Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Neúspech biatlonistov

Biatlonisti vo Fínsku nezískali ani bod

V úvodných troch pretekoch Svetového pohára novej biatlonovej sezóny vo fínskom Kontiolahti sa našim biatlonistom z Osr-blia a Banskej Bystrice nedarilo. Nezískali ani jeden bod.

Vo vytrvalostných pretekoch žien na 15 km a mužov na 20 km si prvenstvá pripísali Nemka Martina Glagowová a Francúz Vincent Defrasne. Slovenskí reprezentanti vyšli bodovo naprázdno, najlepším umiestnením je 40. miesto Martiny Halinárovej v kategórii žien, najlepším mužom bol Pavol Hurajt, ktorý obsadil 57. priečku.
Z kvarteta slovenských biatlonistiek v 105-člennom štartovom poli bola najúspešnejšia Martina Halinárová. Najstaršia a tým aj najskúsenejšia zo zverenkýň trénera Milana Gašperčíka dvakrát na strelnici minula terč a nakoniec za víťaznou Glagowovou zaostala o 4:39,0 min, čo ju zaradilo na spomínanú 40. pozíciu.
Petra Slezáková obsadila 51. miesto, Janka Gereková figurovala vo výsledkovej listine na 76. priečke a Ľubomíra Kalinová dosiahla až 99. najrýchlejší čas.
Z trojice Slovákov v 120-člennom štartovom poli bol najlepší Pavol Hurajt. Ten na prvej položke netrafil tri z piatich terčov a po nej figuroval až na 115. mieste. Potom však už strieľal bezchybne a postupne sa prepracoval až na konečnú 57. pozíciu.
Piaty v tejto disciplíne na minuloročných ZOH v Turíne Marek Matiaško išiel na to opačne - prvú položku zvládol bezchybne, potom si však na každej ďalšej pripísal jednu trestnú minútu a stačilo to na 65. priečku.
Matej Kazár sa len tesne zmestil do najlepšej deväťdesiatky - obsadil 86. miesto.

Rýchlostné a stíhacie
preteky pohromou...
V rýchlostných pretekoch mužov na 10 km triumfoval Nór Ole Einar Björndalen.
Trojici Slovákov preteky absolútne nevyšli. Všetci na strelnici minuli po tri terče a museli absolvovať rovnaký počet trestných okruhov. Najlepšie nakoniec skončil Marek Matiaško, ktorý obsadil 79. miesto. Matej Kazár skončil 83., Pavol Hurajt sa nezmestil ani do deväťdesiatky výsledkovej listiny, patrila mu 91. pozícia.
Ani jeden sa tak nekvalifikoval do nedeľných stíhacích pretekov, do ktorých postupovalo iba 60 najlepších.
Víťazkou mimoriadne dramatických rýchlostných pretekov žien na 7,5 km sa stala rovnako ako vo štvrtok vo vytrvalostných pretekoch Nem-ka Martina Glagowová.
Zo štvorice Sloveniek sa najviac darilo Martine Halinárovej, ktorá s jedným chybným výstrelom, po ktorom musela absolvovať trestný okruh, obsadila 50. miesto. Bezchybne strieľajúca Petra Slezáková skončila až na 54. priečke. Obe naše biatlonistky si tak zabezpečili postup do
nedeľných stíhacích pretekov na 10 km.
Nevyšlo to však Janke Gerekovej, ktorá s tromi trestnými okruhmi figurovala vo výsledkovej listine na 61., teda prvej nepostupovej pozícii.
Na slabú streľbu opäť doplatila Ľubomíra Kalinová, ktorá nezostrelila 5 terčov a k trati si tak pridala 750 m na rovnakom počte trestných okruhov, bola nakoniec osemdesiata siedma. Pre Kalinovú to znamená, že od druhého kola SP, ktoré je na programe tento týždeň v rakúskom Hochfilzene, už nebude môcť v bojoch o krištáľový glóbus ďalej pokračovať, pretože postupuje iba 90 najlepších z prvého kola.
Víťazkou nedeľných stíhacích pretekov žien na 10 km sa stala Nórka Tora Bergerová.
Slovenky opäť nepresvedčili a uzatvárali výsledkovú listinu. Petra Slezáková dobehla do cieľa s vyše šesťminútovým odstupom na víťaznú Bergerovú na 57. mieste (4 trestné okruhy), Martina Halinárová netrafila osem z dvadsiatich terčov (1+3+2+2) a musela absolvovať rovnaký počet trestných okruhov. Skončila tak na 58. pozícii. Celkovo preteky dokončilo 59 biatlonistiek.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 621

V Novej Bani trinásť pozitívnych, primátora Hriňovej prekvapil záujem (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.