Pondelok, 30. január, 2023 | Meniny má Ema

Futsalový turnaj MY Cup 2008

Minuloročný víťaz trofej neobháji

Podobne, ako v prvom ročníku MY cup, turnaji mužstiev I. a II. triedy Oblastného futbalového zväzu Banskej Bystrice, ani teraz nebude môcť vlaňajší víťaz obhájiť celkové prvenstvo.
Po prvom ročníku postúpila do V. ligy Sásová, vlani domáci Badín. Po druhýkrát si vizitku mužstva na putovný pohár môžu pripevniť hráči Malachova, to by však najprv museli prejsť horúcimi stretnutiami turnaja ako víťazi.
Na štvrtý ročník sa prihlásila dvadsiatka mužstiev z oboch okresov. Boli rozdelené do dvoch štvorčlenných, jednej päť a jednej sedemčlennej skupiny. V „badínskej“ kvalifikácii si zmeria sily dvanásť mužstiev z okresu Banská Bystrica a Nemecká, v „závadskej“ sedem horehronských. Na piatkovom žrebovaní prihlásených mužstiev do skupín boli prítomní piati zástupcovia mužstiev (Tajov, Riečka, Lučatín, Šalková a Malachov).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Postupový kľúč
Je o niečo zložitejší ako v minulých ročníkoch. Vo finálovom turnaji majú účasť istú prvé dve mužstvá z každej skupiny, zo skupiny D aj mužstvo, ktoré sa umiestni tretie. Posledné, desiate finálové miesto bude patriť najlepšiemu tretiemu celku zo skupín A až C. V prípade skupiny B sa tretiemu mužstvu budú započítavať výsledky dosiahnuté s prvými štyrmi mužstvami, čiže výsledky piateho mužstva sa do „postupovej“ tabuľky nezapočítajú.
O poradí v tabuľke rozhoduje - počet bodov, vzájomný zápas, rozdiel skóre, vyšší počet strelených gólov a žreb (za účasti zainteresovaných mužstiev, rozhodcu, usporiadateľa a ďalších dvoch nezávislých ľudí).

Skupina A (Badín, hrá sa 2x15 minút)
Favoritom skupiny A je Jakub. Na prvom ročníku turnaja sa jeho púť zastavila vo finále, v ktorom nestačil na Sásovú. Rovnako ťahal za kratší koniec v minuloročnom finále, v ktorom podľahol Badínu o gól. Podobne je na tom Tajov, ten si z úvodného ročníka odniesol bronzové medaily a na ďalší veľký úspech čaká. Bez šance na postup neostávajú ani Baláže a Podkonice.
Baláže sa už do finálového turnaja prebojovali, Podkoničanov od neho vlani delil povestný vlások. Rozhodujúcim faktorom bude, v akých zostavách mužstvá nastúpia a koľko si so sebou prinesú futbalového šťastia.
„Je to zaujímavá skupina,“ zhodnotil postavenie podkonických futbalistov po žrebe hráč Vladimír Ivan. „Radi by sme cestu za postupom znepríjemnili favoritovi skupiny z Jakuba. Tešíme sa na derby s Balážami a s našim večným rivalom z Tajova, s ktorým máme lepšiu vzájomnú bilanciu,“ pokračoval Vladimír Ivan. Podľa slov hráča Podkoníc, napriek neľahkému žrebu flintu do žita nehádžu. O postupe rozhodnú brankárske posty. „Základ úspechu je, keď mužstvo podrží brankár,“ dodal na záver.
Na turnaj sa tešia aj hráči i diváci Tajova. „Pri žrebovaní sme sa chceli vyhnúť skupine B, čo sa nám aj podarilo. Teraz záleží len na nás,“ povedal ihneď po žrebovaní skupín Ivan Slávik, predseda FK Slovan Tajov. „Keďže sme pravidelným účastníkom turnaja, vieme, do čoho ideme a čo nás čaká. Chlapci sa na turnaj tešia a radi by sme sa dostali až do finále.“ V Tajove stavili na kartu s názvom kolektívny výkon. Ten by mala povzbudiť aj početná divácka kulisa, ktorá nechýbala ani na jednom turnaji.

SkryťVypnúť reklamu

Vyžrebovanie a hracie časy skupiny A:
Jakub - Podkonice (9:00), Baláže - Tajov (9:35), Jakub - Tajov (10:10), Baláže - Podkonice (10:45), Jakub - Baláže (11:30), Tajov - Podkonice (11:55)

Skupina B (Badín, hrá sa 2x10 minút)
V druhej skupine je nájsť jednoznačného favorita oveľa ťažšie. Možno ním bude nováčikovský Priechod (vlani zostúpil z V. ligy do I. triedy), možno rezerva Šalkovej a možno Lučatín. „Je to kvalitná skupina,“ povedal syn vedúceho mužstva Mladosti Lučatín a hráč Igor Šišiak ml. „Verím, že odohráme kvalitné zápasy, aj keď sme zatiaľ iba na začiatku prípravy.“
Cieľom Lučatínčanov je postup zo silnej skupiny. Na koho sa v Mladosti najviac spoliehajú? „Určite na Miša a Jana Sedliakovcov, na Petra Hrušku a v bráne na Maťa Citaru,“ doplnil Igor Šišiak ml.
Veľké nádeje si dáva Malachov. Po vlaňajšej zbabranej základnej skupine, keď získal iba bod za remízu, si chce napraviť chuť a znovu si dopriať slastný pocit dvíhať hlavnú trofej nad hlavu. Vedúci mužstva Jozef Vavrek nazval skupinu B najťažšou.
„Hrá v nej viacero mužstiev z I. triedy, v stretnutiach pôjde najmä o prestíž.“ Na turnaj sa pripravovali a majú naň aj dostatočne natrénované. Spoliehať sa budú najmä na výkony Ondra Dvorského a mladých hráčov v poli. Bez šance na finále neostáva Riečka. Vlani sa bila o postup do poslednej minúty, nakoniec sa musela skloniť pred kvalitami súperov a na finálový turnaj namiesto nich postúpili Jakub a Šalková.

SkryťVypnúť reklamu

Vyžrebovanie a hracie časy skupiny B:
Priechod - Lučatín (12:30), Riečka - Malachov (12:55), Lučatín - Šalková B (13:20), Priechod - Malachov (13:45), Riečka - Šalková B (14:10), Malachov - Lučatín (14:35), Priechod - Riečka (15:00), Šalková B - Malachov (15:25), Riečka - Lučatín (15:50), Priechod - Šalková B (16:15)

Skupina C (Badín, hrá sa 2x15 minút)
Jediným mužstvom z tretej skupiny, ktoré si doteraz zahralo vo finálovom turnaji, je Šalková. Dokonca nechýbala ani raz. Na druhom ročníku sa jej ušla bronzová medaila (minútu pred koncom hrala o zlato), vlani sa jej po prehre s podbrezovským céčkom ušla nepopulárna štvrtá priečka.
„Berieme každého súpera. Či to bude Badín alebo Sásová. Každý zápas je iný a prekvapiť môžu všetci, ako pred dvomi rokmi Malachov. Stretnutia v hale sa nedajú porovnať s tými na tráve,“ povedal pred turnajom Paľo „Bajo“ Čtvrtníček zo Šalkovej. Jeho mužstvo si ako na každom turnaji kladie najvyššie ciele. Šalková sa okrem áčka predstaví aj s rezervou, nakoľko to pravidlá turnaja povoľujú (B mužstvo hráva nižšiu súťaž). Pre Čtvrtníčka je dôležitý každý hráč. „Ak zachytá brankár a ostatní zahrajú svoje, o výsledok sa nebojím.“
Okrem favorizovanej Šalkovej sa v skupine predstavia ďalšie tri vyrovnané celky. A ako sa hovorí - lopta je guľatá a postúpiť môže každý.
Vyžrebovanie a hracie časy skupiny C: Šalková A - Dúbravica (16:45), Nemecká - Strelníky (17:20), Šalková A - Strelníky (17:55), Nemecká - Dúbravica (18:30), Šalková A - Nemecká (19:05), Strelníky - Dúbravica (19:40)

Skupina D (Závadka n/Hr., hrá sa 2x8 minút)
Veľkou neznámou ostáva skupina D. Aj preto, že na každé mužstvo čaká na ceste do finále šesť zdatných súperov. Finále si už zahrali v Závadke, Braväcove i v Heľpe. Postupovými kartami môže zamiešať aj nováčik - Mýto, no nakoľko sú v hre až tri postupové miestenky, v Závadke sa v sobotu bude hrať o každý meter hracej plochy.
O tom, že mužstvá z Horehronia dokážu úspešne konkurovať banskobystrickým, presvedčili divákov na finálovom turnaji hráči Podbrezovej C. Vlani získali po vysokom víťazstve nad Šalkovou (12:4) tretie miesto, navyše s 26 gólmi sa stal Róbert Hauer najlepším strelcom turnaja. Tretie individuálne ocenenie pridal Martin Dudáš zo Závadky, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča.

Vyžrebovanie a hracie časy skupiny C:
Závadka - Pohorelá (10:00), Braväcovo - Heľpa (10:20), Mýto - Pohr. Polhora (10:40), Michalová - Závadka (11:00), Pohorelá - Braväcovo (11:20), Heľpa - Mýto (11:40), Pohr. Polhora - Michalová (12:00), Závadka - Mýto (12:20), Braväcovo - Pohr. Polhora (12:40), Heľpa - Pohorelá (13:00), Mýto - Michalová (13:20), Závadka - Pohr. Polhora (13:40), Braväcovo - Mýto (14:00), Pohorelá - Michalová (14:20), Heľpa - Pohr. Polhora (14:40), Braväcovo - Michalová (15:00), Mýto - Pohorelá (15:20), Heľpa - Závadka (15:40), Pohorelá - Pohr. Polhora (16:00), Závadka - Braväcovo (16:20), Heľpa - Michalová (16:40).

Finále
Finálový turnaj sa odohrá v badínskej športovej hale v sobotu 2. februára za účasti desiatich najúspešnejších mužstiev. Tie budú rozdelené do dvoch päťčlenných skupín. Skupina A: A1, B2, C1, D2 a najlepšie mužstvo z tretieho miesta, skupina B: A2, B1, C1, D2 a D3. V skupinách sa stretnú mužstvá systémom každý s každým. Mužstvá na piatych miestach sa s turnajom rozlúčia. Ostatné postúpia do play-off štvrťfinálových súbojov, v ktorých sa stretnú mužstvá A1 - B4, A2 - B3, A3 - B2 a A4 - B1 vyraďovacím spôsobom až do finále.
Doterajší víťazi turnaja: MY cup 2005 - Sásová, MY cup 2006 - Malachov, MY cup 2007 - Badín, MY cup 2008 - ?

Najčítanejšie na My Bystrica

Inzercia - Tlačové správy

 1. Eurohub Rokycany posilňuje a zrýchľuje spojenie s Nemeckom
 2. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 3. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 4. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 5. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 6. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 7. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 8. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 1. Kupujete balenú vodu? Vypočítajte si, koľko za ňu ročne miniete!
 2. Táto váha berie vaše chudnutie vážne: Kalórie počíta za vás!
 3. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 4. Svalovice sa netreba obávať
 5. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 6. Study program MANAGEMENT in English language
 7. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 8. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 305
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 6 641
 3. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 020
 4. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 1 758
 5. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 682
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 585
 7. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 537
 8. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 861

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 2. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 3. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 4. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 5. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 6. Jozef Stasík: EU v mobile
 7. Štefan Vidlár: Moje vyznanie viery
 8. Anna Miľanová: Zátišie s košeľou... 2007
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 26 389
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 15 845
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 992
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 4 933
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 633
 6. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 104
 7. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 831
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 735
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Tupou Ceruzou: Tanky pre Ukrajinu
 2. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Matiašovce
 3. Roman Kebísek: Ostrolúcka písala o Štúrovi ako orlovi a o sebe ako lastovičke
 4. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca.
 5. Alexander Hričko: Odevy Uhorska v období raného novoveku
 6. Jozef Stasík: EU v mobile
 7. Štefan Vidlár: Moje vyznanie viery
 8. Anna Miľanová: Zátišie s košeľou... 2007
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 26 389
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 15 845
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 7 992
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 4 933
 5. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 633
 6. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 104
 7. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 831
 8. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 735
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu