Podľa nepotvrdených informácií, Slovenský zväz ľadového hokeja má vytipovaných sedem zimných štadiónov, kde by sa mohli odohrať vyraďovacie zápasy MS v roku 2011.
Medzi horúcimi kandidátmi je aj stále nedokončený Zimný štadión v Brezne. Primátor Jaroslav Demian však tvrdí, že “ bude hotový do poslednej kľučky už v roku 2009“.
ARÉNA Brezno - tak znie definitívny názov tamojšej viacúčelovej haly - sprevádzali spočiatku časté negatívne ohlasy. Niektorí domáci sa „odborne“ vyjadrovali k drevenému skeletu strechy, potom strešným oknám, iných poburovalo, že mesto ostalo pri pôvodnom projekte, permanentne nespokojní kritizujú vysoké náklady na realizáciu objektu. Dnes je už situácia podstatne iná. Verejnosť si uvedomuje, že má v meste výnimočný objekt. Jeho autorom je bratislavský architekt Alexander Tesár, hosťujúci profesor Žilinskej univerzity, vedúci vedecký pracovník SAV, nositeľ zlatej plakety Aurela Stodolu, Ceny Slovenskej akadémie vied za celoživotné dielo.
Breznianske Aréna sa bezpochyby radí medzi najkrajšie stavby súčasnosti.
“Navrhol som ju ako bionickú štruktúru, ktorej vnútorný priestor je modelovaný do rozvíjajúceho sa stromu alebo kvetu. Tým je zohľadnené nádherné prírodné okolie, do ktorého je stavba situovaná,“ povedal pre náš týždenník prof. A. Tesár. Uviedol, že podľa mnohých zahraničných kolegov, sa hala radí medzi špičkové objekty svojho druhu v celoeurópskom kontexte.
O podobný model už prejavila vážny záujem napríklad Škandinávia.
Autor momentálne pracuje na projekte dreveného zdvíhacieho mostu cez rieku Moravu, ktorý bude spájať brehy v zóne hraničného prechodu Záhorská Ves-Angern. V Rakúsku ho prijali s nadšením. Tak ako svojho času Slovensko Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, Most SNP cez Dunaj, alebo jedinečný tisovecký viadukt, súčasť želeničnej trate P. Polhora-Tisovec, ktorú začiatkom tohto roka vyhlásili za národnú kultúrnu pamiatku. Tieto stavby sú dielom otca prof. Tesára.