Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Barani s tesnými víťazstvami doma porazili Trebišov, Bardejov vonku

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica si poradili najskôr s Trebišovom, v piatok si odviezli všetky body z Bardejova.

Banskobystrickí hokejisti odohrali minulý týždeň dva víťazné stretnutia, v obidvoch vyhrali jednogólovým rozdielom. Najskôr v utorok zdolali doma Trebišov, ktorý dokázal dvakrát vyrovnať, ale na Budajov gól šesť minút pred koncom už nevedel odpovedať. V piatok odohrali barani znovu vyrovnanú partiu, keď najtesnejším rozdielom vyhrali v Bardejove. V zápase plnom zvratov sa ujali vedenia Babicom, ale v druhej tretine domáci otočili, našťastie v predposlednej minúte gólom Pukaloviča do šatne si pomohli psychicky. Na vyrovnávajúci gól domácich dokázal o minútu odpovedať Domian a podobne ako proti Trebišovu rozhodli Banskobystričania v 54. min zápasu. Tentoraz bol presným zakončovateľom Tomáš Škvaridlo, ktorý po streleckom útlme vo Zvolene a po prestupe pod Urpín znovu dokazuje, že je dobrým zakončovateľom.
Miroslav Chudý, tréner HC 05 Banská Bystrica:
,,Obidva zápasy boli náročné hlavne po psychickej stránke, lebo sme museli vyhrať, ak sa chceme v tabuľke udržať na popredných priečkach. Samozrejme, herný prejav, hlavne v domácom stretnutí nebol ideálny, ale získané body sú podstatné. Svojim spôsobom sme sa trápili sami, lebo mužstvo dávame dokopy herne a stále meníme zostavu, aby sme vytvorili optimálne obranné dvojice a útočné trojice. Z tohto pohľadu ani v ďalších zápasoch náš výkon nebude optimálny, skôr sa presadia individuality, ktoré prišli pred niekoľkými dňami. Máme dosť času, aby sme jednotlivé lajny dali dokopy a zohrali sa. Chlapci ma však uspokojili bojovnosťou a nasadením, najmä v druhom zápase. Prvú tretinu sme mali jasnú prevahu, zápas sme mohli rozhodnúť, ale ich podržal brankár Milý. Hráči sa však nevzdávali a vyhrali sme. Bardejov pasujem za čierneho koňa play off, hral dobre, hlavne v domácom prostredí je veľmi nepríjemný. Ak chceme skončiť na prvom, najhoršie na druhom mieste, musíme všetko vyhrávať a nepozerať na silu súperov. V ďalších dňoch by nás mali posilniť ďalší hráči, a tak nás čaká ešte ich zabudovanie do tímu.“

HC 05 Banská Bystrica - HK Trebišov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 11. Ondreička, 41. Škvaridlo, 54. Budaj - 31. Hinďoš, 44. Majerník. Pred 835 divákmi rozhodovali Krist, Pavela a Tomaľa, vylúčení: 7:7, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.
HC 46 Bardejov - HC 05 Banská Bystrica 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Góly: 33. a 48. Baranok, 36. J. Baláž - 12. Babic, 39. Pukalovič, 49. Domian, 54. Škvaridlo. Rozhodcovia: Jakubec - Hanko, Farkaš, vylúčení: 5:10, presilovky a oslabenia: 0:0. divákov: 1 850.
HC 05 Banská Bystrica: Stieranka - Tomaška, Nemčok, Brumerčík, Pukalovič, Maček, Rusnák A. Pitshmann, M. Pitschmann - Šimčík, Gašpar, Vodrážka - J. Babic, M. Babic, Domian - Ižvolt. Majeský, Škvaridlo - Pohorelský, Ondreička, Budaj.

15. Detva 32 1 1 1 29 55:205 9

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 812

Zvážnica z Králik na Skalku je rozbitá, pri zjazdoch hrozia nepríjemné úrazy.

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

Preteky zrušili pre silný vietor a sneženie.

Výstrahu pre okresy Banská Bystrica a Brezno zvýšil Slovenský hydrometeorologický ústav na druhý stupeň.

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Brezne.

Správa Národného parku Nízke Tatry sa obrátila na návštevníkov prírody s výzvou.