Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

II. liga - východ

Rakytovciam sa vonku nedarí, Béčko Dukly malo smolu

FK Tatran NAO Liptovský Mikuláš – Rakytovce 1:0 (0:0)
Gól: 57. Ballúch. ŽK: Vyskočáni – Turák, rozhodoval Anguš, 250 divákov. RAKYTOVCE: Vyskoč – Stacho, Čabala, Jurky, Turák, Turčna, Jarkuliš (46. Mala), Gašpar, Murín, Schmidtmayer (62. Fojtík), Lešták. Tréner: Miloš Targoš.
Vo vyrovnanom stretnutí hostia opäť prehrali vonku, keď si vypracovali dve príležitosti, v ktorých však nedokázali skórovať. Prvý polčas sa gólovo nik nepresadil. V druhom polčase domáci po chybe obrany hostí prestrelili v 57. min Ballúchom a bolo 1:0. Hostia jedným gólom získali šťastné tri body. Zaslúžená by však bola remíza.

Aqua Turčianske Teplice - ŽP Šport Podbrezová B 1:1 (1:0)
Góly: 17. Schmidt – 86. Furman. ŽK: Letrich – Úškrt. ČK: Levický, rozhodoval Korista, 150 divákov.
PODBREZOVÁ: Gašperan – Úškrt, Melicher, Savič, Kočan, Kapláň, Masár (69. Giertl M.), Nosko (84. Furman), Putera (82. Kostúrik), Boháčik, Levický. Tréner: Ján Bíreš.
Prvý polčas domáci mali viacej z hry. Hneď v 2. min mali šancu na skórovanie, ale Jeťko netrafil z dvoch krokov bránu. V 13. min sa zaskvel domáci brankár Vavro, keď chytil tutovku Masárovi. Domáci sa v 17. min ujali vedenia po prízemnej strele z hranice šestnástky Schmidtom. Hra bola ďalej vyrovnaná a v dobrom tempe, ale domáci nevyužili gólové príležitosti v početnej prevahe, keďže v 30. min bol vylúčený hráč hostí Levický.
Druhý polčas začali domáci opatrne a nechali sa dobre hrajúcimi hráčmi hostí zatlačiť na ich polovicu, keď domáci brankár vychytal minimálne dve gólové príležitostí hosťujúcich hráčov. Ale v 86. min po centri hosťujúceho hráča nezadržateľne hlavou skóroval striedajúci Furman. Za predvedený výkon si hostia remízu zaslúžili vzhľadom na to, že hrali viac ako 60 minút v oslabení.

FK Spišská Nová Ves - Dukla Banská Bystrica B 1:0 (0:0)
Gól: 65. Maxim. ŽK: Ondáš, Čekovský – Vajda, Tomaček, rozhodoval Leško, 200 divákov.
DUKLA B. BYSTRICA B: Petrík – Klúčiar, Daško, Štuber, Konček, Libič, Rusnák, Kamas, Vajda (75. Čiliak), Tomaček (54. Talpaš), Bukovič (69. Palovič). Tréner: Peter Dzúrik.
Dukla odohrala ďalší smoliarsky zápas. Od úvodu stretnutia bola iniciatívnejšia, rýchlym pohybom sa dostávala po ľavej strane k bránke domácich, ale Tomaček nevyužil dvakrát možnosť zakončiť a streliť gól. Unáhlené strely tesne minuli ľavú žrď domácej bránky.
V druhom polčase domáci svojou hrou presvedčili, že patria na čelo tabuľky, ohrozovali bránku Dukly, a nastrelili dvakrát brvno a jedenkrát tyč bránky Dukly. Po zahraní rohového kopu sa v 65. min ujali vedenia gólom Maxima. Dukla vystriedala a nátlakovou hrou sa snažila o vyrovnanie. Šancu na gól nevyužili Bukovič ani Talpaš. Tlak Dukly pokračoval až do konca stretnutia, ale i napriek snahe sa jej nepodarilo vyrovnať a zápas sa tak skončil víťazstvom Spišskej Novej Vsi.
Výsledky 12. kolo:
MŠK Tesla Stropkov - MFK Ružomberok „B“ 0:3 MŠK Žilina “B” - Odeva Lipany 1:1 Dolný Kubín - FK Čadca 4:0 FK Žiar nad Hronom - MFK Slovan Sabinov 3:1 MFK Vranov nad Topľou - Tatran Prešov “B” 1:3

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 669

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 10 h
Máme záujem nielen naštartovať spoluprácu regionálnych firiem s vedecko-výskumnými subjektami, ale aj akcelerovať budovanie inovačného ekosystému v kraji,“ povedal predseda BBSK Ján Lunter (vpravo).

Pripravené sú inovačné poukážky vo výške od dvetisíc eur až do 15-tisíc eur.

(TS) 11 h
Karatisti sa po dlhšom čase zúčastnili súťaže Pohár SŠŠ v karate.

Banskobystrické CMK si zo súťaže odnieslo 27 medailí.

LL 13 h

V okrese Brezno hrozí prívalová povodeň. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý preto vydal výstrahu prvého stupňa.