Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Najkrajšia pozvánka UMB

Basketbalistky banskobystrickej Slávie konečne po dlhých osemnástich rokoch porazili Ružomberok.

Stredoslovenské derby cez kopec prinieslo dramatický basketbal. Hráčky obidvoch tímov síce zahodili množstvo šancí, ale predviedli atraktívny zážitok s nervy drásajúcou koncovkou. Liptáčky viedli v 3. min 6:3, ale v siedmej už prehrávali 6:14 a zvyšok zápasu iba doťahovali náskok Slávie UMB. Po výbornej prvej štvrtine domáce basketbalistky v druhej trochu zaspali na vavrínoch a v 14. min za stavu 22:19 si tréner Žbirka musel zobrať oddychový čas. Kapitánka Oravcová jeho pokyny realizovala na palubovke a dvomi trojkami zvýšila na deväťbodové vedenie (31:22). V tretej časti padlo najmenej bodov, viac sa trápili domáce dievčatá, čo Ružomberčanky využili na vyrovnanie celkového skóre. Posledná štvrtina dvíhala skoro naplnenú halu na Štiavničkách zo sedadiel. Po troch košoch Beáty Šimovej, keď v 35. min upravila na 52:47, sa zdalo, že Slávia pôjde do trháku, ale dráma mala len vyvrcholiť. Dve minúty pred záverom Liptáčky vyrovnali (54:54), ale následne sa dopustili množstva chýb a aj útočných faulov, po ktorých domáce hádzali trestné hody. Najskôr dva premenila Mehmedičová, potom pridala tri Lalovičová a 34 sekúnd pred koncom viedli Slávistky 59:54. Ružomberok však stále nebol na kolenách, naopak, streľbou z trojkových pozícii sa držal šance. Legionárka Mehmedičová však na každú trojku odpovedala presnou streľbou zo šestky a pomohla Slávii k historickému víťazstvu nad Ružomberkom po osemnástich rokoch.

Hlasy trénerov
Boris Žbirka, Slávia UMB: ,,V zápase rozhodla vôľa po víťazstve. Hrali sme s chybami, ale donútili sme aj Ružomberok, aby robil chyby, a v konečnom dôsledku sa nám to podarilo. Dievčatá vydržali dodržiavať taktiku a aj keď sa natrápili na každý bod, dali ich viac ako Ružomberok. Dobre sme zahrali v prvej štvrtine, hlavne obranné kombinácie boli podľa predstáv a Liptáčkam sme veľa nedovolili. Znemožnili sme im prihrávky na pivotky a potom sme mohli vyrážať do protiútokov. Sily ubúdali na obidvoch stranách, ale podarilo sa nám donútiť hostí striedať, čo bolo naše plus.“
Stanislav Onuška, Ružomberok: ,,Bystrica vyhrala zaslúžene, hlavne v prvom polčase sme zaspali úvod a posadili sme súpera na koňa. V druhom polčase sme sa ťahali o skóre a záverečnú fázu zvládla lepšie Slávia, hlavne Mehmedičová ju držala šestkami.“
Slávia UMB Banská Bystrica - MBK Ružomberok 65:60 (18:10, 17:19, 6:12, 24:19)
B. Bystrica: Lalovičová 16, Mehmedičová 14, Oravcová 13, Šimová 11, Tetemondová 6, Babaríková 3, Aleksanjanová 2 - Palušná 18, Podešvová 14, L. Wilsonová 11. TH: 27/19 - 20/16, fauly: 20 - 25, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Sudek a Pipíška, 800 divákov.

10. Myjava 18 1 17 1047:1655 19

Ďalší program skupiny o 1. - 6. miesto: 19. kolo - 27. 2.: B. Bystrica - Viktoria.

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 153

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.