Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Bystrickí hokejisti chytili druhý dych

I. liga

Bardejov - HC 05 B. Bystrica 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
n Góly: 6. Barna, 20. O. Gmitter, 49. J. Baláž - 5. M. Babic,18. Domian, 35. Brumerčík, rozhod. sam. nájazd: Ján Babic, 2900 divákov
V Bardejove privítala banskobystrických hokejistov skvelá divácka kulisa. Vypredaný štadión si želal víťazstvo nováčika súťaže, no banskobystrickí hokejisti predviedli bojovný a zodpovedný výkon. Po dvoch tretinách viedli 3:2, napokon však rozhodli o zisku aspoň dvoch bodov zo samostatných nájazdov. „Išli sme do Bardejova jednoznačne vyhrať. Zistili sme, že mužstvo sa preberá z tých neúspešných zápasov. V Bardejove nás čakal nabitý štadión. Niektorí boli z toho možno i trošku prekvapení a nervóznejší, no badali sme s trénerom Chudým u našich hráčov radosť z hry. Bol to dramatický zápas, mali sme v ňom na viac. Podržali nás starší hokejisti. Všimli sme si aj iný prístup hráčov k povinnostiam a hokej ich začal jednoducho baviť,“ prezradil nám druhý tréner HC 05 B. Bystrica Ján Hegyi.

HK Lietajúce kone Prešov - HC 05 Banská Bystrica 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
n Gól: 5. M. Babic, 561 divákov
V Prešove sa zrodil futbalový výsledok. V bránke chytal už gólman Peter Ševela, ktorý sa porúčal z extraligového Zvolena. Nová posila HC 05 sa predviedla v tom najlepšom svetle! Neinkasovala žiadny gól, čelila pritom 42 strelám súpera! Michal Babic v 5. minúte ani netušil, že jeho gól bude napokon jediný a víťazný. „Bola to z našej strany najlepšia hra za posledných 5 až 6 zápasov. Podržal nás brankár Ševela. V prvej tretine sme nevyužili tri či štyri vyložené šance! Postupne sa hra vyrovnala, ale myslím si, že o také dva góly sme boli lepší. Vypracovali sme si veľa šancí, no aj ich brankár zachytal veľmi dobre. S trénerom Chudým sme však spokojní aj s výsledkom 1:0, lebo hra z našej strany bola veľmi dobrá,“ uviedol k duelu J. Hegyi.

16. Ružomberok 16 0 0 0 16 19:123 0

n V tabuľke nie sú zarátané zápasy: Detva - Pov. Bystrica: nehralo sa pre poruchu rolby a Pov. Bystrica – Ružomberok: hostia nepricestovali
n V prvej hokejovej lige je na programe týždňové voľno. Banskobystrickí hokejisti cestujú na sústredenie. Absolvujú ho na Donovaloch. Trénovať budú i v domácich podmienkach pod Urpínom. Najbližší zápas odohrajú 13. novembra doma proti Trebišovu o 17.30 hod.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Archeológ predstaví tajomstvá ukryté v meste pod Urpínom online

Záchranné archeologické výskumy v Banskej Bystrici uskutočnené v posledných piatich rokoch predstaví archeológ Martin Kvietok v Stredoslovenskom múzeu (SSM).

Archeológ Martin Kvietok

Železiarne Podbrezová nebudú zriaďovať samostatné testovacie miesto

Firma má minimálne výpadky zamestnancov v dôsledku ochorenia COVID-19 a zvláda ich riešiť bez väčších problémov.

Verejní zdravotníci sa na plošnom testovaní podieľajú nepriamo

Ich úlohou je posudzovanie priestorov určených na odber, spracovávanie údajov z testovania a kontaktovanie pozitívnych osôb.

Testovanie na nový koronavírus.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.