V dobrej nálade zvykne tvrdievať, že v jeho domovine sú len trávnaté kopce a s Lochnesskou príšerou si tyká.
Poznajú ho tiež ako hudobníka a zriaďovateľa hudobnej agentúry Fruitstandmusic, ktorá pomáha začínajúcim hudobníkom. Ale vedie aj jazykovú školu Native Speakers Academy a jazykový servis.
Na Slovensko prišiel, dá sa povedať, zo zvedavosti, a tak trošku aj kvôli novým zážitkom, už takmer pred desiatimi rokmi bez toho, aby vedel po slovensky jediné slovo. A zapáčilo sa mu tu. Najmä v Banskej Bystrici. Ako hovorí: „Málokde na svete je mesto, aby ste sa peši po niekoľkých minútach dostali z centra do hory...“
Graham William Hendrey (aby si Slováci nelámali jazyk, radšej sa necháva volať len „G“ – teda „Dží“) za svojho pôsobenia na Slovensku v úlohe lektora anglického jazyka pomerne rýchle odhalil niektoré slabiny výučby angličtiny u nás - a aj to ho viedlo k založeniu jazykovej školy Native Speakers Academy („native“ znamená, že lektor vyučuje vo svojom rodnom jazyku). Nedávno sme sa boli pozrieť, ako to v škole, ktorú vedie Škót na Slovensku, vyzerá.
V jazykových školách je to zvyčajne tak, že v kurze sú starší i mladší frekventanti. Majú približne tú istú vedomostnú úroveň, ale iné záujmy. A tak sa nemajú o čom porozprávať, návzájom sa svojim zmýšľaním líšia. V jednom kurze je desať i viac ľudí. „U nás, v našej škole“ - vysvetľuje G – „si myslíme, že päť ľudí v skupine je už veľa. Čím menej ich je, tým viac času môžem každému venovať, viac každému odovzdať. Môžeme tvoriť skupiny s rovnakými záujmami, ktorým sa lepšie spolupracuje, vzájomne komunikuje. Každý kurz má iný dizajn, je individuálny, má iný materiál, ak ľudia potrebujú niečo špeciálne. Každému sa možno prispôsobiť.“