Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Železiari remizovali v Spišskej Novej Vsi

II. FUTBALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD, 22. KOLO

Mužstvá regiónu si pripísali všetky možné výsledky. Béčko banskobystrickej Dukly vysoko doma porazilo Sabinov, podbrezovská rezerva si doviezla cenný bod na záchranu zo Spišskej Novej Vsi, naopak Rakytovce prehrali rozdielom triedy v Žiline.
Dukla Banská Bystrica B - MFK Slovan Sabinov 4:1 (3:0)
Od začiatku zápasu bola Dukla B aktívnejšia, viac sa pohybovala a Sabinov zatlačila do obrany. Svoje úsilie korunovala prvým gólom Rusnáka v 14. min po centri Turňu. Dukla nepoľavila v tlaku a v 27. min upravil Levický na 2:0. Následne v 37. min úspešne zakončil po peknej akcii Kamas. O výraznom tlaku Dukly svedčí aj 7 rohových kopov, ktoré kopala v prvom polčase. Sabinov bránu Dukly výrazne neohrozil. Hneď na začiatku druhého polčasu Bušík po peknej akcii upravil na 4:0. Po tomto góle Dukla kontrolovala hru, čo sa jej v 69. min nevyplatilo. Po rohu hostí posúdil rozhodca zákrok v 16-ke ako faul, po ktorom Gajdoš premenil pokutový kop. Do konca zápasu nevyužila Dukla ďalšie šance. Dukla predviedla dobrý výkon a vyhrala zaslúžene.
Góly: 14. Rusnák, 27. Levický, 37. Kamas, 47. Búšik - 60. Martaus, ŽK: Velický - Gajdoš, rozhodoval: Kapusta, 100 divákov.
DUKLA: Zajac - Herda, Jarabica, Štuber, Turňa, Velický, Kamas (77. Vajda), Rusnák (68. Betka), Vician (62. Brašeň), Bušík, Levický.

MŠK Žilina B - FK Rakytovce 3:0 (1:0)
Zápas bol od začiatku pomerne vyrovnaný. Hostia napriek tomu, že zápas prehrali, mali dve veľké príležitosti v 13. a 38. min, keď Fojtík využil rozháranú hru domácej obrany, ale nepremenil ani jeden z dvoch samostatných nájazdov na domáceho Semana. Domáci sa ujali vedenia v 15. minúte gólom z pokutového kopu, ktorý premenil Adauto, po stiahnutí rukami domáceho Fila Fojtíkom. Druhý polčas bol zo strany Žiliny už o niečom inom. Prevyšovali Rakytovce po každej stránke. Dva góly strelil aktívny Koristek. V 74. min po akcii Bella a po ukážkovej akcii Baláta a Fila.
Góly: 15. Adauto (11 m), 74. a 79. Koristek, ŽK: Fojtík, Vyskoč - Hasanovič, Lončík, rozhodoval: Ihring, 250 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč, Bocka, Mala, Fojtík, Turčan, Kupčík, Gašpar, Penov, Murín, Novakovič (50. Schmidtmayer), Lešták (79. Turák) - tréner: Karboš

FK Sp. N. Ves - ŽP Šport Podbrezová B 3:3 (1:3)
Železiari sa po ružomberskej rezerve pustili bez rešpektu do ďalšieho favorita. Mali vydarený nástup, a podobne ako pred týždňom z neho vyťažili sľubný náskok. Na Spiši už v 6. min. vyhrávali 0:2. Nepriaznivý stav vyburcoval domáci tím k vyššej aktivite a v 14. min. Ondáš znížil. Hostia ešte v prvom polčase odpovedali tretím gólom, o ktorý sa postaral Radosavljevič, ale bolo jasné, že do konca zápasu im domáci favorit pripraví ešte horúce chvíľky. Dôkazom toho bolo nastrelené brvno ešte v prvom polčase za stavu 1:3. V druhom polčase hostia v rozpätí troch minút inkasovali dva góly a bolo vyrovnané. Nevídaný gólostroj sa ustálil a diváci už v záverečnej polhodine vážnejšie príležitosti nevideli. Hostia si napokon priviezli zo Spiša cenný bod za remízu 3:3.
Góly: 48. a 51. Maxim (druhý z 11 m), 14. Ondáš - 3. Kostúrik, 6. Čubrilovič, 26. Radosavljevič. Pred 700 divákmi rozhodoval Pleško.
ŽP ŠPORT B: Ihradský - Melicher, Nosko, M. Boháčik, M. Kostelný (59. Horváth) - Čubrilovič (90. Baboľ), Radosavljevič, Kitaš, Blaško (64. Ševcík) - Kostúrik, Putera.

FK Žiar nad Hronom - ŠK Aqua Turčianske Teplice 2:0 (0:0). Góly: 57. Páleník, 68. Tomáš (11 m), rozhodoval: Vnuk, 450 divákov.
Odeva Lipany - FK Čadca 3:1 (1:0). Góly: 42. Džubák, 61. J. Angelovič, 71. Drobňák (z 11 m) - 63. Vnuk, rozhodoval: Gál, 550 divákov.
MFK Ružomberok B - Tatran Prešov B 2:1 (1:0). Góly: 20. Kukoľ, 80. Ďubek - 82. Eliaš, rozhodoval: Korista, 200 divákov.
Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 3:0 (2:0). Góly: 9. a 33. S. Sani, 61. M. Lejko, rozhodoval: Havíra, 700 divákov.
MŠK Tesla Stropkov - MFK Vranov nad Topľou 1:2 (0:2). Góly: 59. I. Vereščák - 2. M. Fedor, 42. P. Šamo, rozhodoval: Sedlák, 300 divákov.

16. Stropkov 22 3 3 16 18:44 12

Program 23. kola v stredu 30. apríla o 16.00: Lipany - Stropkov, Čadca - Dukla B. Bystrica B, Sabinov - Ružomberok B, Prešov B - Spiš. N. Ves, Podbrezová B - Žilina, Rakytovce - D. Kubín, L. Mikuláš - Žiar n/Hronom, Turč. Teplice - Vranov.
Program 24. kola v sobotu 3. mája o 16.30: Vranov - L. Mikuláš, Žiar n/Hronom - Rakytovce, Spišská N. Ves - Sabinov, D. Kubín - Podbrezová B, v nedeľu 4. mája o 10.30: Žilina - Prešov B, Ružomberok B - Čadca, Dukl B. Bystrica B - Lipany, o 16.30: Stropkov - Turč. Teplice.