Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Favorit z Beňuša prehral

Posledná Nemecká šokovala výhrou v Beňuši

Mýto – Priechod 2:0 (1:0)
V poslednom jesennom kole na domácej pôde podalo Mýto výborný kolektívny výkon a po zásluhe body ostali na Mýte. Priechod podal pekný výkon, no k zakončeniu sa nedostal.
Góly: 17. Daniš, 85. Kleskeň,
ŽK: Smola – Chromek
Mýto: Kurty – Húsenica, Botoš, Smola, Makuša, Sarvaš, Daniš, Kleskeň(87.Ľupták), Vais(80.Giertl), Kučerák, Caban.
Priechod: Chromek – Strečok, Slobodník, Mažgut, Chaban, Ma. Barla, Vajda, Ivanič, Kucka, Bíreš, Kováč(80Voskár).
Pred 160 divákmi rozhodoval Králka.

SkryťVypnúť reklamu

Jakub – Jasenie 3:3 (0:2)
Domáci hráči začali zápas tlakom, keď v 12. minúte sa objavil hráč Köre sám pred brankárom, no nepremenil ponúknutú šancu. Hostia následne po nedorozumení domácej obrany a brankára pri prvej strele na bránu sa ujali vedenia. Domáci hráči po tomto momente znervózneli a nevedeli sa presadiť proti bojovným hosťom, ktorí ešte do polčasu zvýšili na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili s bojovným duchom, no v momente ich pribrzdil lacný gól. Domáci sa nevzdávali a za dvanásť minút vyrovnali nepriaznivý stav. Do konca zápasu mali domáci šance aj na víťazstvo, ale skvele chytajúci brankár Havran bol proti.
Góly: 71. a 75. Čipčala, 83. Kmeť - 14. Černák, 32. Gaboň, 51. Kordík
ŽK: Balon, Náčin, Plavec – Demeter, Parobek
ČK: Černák
Jakub: Murgaš(54.Adam) – Porubský, Jeziorský, Balon, Náčin(46.Viglaský), Janík, Palúch, Köre(46.Kmeť), Rubint, Plavec, Čipčala.
Jasenie: Havran – Sekáč, Gaboň, Čaling, Kordík, Piliar(73.Parobek), Demeter, Černák, Malček(63.Weisenbacher), Štulajter, Kocháň(68.Gondáš).
Pred 100 divákmi rozhodoval Mišány.
Sl. Ľupča – Lučatín 3:0 (1:0)
Domáci sa ujali gólom z trestného kopu po chybe brankára. V prvom polčase to bol futbal veľmi nudný pre oko diváka sporadické útoky hostí a nepresné strely domácich. V druhom polčase to bol úplne iný futbal, zvýšený tlak domácich vyústený dvoma gólmi po hrubých chybách obrany hostí zaručil víťazstvo Slovenskej Ľupče.
Góly: 18. a 63.Urbančok, 53.Oravec
ŽK: Oravec, Hurík – Hlinka, Turčan
Sl. Ľupča: Hlaváč – Kostúr, Mačkovič, Holécy(73. Lipa), Urbančok, Oravec, Sandány, Majer, Beňák, Lakomčík, Hurík.
Lučatín: Sitara – I. Hruška, L. Hruška, Turčan, Hraško, Hlinka, J. Sedliak, Selecký, M. Sedliak, Garaj, Náter(46.Sauka).
Pred 200 divákmi rozhodoval Zeman.

T. Č. Balog – Braväcovo
3:0 (1:0)
Hra mužstiev zo stredu tabuľky mala v prvom polčase iba priemernú úroveň. Prelínala sa z jednej strany na druhú s chybami v obrane na obidvoch stranách so šancami, ktoré zlikvidovali obidvaja brankári. Domáci sa ujali vedenia v 12. minúte peknou strelou Kvietka. Druhý polčas síce prišiel očakávaný tlak domácich, ale iba prvých desať minút zahodili šance, ktoré sa snáď zahodiť ani nedajú. Hostia hru vyrovnali, mohli zrovnať aj skóre, no domáci brankár bol proti. Posledných desať minút patrilo domácim, ktorí dvoma gólmi potvrdili víťazstvo.
Góly: 12. Kvietok, 83. Štulrajter, 86. Kliment
ŽK: Sitarčík – Bubelíny, Ľupták, Zelenčík
T. Č. Balog: Úradník – To. Švantner, Štulrajter, Kováčik, Budovec, Kvietok(76.Melicher), S. Švantner, P. Švantner(85.Pečovský), Vozár, Kliment, Turňa(56.Sitarčík).
Braväcovo: Martinec – Gašperan, Bubelíny, Krajan, Radolc, Vajda, Srnka, Brenkus, Baník, Ľupták, Zelenčík.
Pred 250 divákmi rozhodoval Mišány.

Beňuš – Nemecká 0:1 (0:1)
Domáci chceli posledný zápas vyhrať, ale zodpovednosť im zväzovala nohy, čo kompletne hrajúca Nemecká využila gólom v 22. minúte. Domáci celý druhý polčas pritlačili hostí, chceli zápas otočiť vo svoj prospech, ale dnes im nebolo súdené dať gól.
Gól: 22. Jablonský
ŽK: Vozár, Janko - Klinčík, Tažký, Kovač
Beňúš: Kupec – Plieštik(70.Majerník), Nosko, Čutka, Vozár, Zelený, Kováčik, Šajgalík(63.Berčík), Janko, Amrich, Necpal.
Nemecká: Halgaš – Klinčík, Kostiaľ, Tažký, Kováč, Logša, Bartoš(87.Šrot(90.Kováč)), Rosina, Jblonský, Bobok(66.Pikula), Vančo.
Pred 120 divákmi rozhodoval Baka.

Heľpa – Hronec 0:2 (0:0)
Domáci odohrali asi najsmolnejší zápas, v ktorom nepremenili ani tie najvyloženejšie gólové šance. Dostala sa na ich kopačky nervozita. V druhom polčase sa im nedarili ani prihrávky.
Gól: Frimm , Gajdoš
Heľpa: Malík – Kukuľa(70.Hlavoň), Chudík, Ďurajda, Bošeľa, Pe. Skladaný(46.Oravkyn), Riapoš, Pa. Skladaný, Berky, Mak(75.Mi. Skladaný), Koštiaľ.
Hronec: Radovič – Frimm, Kučerák, Kocúr, Vaclavík, R. Sarvaš, Gajdoš, Pišoja, Cibuľa, J. Sarvaš, Olách.
Pred 100 divákmi rozhodoval Dírer.

Šalková – Riečka 5:1 (3:1)
V poslednom kole jesennej časti súťaže sa šalkovský gólostroj rozbiehal pomaly. Prvý polčas sa šance premieňali z jednej na druhú stranu. Po prestávke prišlo na trávnik s chuťou hrajúce iné mužstvo, ktoré svoj futbalový kumšt pretavilo do konečného výsledku.
Góly: 12. a 32. 89. Tuček, 33. Bursa, 69. Kupec -
ŽK: Najdek, Greško, I. Petráň
Šalková: Vraneš – Pa. Dobrík, Pe. Dobrík, Najdek, Ratica, Solivaj, Ľübeck (69.Spišiak), Bursa, Kupec, Tuček, Jančiar (63.Ursíny).
Riečka: Greško – I. Petráň (69.Srnka), Necpal, Širka, Spišiak, Sanitrár, Pataj, Sasik, Snopko (29.Straka),Hromada, Ráno (84.Karlík).