Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

I. Trieda

Šalková stráca dych, Beňuš a Mýto prehrávajú len o skóre

Jasenie – Priechod 2:1 (1:1)
V dramatickom zápase získali domáci zaslúžené vedenie, ktoré však do polčasu inak pasívni hostia stihli vyrovnať. V druhom polčase domáci ešte zvýšili aktivitu, z ktorej sa rodili šance, tie však trestuhodne zahadzovali, a o výsledku rozhodol až pokutový kop, ktorý bol úplne jasný.
Góly: 22. Černák, 71.Štulajter(11M) - 37. Slobodník
ŽK: Chaban, Mažgut (obaja z Priechoda)
ČK: Chaban
Jasenie: Havran – Šaling(46.Parobek), J. Gaboň, Piliar(46.Sekáč), Mistrík, Kordík, Demeter, Malček, Štulajter, Černák(87. M. Gaboň), H. Weisenbacher.
Priechod: Kurčík – Babjak, Kopic, Mažgut, Barla(46.Lamper), Slobodník, Chaban, Ivanič, Chromek, Vajda, Kucka(66.Kováč).
Pred 110 divákmi rozhodoval Hiker.

Mýto – Lučatín 2:1 (1:0)
V bojovnom stretnutí domáce mužstvo už v 3. minúte využilo územnú prevahu na strelenie gólu. V druhom polčase hostia zvýšili tlak a strelili vyrovnávajúci gól. Hráči z Mýta sa však schopili a v záverečných minútach strelili víťazný gól.
Góly: 3. Smola, 90. Kleskeň - 49. Sedliak
ŽK: Kleskeň, Kučerák – Hlinka, J. Sedliak
ČK: Urva
Mýto: Kürty- Huseniaca, Smola (85. Kurek), Botoš, Caban, Makuša, Sarvaš (69. Ma. Vrtal), Daniš, Kleskeň, Vajs (79. Mi. Vrtal), Kučerák.
Lučatín: Ciatara – Urva, Hruška, Mi. Sedliak, Hraško, I. Hruška, Garaj, Hlinka, J. Sedliak, Sáuka, Náter.
Pred 60 divákmi rozhodoval Zázrivec.

Jakub – Braväcovo 4:2 (3:0)
Domácim trvalo dvadsaťosem minút kým našli súpera, a od dvadsiatej ôsmej im trvalo necelých desať minút na vsietenie troch gólov, ktoré rozhodli o víťazovi zápasu. Druhý polčas domáci poľavili, a tak dovolili domácim skorigovať výsledok zápasu, ktorý mali pod kontrolou.
Góly: 28. Račák, 31. Rubint, 36. Čipčala, 58. Porubský – 67. Bubelíny, 89. M. Gašperan.
Jakub: Murgaš – Porubský, Jeziorski, Balón, Andrejko (79. Köre), Račák (86. Lukačovič), Palúch, Golis (82. Kohár), Rubint, Plavec, Čipčala.
Braväcovo: Martinec – J. Gašperan, Bubelíny, Krajan, Švančara, E. Trnka, M. Trnka, Brenkus, M. Gašperan, Baník, Zelenčík (80. Ľupták).
Pred 120 divákmi rozhodoval Zeman.

Sl. Ľupča – Nemecká 3:0 (0:0)
Hral sa zápas dobrej úrovne. domáci sa presadili v druhom polčase po pekných akciách. Informácie o zápase nám Marián Lakomčík neposkytol.
Góly: 52. Urbančok, 89. Hlaváč, 53. Beňák
ŽK: Oravec, Sandany – Šrot, Soják, O. Bartoš, T. Rosina.
Sl. Ľupča: Žlkovan – Plško, Holeci, Urbančok, Oravec, Hlaváč, Lipa, Sandany(64.Laštiak), Beňák, Vlček(74.Fridrich), Hurik.
Nemecká: Halgaš - Klimčík, Šrot, Soják, Kováč, L. Bartoč(68.Mi. Kováč), O. Bartoš(46.Mi Bartoš), Rosina, Jablonský, Bobok, Vančo.
Pred 200 divákmi rozhodoval Mecele.

T. Č. Balog – Hronec 1:1 (0:1)
Súboj brankára hostí s domácimi útočníkmi, sporadické, no nebezpečné výpady hostí. Taký bol scenár prvého polčasu v Balogu. Domácich môžu viac mrzieť zahodené šance, nakoľko išli hostia v 42. minúte po jednom rýchlom výpade do vedenia. Druhý polčas mal už vyrovnanejší priebeh, šance sa striedali na oboch stranách, domáci pokračovali v zahadzovaní šancí, no nakoniec sa im 55. minúte podarilo vyrovnať.
Góly: 55. Kliment – 42. Gajdoš
T. Č. Balog: Úradník – Sitarčík, Štulrajter, Kováčik, Budovec (46.Melicher), Kvietok, S. Švantner, T. Švantner, Vozár (77.Pečovský), Kliment, Turňa (46.Auxt).
Hronec: Radovič – Frimm, Kučerák, Sarvaš, Václavík (87.R. Gajdoš), Cibuľa, Kocúr, Šnejt, J. Gajdoš, Pišoja, Meškan.
Pred 300 divákmi rozhodoval Kosec.

Beňuš – Riečka 3:0 (1:0)
Domáci chceli potvrdiť dobrý výkon spred týždňa zo šalkovej, ale začali nervózne, z čoho pramenila v 6. minúte prvá a posledná šanca hosťujúceho mužstva počas zápasu. Domáci potom pridali,kopali za sebou šesť rohových kopov. Z posledného rohového kopu vyústil gól.
V druhom polčase domáci pridali v 60. minúte gólom Šajgalíka, a v 90. minúte gólom Kovačika z priameho kopu na zaslúžených 3:0.
Góly: 45. Vozár, 60. Šajgalík, 90. Kováčik.
ŽK: Vozár, Šajgalík, Amrich – Hromada, Plavucha, Sásik.
Beňuš: Kupec – Plieštik, Nosko, Čutka (80.Majerník), Vozár, Zelený, Kováčik, Berčík (61.Šperka), Šajgalík (74.Košík), Janko, Amrich.
Riečka: Greško – Hromada, Petráň, Plavucha, Pataj, Necpal, Ráno, Šustek (67.Karlík), Sásik, Širka, Srnka. Pred 200 divákmi rozhodoval Sitarčík.

Heľpa – Šalková 0:0
Vo vyrovnanom stretnutí sa rodili šance veľmi zriedkavo a tie, ktoré sa naskytli, útočníci oboch tímov nedokázali využiť a zápas sa dohrával iba medzi šestnástkami. Z domáceho mužstva by sme pochválili domáceho brankára Malíka, ktorý svoje mužstvo podržal. Svojej úlohy sa výrobne chopila rozhodcovská dvojica Kosec s Kostúrom. Ešte na koniec treba dodať: „Keď rozhodca dobre odpíska zápas, tak hráči aj tréneri mu poďakujú a hrá sa skutočne dobrý futbal,“ uviedol jeden z funkcionárov Vladimír Ďurajda.
ŽK: Puška, Kukuľa.
Heľpa: Malík – Oravkyn, M. Kukuľa, J. Kukuľa (Mak), Bošeľa, P. Skladaný, Berky, Riapoš, Chudík, Košťál, Puška.
Šalková: Vraneš – Spišiak, Dobrík, Najdek, Ratica, Solivaj, Lubeck, Baran, Tuček, Bursa, Kupec (70.Ursíny).
14. Nemecká 11 2 1 8 17 : 29 7
Program 12.kola 21.októbra o 14.00 Priechod – Šalková, Riečka – Heľpa, Hronec – Beňuš, Nemecká – T. Č. Balog, Braväcovo – Sl. Ľupča, Lučatín – Jakub, Jasenie - Mýto.

2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?

Partizánska cesta.

V meste pod Urpínom sa chystá najväčšia rekonštrukcia miestnych komunikácií za posledných desať rokov.

TASR 7 h
Taktické cvičenie dobrovoľných hasičov v Brezne.

Počuli ste minulý utorok sirény hasičských áut, prechádzajúce cez námestie v Brezne? Nestala sa žiadna tragická udalosť, išlo o taktické cvičenie.

MONIKA DOLŇANOVÁ 9 h

Na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme je každý povinný dodržiavať zásady protipožiarnej bezpečnosti.

SITA 10 h
Stredoslovenské múzeum - ilustračné foto.

Tajomstvo stredovekého hradu Peťuša pri Zvolene odhalia na podujatí Stretnutie s minulosťou v Stredoslovenskom múzeu v Banskej Bystrici.