Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Bystrickí futbalisti vyhrali v Trenčíne

DUKLA SI PRIVIEZLA TRI CENNÉ BODY Z IHRISKA POSLEDNÉHO MUŽSTVA

Banskobystrickí futbalisti odohrali v sobotu dôležité stretnutie Corgoň ligy. Na umelom trávniku posledného Trenčína vyhrali a pripísali si tri dôležité body do tabuľky. Deväť kôl pred koncom súťaže možno rozhodli o vypadávajúcom tíme.
Stretnutie odštartovala šanca Vyskoča na jednej a Križka na druhej strane, ale ani jeden z nich nemieril medzi žrde. V nasledujúcich minútach sa hra odohrávala prevažne v strede ihriska a brankári nemali veľa príležitostí ukázať svoje umenie. Banskobystričania, vedomí si nervozity na strane súpera, čakali na jeho chyby a tie aj prišli. V 28. min zahrávala Dukla priamy kop, domáca obrana loptu dostatočne razantne neodvrátila a Velický prvou strelou medzi žrde otvoril skóre stretnutia - 0:1. O chvíľu na to mohlo byť vyrovnané, ale lopte po hlavičke Kasálka stálo v ceste brvno. Banská Bystrica, naďalej verná vyčkávacej taktike, udrela aj po druhý raz. V 40. min zakončil brejkovú situáciu Michal Ďuriš, ktorý si loptu prebral na hranici postavenia mimo hry. Zdalo sa, že o všetkom je rozhodnuté, čomu nasvedčoval aj úvod druhého polčasu. Trenčania však predsa len zabojovali. V 65. min Hlohovský, sám zoči-voči Borošovi, neuspel. O pár minút zlyhal v rovnakej pozícii na opačnej strane Filo, následne Hlohovský nastrelil žrď, ale už o chvíľu znížil Depetris na 1:2. Trenčín hral v týchto chvíľach vabank a otvoril priestor pre rýchle kontry Dukly. Najskôr Gajdoš sám neuspel, ale v 82. min. uzavrel na konečných 3:1 pre Duklu Filo.
Hlasy trénerov:
Martin Stano, Trenčín: ,,Bohužiaľ, máme na našom konte ďalšiu prehru. Chceli sme prekvapiť súpera určitým taktickým zámerom, ktorý nám však nevyšiel, a potom to už nabralo rovnaký scenár ako v predchádzajúcich zápasoch. Dostali sme náhodný prvý gól, z ofsajdovej akcie potom aj druhý. V druhom polčase sme preskupili našu zostavu v snahe ešte výsledok zmeniť. Súper však hral takticky, a v závere nám z protiútoku strelil tretí gól. Sme si vedomí toho, že naša situácia je hrozná, no stále nás ešte čaká deväť kôl a určite nehádžeme flintu do žita.“
Štefan Horný, Banská Bystrica: ,,Prišli sme do Trenčína jednoznačne zvíťaziť, čo sa nám aj podarilo, hoci sme čakali, že to bude trošku ľahšie. V prvej polhodine hrali domáci celkom dobre, góly sme však strieľali my. Hoci v druhom polčase hral Trenčín vabank a znížil, nakoniec sme v závere strelili tretí gól, a vyhrali sme zaslúžene. Tých gólov sme však mohli nastrieľať určite ešte viac.“
AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:2)
Góly: 73. Depetris - 28. Velický, 40. M. Ďuriš, 82. M. Filo ml., ŽK: 44. Križko, 45. Baéz, 75. Kasálek (všetci Trenčín), ČK: 87. Baéz (Trenčín) po dvoch ŽK, rozhodovali: Vnuk - T. Somoláni, Cuninka, 1027 divákov.
TRENČÍN: Volešák - Čogley (73. M. Zubo), Cs. Horváth, Kleščík, Kasálek - Addai (60. Jašurek) - Hlohovský, Baéz, Sluijter - Križko (46. Gergel), Depetris.
DUKLA: Boroš - M. Pančík ml., O. Debnár, Poljovka, Kotrys - Ľ. Vyskoč (46. M. Filo ml.), Pečovský, Velický, Hučko - M. Ďuriš (61. T. Pančík), V. Gajdoš (80. Kulik).

Ostatné výsledky:
MŠK Žilina - Artmedia Petržalka 0:1 (0:1). Gól: 11. Halenár, ŽK: Pečálka - Halenár, rozhodoval: Vlk, 8435 divákov.
Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:1 (0:0). Gól: 65. Dobrotka, ŽK: Bednář - Masaryk, rozhodoval: Kačenga, 3221 divákov.
Spartak Trnava - MFK Košice 2:0 (1:0). Góly: 2. Hruška, 57. Bernáth, ŽK: T. Hanzel, Kožuch, Cíferský, Doležaj - Pulen, Bašista, Milinkovič, R. Cicman, rozhodoval: Micheľ, 7980 divákov.
FC Senec - FC Nitra 1:0 (0:0). Gól: 48. Botelho Gaucho, ŽK: Bubenko, Marcin, Füzik, Jelínek, Matej Kováč - Ďatko, Štajer, Vrána, ČK: 77. Ľ. Hanzel - 53. M. Bača, 77. Vrána, rozhodoval: Šipoš, 1467 divákov.
Dubnica - Ružomberok hrajú v pondelok večer.

1. Artmedia 24 19 2 3 57:21 59
2. Žilina 24 18 3 3 54:21 57
3. Nitra 24 13 4 7 28:16 43
4. Trnava 24 12 5 7 42:29 41
5. Košice 24 11 4 9 32:27 37
6. Ružomberok 23 9 7 7 35:31 34
7. Slovan 24 10 3 11 32:32 33
8. B.Bystrica 24 6 7 11 27:30 25