Radvaň dobre v Sliači

Po nečakanom výprasku minulý týždeň prišlo ďalšie prekvapenie Radvane. Tentokrát príjemné, keď vyhrala v Sliači.

V. liga, sk. C - 20. kolo
Kováčová - Badín 3:0 (1:0)
Pred strelením prvého gólu mali domáci dve šance, ktoré Popovič nepremenil. Po zahrávaní priameho kopu obrana hostí spolu s brankárom zaspali a Popovič hlavičkou do prázdnej brány vsietil úvodný gól zápasu. V druhom polčase hostia všetko stavili na útok. Domáci využili rozhodenú obranu hostí a z protiútoku po peknej akcii Hradňanský prihral Koreňovi a ten do odkrytej brány strelil gól na 2:0. Po tomto momente hostia znervózneli, čoho výsledkom bola červená karta kapitána Kunza. Domáci z ďalšieho protiútoku upravili výsledok na konečných 3:0.
Góly: 39. Popovič, 56. Koreň, 89. Strapko, ŽK: bez, ČK: Kunzo, rozhodoval Kúchen, 250 divákov. BADÍN: Kubajda - Andraščík, Kulišiak, Messerschmidt, Kunzo, Dikacz, Strelec, Sovák, Donoval (78. Masaryk), Hrnčíř, Vigaš.
P. Č. Balog - B. Štiavnica 3:2 (0:1)
Vo veľmi dobrom stretnutí v prvom polčase sa hostia ujali vedenia po peknej hlavičke Kminiaka. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie a tlak, otočili výsledok behom 2 minút, a do konca zápasu sa hral veľmi dobrý futbal.
Góly: 51. Paprčka, 52. Čiliak, 87. Štulajter M. - 32. Kminiak, 67. Netolický, ŽK: bez, rozhodoval Beňo, 250 divákov. Č. BALOG: Müller P. - Štulrajter P., Štulrajter R., Rusnák (75. Auxt ), Šavlík (46. Medveď), Pančík (63. Pobožný), Paprčka, Štulajter M., Turňa, Pečovský, Čiliak M.
Štiav. Bane - Sásová 2:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral nezáživný futbal, mužstvá si nevypracovali šancu. V druhom polčase s narastajúcimi minútami zvýšili domáci aktivitu a v 75. minúte po zahrávaní rohového kopu strelili prvý gól. V 85. minúte napokon poistil víťazstvo domácich Sochor, na dvakrát prekonal Slobodníka.
Góly: 75. Osvald, 85. Sochor, ŽK: bez, rozhodoval Löcsös, 150 divákov.
SÁSOVÁ: Slobodník - Striežovský, Spišika, Dočkal, Praženica, Turčan, Vidiečan, Haring, Kováč, Dubovický, Šeliga.
Poniky - Dudince 2:2 (0:1)
Hostia sa v 5. minúte ujali vedenia, ale aj domáci mali do polčasu niekoľko sľubných príležitostí, zostali však nevyužité. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Vypracovali si niekoľko čistých šancí a nepremenili pokutový kop. V závere stretnutia hrali vabank, čo sa im vypomstilo. V 87. minúte sa im napokon podarilo vyrovnať.
Góly: 60. Trnka, 87. Slobodník - 5. Terem, 80. Harach, ŽK: Rebek, Valent - Vankovič, Terem, Auxt, rozhodoval Holas, 150 divákov. PONIKY: Mádoš - Maľa, Trnka, Potkan, Hakel, Zátroch (46. Kíšik), Piar, Rebek (80. Dračo), Slobodník, Hrušovský, Valent.
Žarnovica - Hrochoť 2:1 (0:0)
Po bezgólovom polčase, v ktorom si obidve mužstvá vytvorili šance, góli padali až v druhom polčase. Domáce mužstvo vyrážalo do rýchlych protiútokov, po ktorých si udržalo vedenie 2:1.
Góly: 56. Hlavačka P., 90. Flašík - 90+ Poliak, ŽK: Štefanka - Považanec M., Uhliar, Venglarčík, Dorotovič R., rozhodoval Grenčík, 80 divákov. HROCHOŤ: Baitar - Poliak, Považanec P., Uhliar (84. Prostredník), Považanec M., Selecký S., Pejko (67. Poničan), Selecký J., Dorotovič J. (59. Dorotovič R.), Škamla, Venglarčík.
Sliač - Radvaň 0:1 (0:0)
Zápas priemernej úrovne s množstvom nepremenených šancí na obidvoch stranách so šťastnejším koncom pre hostí.
Góly: 58. Kaščák, ŽK: Hric D., Krajči - Ševčík, Ondrejka, Škařupa, Martinec, ČK: Krajči, rozhodoval Martin, 120 divákov. RADVAŇ: Mojžiš - Uličný, Kaščák, Škařupa, Ševčík, Kollár (85. Baláž), Dovčiak, Országh, Výlupok, Ondrejka, Martinec.(62. Kocka).
Dol. Hámre - Žiar n/Hronom B - zápas odložený na 28.5.
Predohrávané stretnutia - 22. kolo: Žarnovica - Žiar n/H B 2:2 (1:1). Nasvetr, Ježko - Zelovič, Výboh. 26. kolo: Sásová - Hrochoť 4:2 (2:2). M. Nemec 2, Spišiak, K. Praženica - V. Berky, Poliak.
14. Poniky 20 3 2 15 17:63 11
Program 21. kola v nedeľu 18. mája o 17.00: Dol. Hámre - Kováčová, Žiar n/H B-L.Vieska - Sliač, Radvaň - Žarnovica, Hrochoť - Poniky, Dudince - Št. Bane, Sásová - P. Č. Balog, Ban. Štiavnica - Badín.

Autor: Andrea Hrnčiarová