Kauzou sa zaoberal aj Najvyšší súd SR.
V súčasnosti 37-ročný Marián Š. z Nových Zámkov, v tom čase pracovník colnice, ktorý mal na starosti obzvlášť závažnú trestnú činnosť, viedol 26. júna 2003 služobné auto Škoda Felícia po ceste z Nových Zámkov na Donovaly, kam sa aj s 31-ročným kolegom Milanom R. vybral na služobnú cestu. Na Donovaly nedošli. Marián Š. sa cestou zrazil s nákladným autom Tatra 815. Následky nehody boli tragické. Jeho spolujazdec ešte ten istý deň zraneniam podľahol.
Okresný súd uznal v roku 2004 Mariána Š. vinným a odsúdil ho na rok straty slobody s podmienečným odkladom na tri roky a na tri roky mu zakázal viesť motorové vozidlá. Marián Š. sa odvolal. Tvrdil, že je nevinný. Išiel po hlavnej ceste, vodič tatrovky odbočoval na vedľajšiu cestu a mal mu teda dať prednosť.
Odvolal sa, ale aj prokurátor, podľa ktorého bol trest príliš mierny. Krajský súd v roku 2005 vyhovel prokurátorovi. Trest zmenil na nepodmienečný a Mariánovi Š. zakázal na päť rokov sadnúť si za volant. Obžalovaný podal Najvyššiemu súdu sťažnosť pre porušenie zákona.
Najvyšší súd dospel k názoru, že zákon bol porušený v neprospech obžalovaného, a vec vrátil na okres.
Veľmi dôležité boli znalecké posudky. Znalec vypočítal, že felícia išla rýchlosťou takmer 130 kilometrov za hodinu a narazila rýchlosťou necelých 110 kilometra za hodinu. V tom úseku cesty však bola predpísaná štyridsiatka. Ak by sa felícia pohybovala aj šesťdesiatkou, vozidlá by sa minuli. Keď vtedy vodič tatrovky začal odbočovať, postupoval správne.
K podobným výsledkom a záverom prišiel aj druhý súdny znalec. Aj podľa neho bol na chybe vodič felície, ktorý sa pohyboval príliš veľkou rýchlosťou.
Okresný súd vo februári tohto roku vyhlásil úplne ten istý rozsudok ako pred troma rokmi - rok podmienečne a na tri roky zákaz viesť motorové vozidlá. Marián Š. sa opäť odvolal. Ale opäť sa odvolal aj prokurátor. Krajský súd aj tentoraz trest sprísnil. Trest straty slobody síce nechal podmienečný, no zákaz šoférovania predĺžil na päť rokov. Rozsudok je už právoplatný.