Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Konečne dohrali všetci jedenásti Duklisti

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa dočkali prvého jarného víťazstva na domácej pôde.

V sobotu si poradili so Sencom a na dôvažok prvýkrát dohrali aj kompletní.
V prvom domácom zápase proti Artmedii Petržalka bol vylúčený Poljovka, v druhom stretnutí s Ružomberkom nedohral David Kotrys.
Práve ľavý obranca vojakov David Kotrys otvoril už po desiatich minútach skóre. Pri centri Pečovského bol na správnom mieste a nikým neatakovaný poslal loptu do siete.
,,Najväčšiu zásluhu na góle má Viktor. Vypracoval peknú individuálnu akciu a bolo šťastie, že lopta prešla skoro cez celé pokutové územie. Mal som pred sebou voľnú sieť. Všetci hráči Senca sa nechali stiahnuť k prvej tyči,“ povedal David Kotrys, ktorý dal druhý gól sezóny.
V jarnej časti po zmenách v klube sa Dukla herne zlepšovala, po dvoch remízach doma si priviezla body aj zvonku.
Fanúšikovia čakali proti Sencu útočnejšiu hru, ale hral sa väčšinou medzišestnástkový futbal.
,,Senec si vytvoril v druhom polčase tlak, hral veľmi dobre, ale nepustili sme ho do žiadnej šance. Stopéri Debnár s Poljovkom vyhrávali osobné súboje a udržali sme útočníkov hostí. Hlavne Gaucha,“ dodal ľavý obranca Kotrys.
Hučkov tretí gól
V zálohe Dukly sa udomácnil na ľavej strane 22-ročný Tomáš Hučko, ktorý sa presadzuje aj strelecky. Proti Sencu strelil už tretí gól v sezóne.
,,Konečne sme dohrali všetci a podarilo sa nám po dvoch domácich remízach vyhrať. Tréner sa nám nevyhrážal žiadnymi pokutami, sami sme chceli zvíťaziť a dohrať jedenásti,“ povedal strelec druhého banskobystrického gólu Tomáš Hučko. ,,Viktor Pečovský dobre vybojoval loptu, potiahol ju, ja som si zbehol do voľného priestoru a špicou som dobre trafil. Brankár síce vybehol, zmenšil mi strelecký uhol, ale išlo to tam, kde som mieril,“ opísal Hučko gólovú akciu.
,,Začiatok sme trochu prispali a dostali gól po našej chybe. V druhom polčase sme neboli horší, ale ďalšou chybou sme sa pripravili o lepší výsledok. Chceli sme vyhrať.
Vychádzali sme z toho, že čo najdlhšie udržíme bezgólový stav, a potom udrieme. Rýchlo sme však inkasovali a museli sme zmeniť taktiku. V druhom polčase sme hrali vabank,“ povedal kapitán Senca Michal Drahno.
V sobotu cestujú Banskobystričania do Trnavy, kde sa pokúsia tiež bodovať.
,,Proti Trnave nemáme čo stratiť, ideme s cieľom bodovať. Musíme hrať náš futbal a snažiť sa vyhrať každý zápas,“ zhodli sa Hučko s Kotrysom.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 7 140

K nešťastnej udalosti prišlo v januári 2004.

Výsledok skríningového testovania. Okres Banská Bystrica 0,59 percenta, Brezno 1,88 percent. Testovanie sa tam zopakuje.

Primátor presadzuje zámer vytvorenia dvoch samostatných území mestského rozvoja.

Alexis D´aouts

Hokejisti HC05 ´Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1.