sa mužstvá oťukávali, hralo sa medzi šestnáskami. Nejaké šance si vypracovali domáci, avšak bez gólového efektu. Druhý polčas domáci spresnili prihrávky, pohybom si vynútili tlak na bránu hostí a zaslúžene išli do vedenia. Po vedúcom góle poľavili, čo hostia využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Zápas skončil zaslúženou remízou.
Góly: 66. Kováčik – 77. Ratica. ŽK: Sitarčík, S. Švantner – Pa. Dobrík, Najdek, Ratica. ČK: Kováčik – Pa. Dobrík. Pred 250 divákmi rozhodoval Kosec. T. Č. Balog: Úradník – Sitarčík, Štulrajter, Kováčík, Budovec, Kvietok, S. Švantner, T. Švantner, Kliment, Turňa, Melicher(77. Pečovský). Šalková: Vraneš – Pa. Dobrík, Pe. Dobrik, Najdek, Ratica, Solivaj, Lübeck, Baran, Tuček, Bursa, Kupec(86. Trnkus).

Beňuš – Heľpa 1:1 (1:1)
Domáci v oslabenej zostave z jedenástimi hráčmi začali zápas ustráchane, čo hostia využili a v 13. minúte z problematickej jedenástky sa ujali vedenia. Domáci odvtedy hostí zatlačili, z čoho rezultoval vyrovnávací gól Vozárom. V druhom polčase domáce mužstvo pritlačilo Heľpu na svoju polovicu, ale zahadzovalo jednu šancu za druhou. Šťastnejší hostia si odniesli z Beňuša jeden bod.
Góly: 33. Vozár - 13.Berky(z 11 m). ŽK: Janko, Šajgalík, Zelený – Kukuľa, Košťál, Skladaný. ČK: Kukuľa. Pred 200 divákmi rozhodoval Sitarčík. Beňuš: Kupec – Plieštik, Nosko, Košík(85. Boško), Vozár, Zelený, Kováčik, Berčík, Šajgalík, Janko, Amrich, Heľpa: Malík - Oravkyn, Kukuľa, Ďurajda, Chudík, Pa. Skladaný(90. Lilko), Koštal, Mi. Skladaný (46. Buvala (87. Buša) ), Puška, Berky, Pe. Skladaný.
1. Šalková 9 6 3 0 25 : 5 21
2. Beňuš 9 6 1 2 13 : 10 19
3. Mýto 9 5 2 2 13 : 9 17
4. Sl.Lupča 9 5 0 4 14 : 10 15
5. Braväcovo 9 4 2 3 19 : 17 14
6. T.Č.Balog 9 3 4 2 13 : 10 13
7. Priechod 9 3 3 3 22 : 27 12
8. Lučatín 9 3 3 3 13 : 20 12