Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Barlov hetrik pomohol Priechodu k víťazstvu

I. FUTBALOVÁ TRIEDA, BAN. BYSTRICA - 18. KOLO

Priechod – Nemecká 4:0 (1:0)
Domáci sa ujali vedenia v 11. minúte strelecky disponovaným Barlom, ktorý si pripísal na svoje konto hetrik v tomto zápase. Počas celého zápasu domáce mužstvo prevyšovalo hostí lepšou hernou kombináciou. Hostia ohrozovali domáceho gólmana len ojedinelými protiútokmi. Pekný útočný futbal okorenený gólmi bol lahodnou odmenou pre oko diváka.
Góly: 11., 68., 89. Barla, 67. Kopic. ŽK: Klimčík. Pred 190 divákmi rozhodoval Mišány.
PRIECHOD: Chromek – Strečok, Mesík, Homola, Babiak, Barla, Štelfl, Kucka, Ivanič, Kopic, Bíreš.
NEMECKÁ: Halgaš – Klimčík, Halaj, Búda, Kováč, Lokša, Bartoš, Rosina, Jablonský, Bobok, Vančo.

Hronec – Braväcovo 4:0 (2:0)
Na pomery tejto súťaže to bolo až nezvyčajne slušné stretnutie. Domáci sa v tomto zápase veľa nenadreli, pretože hostia boli takmer celý zápas neškodní. Jediné, čo v 60. minúte, že nastrelili brvno. Domáci si po predchádzajúcich nevydarených zápasoch víťazstvo zaslúžili.
Góly: 26. Vaclavík, 34. Pišoja, 53. Hasila, 67. Gromus. ŽK: Zelenčík. Pred 200 divákmi rozhodoval Mecele.
HRONEC: Radovič – Frimm, Kučerák, Ju. Sarvaš, Václavík (88. Švantner), R. Gajdoš, Kocúr (46. Hasila), Šnekt, J. Gajdoš, Pišoja, Ridzoň (51. Gromus).
BRAVÄCOVO: Patráš – Gašperan, Bubelíny, Krajan, Radóc, Švančara, Vajda, Srnka, Brenkus, Zelenčík, Baník.

Riečka – Lučatín 2:3 (0:2)
Domácich zmrazil už v 1. minúte gól hostí po nesprávnom vybehnutí domáceho brankára. Napriek snahe domácich sa hosťom podarilo zvýšiť náskok na 0:2. V druhom polčase svitla domácim nádej, keď z jedenástich metrov znížil hráč Ráno na 1:2. Po opätovnej chybe brankára sa podarilo streliť Lučatínu ďalší gól. Domácim nepomohlo ani zníženie na 2:3 v poslednej minúte zápasu. Po hrubých chybách domáceho brankára a obrany prišla Riečka doma o tri cenné body.
Góly: 70. Ráno (11m), 90. Karlík – 1. I. Hruška, 42. J. Sedliak, 74. Garaj. ŽK: Mokroš – M. Sedliak, Necpal. ČK: M. Sedliak. Pred 110 divákmi rozhodoval Zeman.
RIEČKA: Babušák – Šimčík, Plavucha, Ráno, Sásik, Seleštiansky, Necpal, I. Petrán (Karlík), Širka, Náčin, Šporka (Krahulec).
LUČATÍN: Citara – Mokroš, Šišiak (Urva), Ľ. Hruška (Turčan), Uhrík (Sauka), Hlinka, Selecký, M. Sedliak, J. Sedliak, Garaj, I. Hruška.

Šalková – Jasenie 3:2 (1:1)
Pekné nedeľné popoludnie bolo ako stvorené na uspokojenie náročného oka a chuti futbalového diváka. Od úvodného hvizdu to bol zápas nepremenených šancí na oboch stranách ihriska. I keď skóre otvorili hostia, ich tlak bol eliminovaný už pred koncom prvého polčasu. Po striedaniach v druhom polčase sa miska futbalových váh presunula na stranu domácich, a radosť z víťazstva s potrebnými tromi bodmi zostala doma, v Šalkovej.
Góly: 42. Tuček (11m), 51. Baran, 72. Špirka (11m) – 6. J. Weisenbacher, 56. Štulajter. ŽK: Demeter, Sekáč. ČK: 77. Čatloš. Pred 200 divákmi rozhodoval Caban.
ŠALKOVÁ: Vraneš – Pa. Dobrík, Pilko, Ratica, Solivaj (51. Pe. Dobrík), Lübeck (55. Šimčík), Baran, Špirka, Jančiar (63. Štefanka), Tuček, Bursa.
JASENIE: Havran – Sekáč, Demeter, Parobek (51. Černák), Šaling, Malček, Gaboň (55. Gondáš), Štulajter (73. Jakubec), Kordík, Čatloš, J. Weisenbacher.

Heľpa – Mýto 1:5 (1:1)
Domáci po najhoršom zápase v sezóne zaslúžene prehrali s hosťujúcim Mýtom bez štyroch hráčov základnej zostavy. Mýtu gratulujeme k víťazstvu a dúfame, že domáci sa z tejto prehry poučia, a ďalší zápas odohrajú už oveľa lepšie.
Góly: Puška – Kleskeň 2, Kučerák 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Mukera.
HEĽPA: Malík – Buša (61. Lilko), Oravkin, Ďurajda, Kukuľa, M. Skladaný, Košťál, Riapoš, Puška, P. Skladaný, Bošeľa (69. Šajša).
MÝTO: Jurina – Húsenica, Kerestény, Vrtal, Kurek, Makuša, Caban (78. Ľupták), Kochan, Kleskeň, Smola, Kučerák (75. Roháč).

Beňuš – Jakub 2:2 (1:1)
Domáci po vyhranom zápase v Mýte začali veľmi dobre, a v 7. minúte sa ujali vedenia gólom Šajgalíka. Pokračovali v nátlakovej hre, z čoho rezultovali aj tri zahodené šance, čo sa im vypomstilo, a hostia z prvého protiútoku vyrovnali na 1:1. Druhý polčas domáce mužstvo začalo nervózne a hostia sa ujali v 48. minúte vedenia. Domáci odpovedali tlakom, z čoho v 75. minúte vyústil gól Janka. V posledných piatich minútach chceli ešte domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale šťastena sa od nich odklonila.
Góly: 7. M. Šajgalík, 78. Janko – 45. Mati, 48. Kohár. ŽK: Janko, Ámrich – Golic. Pred 150 divákmi rozhodoval Suchý.
BEŇUŠ: Kupec – Košík, Čutka, Škantár, Zelený, Kováčik (75. Potkány), Berčík, Šajgalík, Ámrich (60. Šperka), Kršačok.
JAKUB: Adam – Rubint, Čipčala, Maďar, Porubský, Andrejko, Vajda, Tomčík, Kohár, Balon (32. Golic), Mati.

T. Č. Balog – Sl. Ľupča 5:1 (2:0)
Domácim vyšiel už úvod zápasu, keď sa ujali vedenia po hlavičke Klimenta. Útoky sa potom striedali na oboch stranách, ale gólu sa dočkali opäť len domáci, keď dvakrát skóroval Kliment. Hostia znížili z trestného kopu gólom Lipu, ale potom sa dvakrát presadil domáci Švantner, a tak spečatil víťazstvo domácich.
Góly: 1., 40., 50. Kliment, 68., 71. T. Švantner – 52. Lipa. ŽK: Kováčik, Urbančok. Pred 250 divákmi rozhodoval Kralka.
T. Č. BALOG: Úradník – P. Švantner, Mich. Kováčik, Budovec, Kvietok, P. Kováčik, Sitarčík (57. Potkány), T. Švantner, Kliment, Turňa (74. Auxt), Pečovský (69. Betka).
SL. ĽUPČA: Hlaváč – Hulík, Plško, Mačkovič, Urbančok, Oravec, Giertl, Lipa, Majer, Beňák (63. Vlček), Lakomčík.
Zápas minulého kola Sl. Ľupča – Priechod bol kontumovaný na 3:0 v prospech domácich.
14. Riečka 18 3 2 13 20:46 11
Program 19. kola 4. 5. 2008 o 16.30: T. Č. Balog – Priechod, S. Ľupča – Beňuš, Jakub - Heľpa So 16.30, Mýto - Šalková, Jasenie - Riečka, Lučatín – Hronec, Braväcovo - Nemecká.
Dohrávka: Beňuš - Jasenie 8. 5. 2008 o 17:00.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 956

Registračný formulár je otvorený aj počas celého dnešného dňa.

Skríningové testovanie bude v Banskej Bystrici pokračovať zajtra.

Antigénové testovanie na koronavírus.

Niektoré obce nášho regiónu testujú na nezvyčajných miestach. Napríklad v horehronskej obci Beňuš sa testuje v dome smútku.

Testovanie v základnej škole na Radvanskej.

Mesto zverejnilo prvé priebežné čísla zo skríningového testovania.