Žiadosť schválili a podporili, začiatkom decembra 2007 sa teda mohlo započať s prácami. Projekt bude zrealizovaný a ukončený k 31. júlu tohto roka.
Po úspešnom absolvovaní užšej súťaže na túto stavbu organizácia PeHaeS, s.r.o. Žilina koncom novembra stavenisko prevzala a začiatkom roka zahájila stavebné práce na hrubých terénnych úpravách a presune skládky kompostového materiálu umiestneného na stavenisku. Pre nevhodné klimatické podmienky – paradoxne málo silných mínusových teplôt - sa nedali naplno rozvinúť zemné práce. V rozmoknutom teréne zapadávali ťažké stavebné stroje a mechanizmy. Na základe finančného a vecného harmonogramu bolo nutné pracovať naplno, bez obmedzení. Počasie príliš neprialo, firma sa síce dostala do mierneho sklzu, ale dnes už práce idú podľa plánu.
Pokiaľ ide o technologický postup, ten je nasledovný: pôvodná skládka sa upraví do projektového profilu a rozprestrie sa na ňu vrstva drte v hrúbke tridsať centimetrov. Drť má funkciu plynovej drenáže na odvedenie vznikajúcich plynov v telese skládky.
Vodotesná rohož Lintobent zabráni prenikaniu povrchových dažďových vôd do telesa skládky. Ďalšou vrstvou prekrytia skládky je drenážny geokompozit Fabrinet, ktorého úlohou je odviesť povrchové dažďové vody do záchytných priekop ústiacich do toku Brezenec. Po realizácii uvedených rohoží a fólií sa celá skládka prekryje rekultivačnými vrstvami zeminy do hrúbky až tisíc milimetrov.
Po ukončení rekultivačných vrstiev sa celá skládka ozelení. V rámci projektu sa zároveň vybuduje monitorovací systém na kontrolu kvality podzemných a podpovrchových vôd.