Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Dukla porazila Moravce Zápas o jednom góle rozhodol Ondrej Debnár

Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (1:0)
n Gól: 35. Debnár, ŽK: 15. Vyskoč, 29. Velický - 64. Juska, ČK: 75. Klabal (Zlaté Moravce), rozhodovali: Trutz - Csabay, Palušák, 1883 divákov
Zostavy: Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., Debnár, Saláta, Herda - Pečovský, Velický (72. Strnad), Kulík, Šulek (62. Hučko) - M. Ďuriš, Vyskoč (33. Semeník) Zlaté Moravce: Brezina - Pavlenda, Klabal, Peter Farkaš, O. Číž - Choma (66. Chren) - Kuračka, Černák, Greguška, Juska - M. Tóth (66. Gibala).
V prvom polčase to bola vyrovnaná partia na oboch stranách. Hostia mohli skórovať z dvoch príležitostí, no Greguška spoza šestnástky mieril nad brvno a Tóthovi dobrú strelu z hranice pokutového územia zblokovala obrana Banskej Bystrice. V 23. min domáci Pečovský ešte mieril spoza veľkého vápna strelou k žrdi vedľa, no v 35. min Dukla ťažila z rohového kopu. Center Kulíka síce Saláta nezužitkoval, ale lopta sa vďaka aktivite Velického dostala následne k Debnárovi, ktorý strelou po zemi k pravej žrdi otvoril skóre - 1:0. Po zmene strán dominovali na ihrisku domáci futbalisti, vytvorili si niekoľko šancí, no až potom, ako v 53. min po Juskovom centri Tóth zblízka prestrelil Boroša i bránku. Potom už prišli chvíle Dukly. Brankára hostí najviac vyplašil spoluhráč Choma, ktorého hlavičku musel chytať pri tyči. V 68. min sa nepresadil pred gólmanom hostí ani Semeník, o dve minúty spoza šestnástky zamestnal Brezinu Pančík. Bystričanov dvakrát nahneval hlavný rozhodca, ktorý zákroky na Ďuriša a Semeníka neodmenil penaltami. V 74. min Pečovský unikol po pravej strane, vnikol do šestnástky, prihral Ďurišovi, ktorý kĺzačkou sám pred bránkou minul loptu. V 80. min sa pred skvelým brankárom ViOnu nepresadil najprv Pečovský a po ňom ani po Hučkovej prihrávke z pravej strany Pančík. To už hrali Moravce bez vylúčeného hráča Klabala, ktorý zastavil telom prenikajúceho Kulíka. Aj preto už v závere nemali hostia veľa síl na vyrovnanie. Domáci z presilovky vyťažili len šance Pečovského, Pančíka a Semeníka. Brezina Moravce podržal.

Hlasy po zápase
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec):
„Bol to zápas o jednom góle. Začalo sa hrať obojstranne bojovne a s nasadením. Domáci boli šťastnejší, navyše im pomohol rozhodca vylúčením Klabala, do ktorého Kulík iba narazil, a to tiež ovplyvnilo našu hru. V druhom polčase striedajúci hráči domácich priniesli oživenie do hry, moji, žiaľ, nie.“

Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice):
„Myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili. Na rozhodcu mám aj ja ťažké srdce, boli tam dve penaltové situácie a najmä faul na Ďuriša mohol arbiter pískať. Súhlasím s trénerom Rosinským, že to bol zápas o jednom góle, no v druhom polčase sme ich mohli dať viac, keďže sme mali niekoľko vyložených šancí.“

1. Artmedia 17 13 1 3 43:18 40
2. Žilina 16 12 2 2 40:18 38
3. Nitra 16 9 3 4 21:10 30
4. Trnava 17 8 5 4 33:19 29
5. Košice 17 8 4 5 23:18 28
6. Ružomberok 17 7 4 6 24:26 25
7. Slovan 17 5 3 9 23:24 21
8. Dubnica 17 4 7 6 19:25 19