Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Križko v európe piaty

Plavec Dukly vytvoril slovenský rekord!

Slovenský reprezentant Ľuboš Križko obsadil vo finále pretekov na 50 m znak na XI. majstrov- stvách Európy v plávaní v krátkom bazéne v maďarskom Debrecíne piatu priečku. Križko síce vo svojej parádnej disciplíne neobhájil minuloročný bronz z Helsínk, ale časom 23,98 s vytvoril slovenský rekord!

Plavec VŠC Dukla Banská Bystrica pokoril v znakárskom šprinte hranicu 24 sekúnd a o 17 stotín vylepšil vlastný slovenský rekord z rozplavieb (24,15). „Som veľmi spokojný. Chcel som zaplávať pod 24 sekúnd, a to sa mi podarilo. Po semifinále som bol trochu unavený, ale vo finále to bolo z môjho pohľadu stopercentné. Vyšiel mi štart, vyplávanie, obrátka aj záver,“ komentoval pre agentúru SITA 28-ročný slovenský reprezentant.
Križko štartoval vo finále z nie najvýhodnejšej siedmej dráhy, no ako sám skonštatoval, túto skutočnosť veľmi nevnímal. Priznal však, že debrecínska päťdesiatka bola v porovnaní s tou lanskou v Helsinkách oveľa rýchlejšia. Vlani vybojoval historický bronz časom 24,19, ktorý by mu teraz stačil iba na 7. miesto. „Ja som sem neprišiel obhajovať medailu, ale útočiť na slovenský rekord. Dnes som ho prekonal dvakrát a stačilo to na 5. miesto. Nech si to ľudia zhodnotia sami, ale ja si nemám čo vyčítať, lebo v tejto konkurencii to boli iné preteky ako vlani v Helsinkách,“ uviedol Ľuboš Križko.
Jeho tréner Jiří Walter po predpoludňajšom slovenskom rekorde v rozplavbách hovoril o forme, ale aj rezervách svojho zverenca. Po finále na adresu Križka spokojne skonštatoval: „Som rád, že sa zaradil do skupinky plavcov, ktorí zvládnu šprint pod 24 sekúnd. V tejto konkurencii visela medaila privysoko, pribudli noví súperi a Nemci potvrdili vysokú výkonnosť. Dôležité je, že sa oproti minulému roku zlepšil.“
Zlatú medailu si podľa predpokladov vyplával svetový rekordér Nemec Thomas Rupprath (23,43), ktorý si vybojoval v súčte individuálnych súťaží a štafiet už 19. zlatú medailu z
európskych šampionátov v krátkom bazéne.
V znakárskej stovke desiaty
Ľuboš Križko nepostúpil do finále na 100 m znak na Majstrovstvách Európy v plávaní v krátkom bazéne v maďarskom Debrecíne. V druhom sobotňajšom semifinále skončil 28-ročný plavec banskobystrickej Dukly na 5. mieste, keď dohmatol v čase 52,93. Za osobným aj slovenským rekordom zaostal o 0,12 s. Križko obsadil celkovú 10. priečku a o jedno miesto tak vylepšil svoje umiestnenie v tejto disciplíne z minuloročného šampionátu v Helsinkách. Na postup do
finálovej osmičky mu chýbalo 0,64 s. Križko sobotňajším semifinále na 100 m znak ukončil svoje účinkovanie na šampionáte v Debrecíne.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Banská Bystrica ponúkla armáde pomoc s testovacími setmi a pomôckami

V Banskej Bystrici prebieha sobotňajšie celoplošné testovanie ľudí na nový koronavírus do týchto chvíľ bez problémov.

Testovanie v Chorvátskom Grobe.

V Novej Bani trinásť pozitívnych, primátora Hriňovej prekvapil záujem (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Trojhodinový sklz v Povrazníku dobehli. Prakticky všetko si však museli zabezpečiť sami

Testov zrejme nebude dosť, chcú preto v prvom rade otestovať svojich obyvateľov.

Testovanie sa začalo v Povrazníku so sklzom, nedodali im testy a certifikáty.