Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Železiari zdolali doma vedúci Ružomberok B

II. FUTBALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD 21. KOLO

Mužstvám regiónu sa darilo z dvoch tretín. Domáce prostredie naplno využili béčko Podbrezovej a Rakytovce. Železiari mali výborný úvod prvého, Raci druhého polčasu. Naopak, druhé mužstvo banskobystrickej Dukly podľahlo v Prešove.
ŽP Šport Podbrezová B - Ružomberok B 4:1 (3:1)
Domáci zaskočili favorizovaných hostí nasadením a v prvej polhodine aj efektivitou. Ružomberský brankár Šavol si prvýkrát na loptu siahol až po polhodine, ale to už bolo 3:0. V 5. min. dôsledný Tirer pred päťkou využil zlý odkop Šavola a zblízka otvoril skóre.
V 15. min. Radosavljevič z trestného kopu trafil do brvna a odrazenú loptu dokopol do siete Kitaš - 2:0. O päť minút neskôr si na ideálny center po rohovom kope nabehol Kitaš a hlavou zaznamenal svoj druhý gól.
Domáci boli pri chuti, ešte do prestávky mohli pridať ďalšie góly. Hostia mali dobrú príležitosť v 44. min., keď Chovanec zblízka ani na dvakrát neprekonal Ihradského. V druhom polčase domáci, vedomí si náskoku, kontrolovali hru, naďalej ohrozovali brankára Šavola. V 57. min. Tirer z dobrej pozície opečiatkoval brvno. V 84. min. hostia z ojedinelej akcie znížili, ale posledné slovo patrilo domácim.
Góly: 15. a 20. Kitaš, 5. Tirer, 87. Čubrilovič - 84. Demeter. Pred 120 divákmi rozhodoval Staník.
ŽP ŠPORT B: Ihradský - Melicher, Nosko, M. Boháčik, Savič - Kočan, Radosavljevič (75. Čubrilovič), Kitaš, Tirer, Ristič (88. Ševcík) - Putera (90. M. Novák).
MFK B: Šávol - Mahút (39. Chovanec), Balaško, Gejdoš, Demeter - Maslo, Kasaj, Macko, Lačný (28. Macek) - Kúkol, L. Bakoš. ⋌(VAL)
Tatran Prešov B - Dukla B. Bystrica B 2:0 (2:0)
Vo vyrovnanom zápase rozhodla o výsledku 19. minúta, kedy rozhodca nariadil pokutový kop za nastrelenú ruku. V druhom polčase hrala Dukla lepšie, ale nepremenila ani jednu zo šancí.
Góly: 19. M. Pribula (z 11 m), 42. J. Krohmer, ŽK: Šimko, Pribula, Buchta - Ďurčo, Daško, Jendrišák, Konček, rozhodoval: R. Weiss, 100 divákov.
DUKLA: Ďurčo, Jarabica, Daško, Štuber, Tureňa, Jendrišák, Betka (77. Vajda), Kulčiar (67. Rusnák), Brašeň (60.Konček), Levický, Ďuriš - tréner. J. Oravec.
FK Rakytovce - Spišská Nová Ves 3:1 (0:0)
Zápas mužstiev z opačných koncov tabuľky ponúkol zaujímavý futbal počas celého stretnutia. Domáci pod tlakom získania troch bodov si už v prvom polčase pripravili šancu Murínom, no pri jeho priťuknutí Lešták neprestrelil brankára. Plán domácich mierne narušilo vylúčenie Hrica tesne pred prestávkou. Po nej však domáci vybehli na ihrisko s cieľom, že nemajú čo stratiť. V rozpätí dvoch minút prekvapili Spišiakov dvomi gólmi Murína a Fojtíka. Spišiaci sa ešte snažili skóre vyrovnať, no domáci ich zaklincovali v 78. minúte, keď Jobko zvyšoval na 3:0, hostia už len znížili z pokutového kopu v 85. min Petrušom. Všetky body ostali zaslúžene v Rakytovciach.
Góly: 47. P. Murín, 49. M. Fojtík, 78. M. Jobko - 85. M. Petruš (z 11 m), ŽK: Hric - Petruš , Horváth, Stadnik, Stanislav, ČK: 41. Hric (po druhej ŽK) (Rakytovce), rozhodoval: Petrinec, 270 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč, Bocka, Mála, Fojtík (90. Schmidtmayer), Turčan (65. Novakovič), Hric, Gašpar, Murín (72. Jobko), Penov, Kupčík, Lešták.
Liptovský Mikuláš - Žilina B 2:2 (1:1). Góly: 17. Kapláň, 53. Blaščík - 16. Poliaček, 51. Koristek, rozhodoval: Gál, 350 divákov.
Turčianske Teplice - Dolný Kubín 2:0 (1:0). 19. J. Koleno, 75. Kravárik, rozhodoval: Šulgan, 300 divákov.
Vranov - Žiar n/Hronom 3:3 (1:2). Góly: 40. Šamo, 63. Fedor, 90. Jenčko - 5. Tomáš, 22. Páleník, 72. Orávik, rozhodoval: Leško, 400 divákov.
Sabinov - Lipany 1:2 (0:1). 70. Martaus - 22. Drobňák, 85. Kizák, rozhodoval: Sedlák, 1350 divákov.
FK Čadca - MŠK Tesla Stropkov 3:0 (2:0). Góly: 31. a 47. A. Jakubec, 34. M. Radič, rozhodoval: Ježík, 800 divákov.

16. Stropkov 21 3 3 15 17:42 12
Program 22. kola v sobotu 26. apríla o 16.00: Stropkov - Vranov, Žiar - Turč.Teplice, D. Kubín - L. Mikuláš, Žilina B - Rakytovce, Spišská N. Ves - Podbrezová B, Ružomberok B - Prešov B, Lipany - Čadca, v nedeľu o 10.30: Dukla B. Bystrica B - Sabinov.