Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Rozhodol kuriózny gól hostí vo vlastnej presilovke

Domáci hráči urobili s unavenými Považanmi krátky proces.

Už po 8 minútach vyhrávali 3:0 a vo zvyšnej časti duelu bolo iba otázkou času, koľko gólov bezvýraznému súperovi nastrieľajú.
K prvému dôležitému bodu pomohli považskí hokejisti domácim sami. Už v 3. min avizovali rozhodcovia vylúčenie nášho hráča a brankár hostí opustil bránu. Usadili sa pred brankárom Lacom, ale iba na chvíľu. Nahrávka spoza brány nenašla adresáta, naopak, puk sa odrazil od mantinelu a dokĺzal sa do prázdnej považskej brány.
Od toho okamihu to bola pre Banskobystričanov prechádzka ružovou záhradou. Už v prvej tretine si vypracovali rozhodujúci štvorgólový náskok a vychutnávali si pekné kombinačné akcie. ,,Určite je spokojnosť, výsledok 9:1, nie je čo riešiť,“ s úsmevom na tvári povedal kapitán Michal Longauer. ,,Na druhej strane to bol iba prvý zápas, na druhý deň nás čaká ďalší, ktorý tak isto začína od stavu 0:0,“ dodal autor hetriku.
Michal oslávil vo februári 36. narodeniny a patrí medzi najskúsenejších hráčov. S Iskrou postúpil pred 13 rokmi do extraligy, neskôr hral najvyššiu súťaž aj vo Zvolene. Podobný vlastný gól si však nepamätá. ,,Na ľade som to v živote nevidel, iba v televízii. Stáva sa, sme radi, že to tam padlo. Pre nás to bola veľká psychická vzpruha. Potom sa nám už hralo ľahšie. Po prvej tretine sme síce viedli štvorgólovým rozdielom, ale hrá sa na štyri víťazné zápasy, a súper sa nepodal. Dohrávali súboje tak, ako to má byť v play off, a nedarovali nám ľad zadarmo. Aj my sme hrali naplno dokonca,“ dodal Longauer.
Michala navyše hrial pri srdci hetrik, ale hneď prezradil zaujímavosť. ,,Brankárovi Lacovi som sľúbil, že jeden gól mu darujem. Narodila sa mu dcéra a povedal som, že to bude môj dar,“ vyznal sa Longauer.
Vysoké víťazstvo môže v druhom stretnutí zvádzať k podceneniu súpera. ,,Máme skúsené mužstvo, všetci si uvedomujeme, o čo ide. Nemáme sa prečo uspokojiť, vieme, že musíme ešte trikrát vyhrať. Táto séria nebude ľahká,“ dodal kapitán.
Hlasy trénerov
Ján Hegyi, Banská Bystrica: ,,Prvý gól zaskočil aj nás, ale príjemne. Úvodná tretina už potom bola podľa našich predstáv. Hrali sme kombinačný hokej, aj tvrdý, lebo play off vyžaduje agresivitu. V druhej tretine sme trochu poľavili.“
Juraj Pažitný, Považská Bystrica: ,,Po päťzápasovej bitke s Prievidzou sme sa ťažko rozbiehali. Zo šiestich obrancov sú štyria juniori, báli sa ísť do súbojov.

HC'05 Banská Bystrica - HK 95 Považská Bystrica 9:1 (4:0, 2:0, 3:1) - stav série 1:0
Góly: 19., 38., 43. Longauer, 3. Holík, 5. Ižvolt, 8. Češík, 30. M. Babic, 41. Sabol, 48. Škvaridlo - 41. Tománek. Rozhodovali: Valachovič - Müllner, Junek, vylúčení: 9:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1900 divákov.
HC 05 B. Bystrica: Laco - Ondruška, Rimmel, Brumerčík, Holík, Tomaška, Pukalovič, Maček, Nemčok - Sabol, Majeský - Bulík, Češík, Škvaridlo - J. Babic, M. Babic, J. Budaj - Šimčík, Gašpar, Longauer.