Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Banskobystričanky nedovolili streliť stovku

Domáce basketbalistky nastúpili na stretnutie oslabené o dve zranené basketbalistky - kapitánku Andreu Oravcovú a najlepšiu podkošovú hráčku Alesiu Lalovičovú.

Úvod stretnutia sa im aj napriek tomu vydaril. Slávia išla dvoma trojkami Mehmedičovej do vedenia 6:0. V štvrtej minúte viedla 13:7, a košický kouč Štefan Svitek si musel vyžiadať oddychový čas. Aj po ňom však Banskobystričanky dokázali strieľať koše, a zásluhou Aleksanyanovej sa vedenie zvýšilo na 17:10. Nikto z divákov netušil, že to bude posledné slovo zo strany Slávie. Kosit totiž ešte do konca prvej štvrtiny dokázal otočiť vývoj zápasu na 17:18 a v druhej štvrtine doslova exceloval. Šnúrou 37 bodov v rade za sebou sa postaral o to, že na tabuli svietil v 18 minúte stav 17:47! Po vyrovnanom úvode akoby Bystričankám niekto „počaroval“. V druhej desaťminútovke totiž dali iba dva koše za štyri body. Ani v druhom polčase sa naše dievčatá nedokázali strelecky presadiť. V tretej štvrtine dali len sedem bodov, v štvrtej napokon „slušných“ desať. Nevídaný výkon podala hosťujúca basketbalistka Luisa Michulková. Už za stavu 34:85 mala na svojom konte 38 bodov. Záver bol dramatický. Banskobystričanky napokon nedovolili favorizovaným Košiciam streliť stovku.
Tréner Slávie UMB, Boris Žbirka: „Hodnotiť sa dá azda iba prvých desať minút. Pokiaľ sme obranne pracovali tak, ako sme sa dohodli, a dostatočne agresívne, tak to bol zaujímavý zápas i výsledok. Košice zistili, že nie takou hrou sa proti nám presadia. V druhej desaťminútovke preto súper zvýšil agresivitu, čo beriem, patrí to k basketbalu. Tvrdil som dievčatám, že musia byť voči tomu odolné, hlavne v podkošových súbojoch. Tam som chcel najviac skúšať naše pivotky. Hovoril som im, že ak sa majú od niekoho učiť, tak práve od tohto súpera. Nie vždy sa to podarilo, a samé pocítili na sebe, čo znamená hrať agresívne na poste pivota. Zápas iba v určitých momentoch hodnotím kladne, no s výsledkom nemôžem byť spokojný. Chýba nám väčšia prieniková sila a prestali sme si veriť aj v streľbe. Musíme popracovať na útoku.“
Tréner Kosit 2013 Košice, Štefan Svitek: „Vstúpili sme do zápasu trošku vlažne. Súper sa dostal do tempa. Našťastie sme stihli do konca prvej štvrtiny výsledok obrátiť na 17:18, i keď súper viedol 17:10. Potom sme začali hrať takú hru, akú máme produkovať. Vychádzali sme z dobrej obrany, a z nej nasledovali úspešné protiútoky. Dali sme body aj z väčšej vzdialenosti, a tým sme sa upokojili, pretože úspešnosť streľby bola v úvode zápasu veľmi nízka. Svoju hru sme začali produkovať až od druhej štvrtiny. Súpera môžem vyzdvihnúť iba za prvú štvrtinu, ktorú hral agilne, ale potom sa nám už poddal.“
Slávia UMB Banská Bystrica - KOSIT 2013 Košice 38:99 (17:18, 4:37, 7:19, 10:25)
Slávia: Babaríková 3, Aleksanyanová 12, Šimová 8, Mehmedičová 8, Tetemondová 3 – Kovalíková 0, Magušková 0, Gáborová 0, Pupovičová 0, Makková 4, Pavlendová 0
Najviac bodov Košice: Michulková 38/5, McCarvillová 20, Kováčová 10
TH: 11/6 - 19/11, fauly: 15 - 10, trojky: 3 - 7, rozhodovali: Šramko a Kurpáš, 500 divákov
V stredu proti Cassovii Košice
Banskobystričanky odohrajú v stredu zápas proti Cassovii Košice. Nebude to jednoduchý duel. V Ružomberku sa totiž obnovilo zranenie kapitánky Andrey Oravcovej, a k nej sa pridala aj najlepšia pivotka Alesia Lalovičová so zraneným lýtkovým svalom. Zabojovať tak musia basketbalistky, ktoré veľa príležitostí v predchádzajúcich zápasoch nedostávali. „Družstvo sa musí postaviť na nohy. Musí si viac veriť a byť takticky disciplinovanejšie. Vtedy máme šancu na úspech. Nad Cassoviou chceme vyhrať, a verím, že nám k tomu pomôžu aj diváci,“ povedal pred dôležitým zápasom tréner Boris Žbirka.
Extraligové stretnutie nadstavbovej časti o 1 – 6. miesto medzi BK Slávia UMB Banská Bystrica a Cassoviou Košice sa odohrá v stredu, 12. marca o 17.30 hod.

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Počet nakazených prekročil hranicu 3 tisíc za jeden deň

ide o slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94 percent voči minulej sobote. V Banskobystrickom kraji to bolo 315 prípadov.

Dneškom sa zatvárajú aj zariadenia na južnej strane Chopku

Ide o reakciu na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID - 19.

Chopok, v pozadí Ďumbier

Stredoslovenské múzeum mapuje súčasné obdobie pandémie

Stredoslovenské múzeum (SSM) v Banskej Bystrici spúšťa výzvu pre Banskobystričanov, ktorej cieľom je zachytiť aktuálnu situáciu v meste prostredníctvom spomienok či fotografií.