Oheň v bare
Banská Bystrica. Okrem požiaru vo firme na Zvolenskej ceste, kde nebezpečenstvo predstavovali chemikálie, hasili bystrickí hasiči oheň aj v Badíne. Požiar vypukol v sobotu popoludní, v jednom z pohostinstiev. Oheň vznikol od kozubu a preskočil i na drevenú stenu. V ten istý deň už na zásahu boli. Dopoludnia im nahlásili dopravnú nehodu pri Kostiviarskej, pri železničnej trati. Ukázalo sa, že podľa všetkého išlo o samovraždu -nešťastník asi skočil pod vlak sám.
Perný deň
Brezno. Najpernejším dňom minulého týždňa bol pre breznianskych hasičov pravdepodobne utorok, keď zasahovali pri troch dopravných nehodách, jednom požiari a jeden zásah bol technický - vyťahovali navijákom auto zapadnuté v priekope. Požiar im hlásili z baru spojeného s obchodom na ulici Fraňa Krála. Na mieste zistili silné zadymenie v miestnosti, kde tleli plastové stoličky a iné zariadenie. Na uhasenie ohňa stačilo sto litrov vody, majiteľ hlásil, že utrpel stotisícovú škodu.
Stratený život
Banská Bystrica. Dopravné nehody, ktoré sa uplynulý týždeň stali na cestách Banskobystrického kraja, si vyžiadali jeden život a takmer päťdesiat zranených, z toho trinásť ťažko. Hmotné škody odhadli na viac ako 13 miliónov korún. Najnehodovejším dňom bol štvrtok, keď sa stalo dvadsaťšesť dopravných nehôd, najmenej, jedenásť nehôd, evidovali v nedeľu. V kraji v tom istom čase ohlásili polícii štyridsať krádeží vlámaním, pričom páchatelia spôsobili škody za deväťstotisíc korún. Najviac, štrnásť vlámaní, zaznamenali v okrese Banská Bystrica.