Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

O víťazstve rozhodla posledná štvrtina

Pred vypredaným hľadiskom v Rožňave dokázali naše basketbalistky zdolať domáci Gemtex o desať bodov, hoci po prvej štvrtine prehrávali o sedem.

Vo výbornej atmosfére sa hral veľmi dobrý basketbal. Strelecky sa hlavne v prvom polčase dokázala presadzovať skúsená Antalecová. Chytila sa však i domáca pivotka Maďarka Csávasová. V 16. minúte za stavu 37:31 zaznamenala štvrtý faul a tréner ju radšej stiahol z ihriska. Slávia to dokonale využila a vyrovnala na polčasových 41:41. V druhom polčase sa naďalej presadzovala Antalecová, dobre jej sekundovala na opačnej strane banskobystrická kapitánka Oravcová. Dala až päť trojok. V 37. minúte bolo 70:72. Záver bol v réžii Slávie. Minútu pred koncom viedla o šesť bodov a vedenie si už nenechala vziať.

Boris Žbirka, tréner B. Bystrice: „V Rožňave sa ťažko hrá i vyhráva. Dobrou prípravou bol však zápas Stredoeurópskej ligy vo Welse. Pretože nielen rakúsky, ale aj tím z Rožňavy majú staršie a skúsenejšie hráčky, ktoré hrajú percentuálny basketbal a vedia si vypracovať dobré pozície na zakončenie. Celý prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, predovšetkým Antalecová nám robila veľké problémy. Aj keď Lalovičová robila všetko, čo bolo v jej silách. Moje zverenkyne predovšetkým po obvode išli málo agresívne na loptu, preto súper viedol a my sme sa nemohli na neho dotiahnuť. Zrejme naše dievčatá vyhodila z koncentrácie na začiatku zápasu i kulisa. Plné hľadisko neustále, no korektne povzbudzovalo a nestratili sa ani naši fanúšikovia. Niektoré veci nám však nevychádzali tak, ako som si predstavoval. Z čistých a jasných pozícií sme zahadzovali a to nebolo dobré. Súper na môj vkus hádzal priveľa trestných hodov. To svedčí aj o našej obrane, respektíve pohyblivosti v nej. Snažili sme sa, bojovali a súper pohodlne strieľal trestné hody. To nás vyčerpávalo. V poslednej štvrtine sme pristúpili k zónovej obrane s rýchlejším prechodom do protiútokov. Dostávali sme tak súpera na kolená. Posledná päťminútovka bola už v našej réžii. Družstvu pomohli aj Šimová s Babaríkovou, ktoré sa veľmi dobre dopĺňali. Trošku som sklamaný z Barbory Fabiánovej. Urobila zbytočné fauly. V obrane sa nedokázala pohybovať podľa mojich predstáv. Má však perspektívu do budúcnosti. Musí sa ešte aklimatizovať v družstve a nabrať viac z našej filozofie.“

AT GEMTEX Rožňava - Slávia UMB Banská Bystrica 72:82 (26:19, 15:22, 16:18, 15:23)
Najviac bodov: Antalecová 32, Csávásová 16 - Oravcová 27, Lalovičová 16, Makková 12. TH: 20/15 - 33/26, fauly: 25 - 17, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Hlinka a Suska, 500 divákov (vypredané).

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
  2. Hygge ako životný štýl
  3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 7 153

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.