Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Barani opäť víťazne

NAMÁLE MALI V UTOROK DOMA S PIEŠŤANMI

Banskobystrickí hokejisti si v minulom týždni poradili s barlolámačmi aj Podpoliancami
Banskobystrickí hokejisti zohrali predchádzajúci týždeň dve stretnutia. V obidvoch zvíťazili, ale hlavne v prvom sa doma potrápili s Piešťanmi. Začali síce dobre, keď sa už v druhej minúte strelecky presadil kapitán Michal Longauer, ale potom akoby podcenili súpera. Už o tri minúty hostia vyrovnali a Baranom psychicky nepomohol ani gól do šatne. Naopak, Piešťanci veľmi dobre bránili, z ofenzívy vyrážali do rýchlych protiútokov a v druhej tretine otočili skóre vo svoj prospech. V bystrickom drese však bol našťastie strelecky disponovaný Michal Babic, ktorý v riadnom hracom čase vyrovnal a v predĺžení šťastne rozhodol o víťazstve. Banskobystrickí hokejisti však stratili bod a následne aj vedúcu priečku, ktorú znovu ponúkli Spišskej Novej Vsi. ,,Nastupovali sme pod tlakom. Vlastne pred koncom základnej časti sme sa konečne dostali na vytúžené prvé miesto v tabuľke a celkom sme zápas nezvládli. Všetko sme mali po mojom góle vo vlastných rukách, ale sme zlyhali. Boli sme akísi zakríknutí a nepremenili sme niekoľko veľmi dobrých šancí. Piešťanci sa mi hokejovo páčili, dobre korčuľovali a bojovali. Nakoniec sme ukázali charakter a zápas otočili v náš prospech. Ani víťazstvo v predĺžení však nič nerieši, v otázke postavenia v tabuľke bolo vlastne prehrou. Klesli sme na druhé miesto za Spišiakov, ktorí s veľkou pravdepodobnosťou úlohu lídra zvládnu. V posledných kolách majú prijateľných súperov (hrajú v Prievidzi a doma s Topoľčanmi) a ťažko sa potknú. Budeme však hrať tak, akoby sa to mohlo stať,“ povedal kapitán banskobystrického mužstva Michal Longauer.
V piatok cestovali Bystričania do Lučenca, kde mali domáci stánok Detvanci. V prvej tretine ešte dokázali odolávať Baranom, ale v úvode druhej tretiny dvakrát inkasovali a nepomohol im ani gól Srnku. Naopak v 30. min prišla na nich ďalšia pohroma z hokejok Majeského a Jána Babica a o víťazovi favorita bolo definitívne rozhodnuté. V poslednej tretine ešte prikrášlili výsledok obrancovia Holík a Ondruška.
Banská Bystrica - Piešťany 4:3 (2:1, 0:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 2. Longauer, 20. J. Babic, 55. a 63. M. Babic – 5. Mihálik, 24. Bučka, 26. Mihálik. Pred 1241 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčení: 8:9 na 2 min, Valach na 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
HC '05: M. Stieranka – Tomaška, M. Ondruška, Brumerčík, V. Holík, Nemčok, P. Maček, Pukalovič, Matuška – Škvaridlo, Gašpar, Bulik – Ižvolt, Igor Majeský, J. Budaj – Šimčík, Sabol, Longauer – J. Babic, M. Babic, Tonkovič. Tréneri M. Chudý, J. Hegyi.

Detva - Banská Bystrica 1:7 (0:1, 1:4, 0:2)
Góly: 24. S. Srnka – 14. Škvaridlo, 23. Brumerčík, 24. Nemčok, 30. Igor Majeský, 30. J. Babic, 52. Holík, 54. Ondruška. Pred 110 divákmi rozhodoval Čaprnka. Vylúčení: 7:3, presilovky 0:3, oslabenia 0:0.
HC '05: J. Laco (31. Stieranka) – Brumerčík, M. Ondruška, Rimmel, V. Holík, Nemčok, Pukalovič, P. Maček – Škvaridlo, Gašpar, Longauer – Igor Majeský, Sabol, Ižvolt – J. Babic, M. Babic, Bulík – Ondreička, J. Budaj. Tréneri J. Hegyi, M. Chudý.
15. Detva 40 3 1 1 35 62:245 12

Program posledných dvoch zápasov základnej časti: utorok 19. februára: Trnava - HC 05 B. Bystrica, piatok 22. februára: HC 05 B. Bystrica - Dukla Senica.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.