Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

II. trieda - skupina a

Harmanec nastrieľal Medzibrodu poltucet

Harmanec – Medzibrod 6:1 (1:1)
Od začiatku stretnutia sa hral obojstranne útočný futbal solídnej úrovne. Stretli sa tu mužstvá z popredných priečok tabuľky. Domáci sa ujali vedenia, hostia reagovali vyrovnávajúcim gólom. Po polčase už ovládol hru domáci Tatran a vynikajúcim výkonom dotiahol zápas až do úspešného konca.
Góly: 33. Hudáček, 52., 89. Kiedžuch, 55. Matejka, 70., 72. Martiška – 40. Hirka.
ŽK: Martiška, Rýs, Hudáček – Hirka.
ČK: 75. Hirka, 75. Sokol.
Pred 100 divákmi rozhodoval Mecele.
HARMANEC: Žabka – Matejka, Katko, Kohút, Martiška (75. Floch), Rýs, Pa. Rečkovič, Kiedžuch, Hudáček (46. Gregor), D. Rečkovič, M. Rečkovič (70. Plovás).
MEDZIBROD: Tonhajzer – Zeman, Plavec, Mi. Huťka, Prievalský (58. Ma. Huťka), P. Sokol, Štefanovie, Ľupták, Vaník, Hirka, P. Sokol.

Tajov – Strelníky 4:1 (2:0)
Domáci sa ujali vedenia už v 2. minúte, keď Ursíny využil chybu hosťujúceho brankára. V 17. minúte Turák pohotovou strelou zvýšil na 2:0. Hostia sa nevzdávali a nechali niekoľkokrát vyniknúť nestarnúceho Dlhoša v domácej bráne. Po zmene strán zvýšil v 55. minúte hlavou Horný skóre na 3:0 a v 88. minúte po najkrajšej akcii zápasu upravil Turák na 4:0. Hosťom sa podarilo dať minútu pred koncom čestný gól.
Góly: 2. Ursíny, 17., 88. Turák, 53. Horný – 89. Moncoľ.
Pred 80 divákmi rozhodoval Krupa.
TAJOV: Dlhoš – Murín, Varecha, Ursíny (72. Matuščin), Vaterka, Wiesinger, Turák, Zmajkovič, Krivuš (63. D. Murgaš), Horný (85. Minár), M. Murgaš.
STRELNÍKY: Debnár – Mir. Moncoľ, D. Majer, Kováč, Mir. Majer, Mir. Majer, R. Majer, Mar. Moncoľ, Čief, Filadelfi, Mir. Majer, Hronec.

H. Pršany – Hiadeľ 2:3 (1:1)
V Horných Pršanoch sa hral futbal atraktívny pre divácke oko. Hostia zobrali iniciatívu už od začiatku zápasu do svojich rúk. Boli pohyblivejší aj kombinačne zdatnejší. Domáci z prvej šance v 5. minúte vyprodukovali čistú žrď. Podarilo sa im vyrovnať z priameho kopu v 25. minúte. Polčas sa už len dohral. Druhú časť hry začali domáci s veľkým elánom a dali aj druhý gól, keď po peknej kombinačnej akcii zakončil Rýs. Potom po striedaní predstopéra pána Dobrotu sa stratila v domácom mužstve bojovnosť, čoho vyvrcholením boli dva góly v domácej sieti.
Góly: Rýs, Miartuš – Mir. Štefanovie, Mar. Štefanovie, Mar. Fúdor.
Pred 40 divákmi rozhodoval laik Rybársky.
H. PRŠANY: Šorec – Sršeň, Tokár, Pejko, Dobrota (55. Orovčík), Ondrek, Rybársky, Rýs, Smutný, Murín (45. Sitka).
HIADEĽ: Mikloš – Mlynarčík, Mir. Štefanovie, A. Brodek (Kostúr), Bartolovič, Vajs, Mar. Štefanovie, Mar. Fúdor, Mich. Štefanovie, Ľ. Brodek.

Podkonice – Hronsek 2:0 (0:0)
Mužstvá z konca tabuľky predviedli bojovný výkon. V dobrej diváckej atmosfére sa perfektnými zákrokmi prezentoval brankár domácich, ktorý chytil tri čisté gólové šance. V priebehu druhého polčasu efektívnejší domáci hráči strhli víťazstvo na svoju stranu strelením dvoch gólov, a tak sa rozlúčili víťazstvom s jesennou časťou súťaže.
Góly: 54. J. Svintek, 61. M. Polóny.
ŽK: Z. Barla – 33. P. Majer.
ČK: 32. A. Pančík.
Pred 100 divákmi rozhodoval Túry.
PODKONICE: Mir. Barla – Kukučka, Faško, Pančík, Polóny, Chaban (L. Turčan), Pavlák, Kvačkaj, Svintek, M. Turčan (L. Barla), Z. Barla.
HRONSEK: Klimáček – Tešlár, Majer, Kišík, P. Garaj (M. Garaj), Dian, Šabo, Merkel, Tupý, Šulek, Makóny.

St. Hory – Dúbravica 3:0 (1:0)
Domáci boli po celý čas lepším mužstvom. Hostia si svoju prvú šancu, ktorú zneškodnil domáci brankár, vytvorili až 15. minút pred koncom. Zápas sa mohol skončiť aj väčším rozdielom, no opäť množstvo šancí zahodili aj hráči Starých Hôr.
Góly: 11. Kováč, 51. Hudec, 88. Gavlda. ŽK: 35. Dvorovenko.
Pred 60 divákmi rozhodoval Hikker.
ST. HORY: Jaroušek – Antoš, Mišány, Grajzer, Brhlík, Debnár, Maďar, Gavalda, Hudec, Kováč (68. Olejár), Babjak.
DÚBRAVICA: Gregor – Dvorovenko, Pinka, Kohút, Maľa, Drako, Majer, Kováč, Karklík, Lukáč, Kiš.

Dukla C Mičiná – Baláže 0:3 (0:0)
Hostia prekvapili taktickou hrou a potvrdili svoje vedúce postavenie v tabuľke. Konečný výsledok je krutý pre domácich.
Góly: 50. Chaban, 68. Karcel, 80. Latinák. ČK: I. Markó.
Pred 150 divákmi rozhodoval Kršo.
DUKLA C: Krnáč – Štubniak, Považanec, I. Markó, Kvasna, Ondrejka, J. Saktor (M. Pinka), Čiliak (B. Saktor), Kolofík, Hrušovský (M. Markó), Calpáš.
MIČINÁ: Kostiviar – Koctúr (Čunderlík), Jablonovský, Heric, Latinák, Slobodník, Karcel, Chaban (Kenický), Číž (Dian), Rusko, Očenáš.

Šalková B – Malachov 0:4 (0:1)
V príjemnom zápase využili hostia svoje šance naplno.
Góly: Caban, Sečkár3. Pred 20 divákmi rozhodoval laik Jozef Vavrek.
ŠALKOVÁ B: Hrnčiar – Bačík, Peržel, Tóth, Obuch, Slobodník, Gerö, Kupec, Petro (55. Švantner), Maršal, Šípka.
MALACHOV: O. Dvorský – Chmelík, Matoušek, Sanitra, Klinčík, Dobrota, M. Kapusta, Sečkár, L. Dvorský, Caban (80. Cimerman), M. Kapusta.
Kontumované stretnutie 11. kola: Dúbravica – Podkonice 3:0, tri body pre Dúbravicu.

1. Baláže 12 12 0 0 34 : 4 36
2. Harmanec 12 8 2 2 43 : 18 26
3. Medzibrod 12 8 0 4 25 : 16 24
4. Malachov 12 6 2 4 28 : 22 20
5. St. Hory 12 5 4 3 20 : 10 19
6. Strelníky 12 4 4 4 22 : 22 16
7. Hiadeľ 12 5 1 6 22 : 23 16
8. Tajov 12 4 2 6 21 : 22 14